Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 февруари 2018
Мислења
44
Поени од реакции
35
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.

Kao da sam predosjetio. Večeras ili danas popodne se promjenio status. Poslije 1 godinu i 2 mjeseca preko ambasade.
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
175
Поени од реакции
151
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.

Kao da sam predosjetio. Večeras ili danas popodne se promjenio status. Poslije 1 godinu i 2 mjeseca preko ambasade.
Sa kakvim dokumenata si

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
Член од
24 мај 2018
Мислења
94
Поени од реакции
27
dobar vecer asum so otkaz ot vice presidenta znaete site oti po 6 godini cekanje mi dade otkaz so dokument ot cicko as sum ot golobordo i se kazuvame bulgarsko mallcinsvo vo allbania vo kvo pravo dava otkaz vice presidenta goga sovet po grazhdansvo ti dava pollozhitellno stanovishte govorif so ministercvo na pravosdie mi gazaha da odam tam da dostavam pismo da prgledat prepiska i kaj vicepresidenta i mozhat da te vratat i ne mozhat oti toj porokol negi razgledva samo im dava otkaz gi stava na strana ta mi kaza estit neshto sho mozhesh iti otkaz da pravesh na vo neshto oti sovet po grazhdansvo ti dasholl pollozhitellno stanovishte ta nemogit na pravet zakon zakonat se reshvat vo parlament i toa kolku ke bidit vistina ne znam ama ke vi kazham kvo odgovor ke mi dadet

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Prevaranti ne videni site pari ke ti gi zemat naplakat duplo a lazat deka borisov mu e tatko a majka jotova prevari
Може ли да споделиш искуство, за да знаеме сите, зошто во периодов се доста актуелни.....
 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: Mis
Член од
29 ноември 2017
Мислења
70
Поени од реакции
21
Jas sum preku niv sega prethodniot posrednik ne mi krevase da si plativ kaj niv podnosevme molba za statusot i odgovorija da dostavam dopolnitelen dok. Ako ne podnesev ke me odbieja a ovoj barselona go citam i posrednik e za aleksandar deka samo od nego dava broevi i objavija deka ke se raboti i vo avgust a posrednicive mamea
 
Член од
12 јуни 2019
Мислења
85
Поени од реакции
94
Jas sum preku niv sega prethodniot posrednik ne mi krevase da si plativ kaj niv podnosevme molba za statusot i odgovorija da dostavam dopolnitelen dok. Ako ne podnesev ke me odbieja a ovoj barselona go citam i posrednik e za aleksandar deka samo od nego dava broevi i objavija deka ke se raboti i vo avgust a posrednicive mamea
Druzhe ti pisav poraka!
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Член од
29 ноември 2017
Мислења
70
Поени од реакции
21
Ee neznam ova nesto ti e greska ako sakate da vi dadam broj od lugeto ke vi objasnat
 
Член од
10 јули 2019
Мислења
9
Поени од реакции
6
Pozdrav. Zna li neko dokle je stigao DABC za izdavabjem proishoda.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
68
Поени од реакции
40
Dali nekoj znae do koga ke rabotat , od koga pocnuvaat so odmor??
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
zdravo drugari od forumov. imam edno prasanje za brat mi i molba koj znae da mu odgovori

od 2013 godina mu e zapocnata postapkata, so starite proizhodi od dabc.
vo 2015 mu e prekratena postapkata od ta direktorkata katja ko gi prekratija mnogu prepiski

saka odnovo da pocnit postapka i prasanjeto mi e:
dali treba da vadit novo udostovarenie za proizhod od dabc?
ili
mozit da izvadi duplikat od staroto ?

objasnenie:
staroto udostovarenie mu e izdadeno samo vrz osnov na dokumenti od baba-dedo rodeni pred 1918 godina i nisto drugo, potocno, samo dokumenti od niv no ne i potvrda od klub.

vi blagodaram odnapred za odgovorot
pozdrav

p.s. i jas so nego zaedno bevme podnesovme 2013 ama jas ne sakam da podnesvam pak.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom