Брука во КАМ маркетите

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.667
Поени од реакции
8.125
Така е! Само не ми е јасно какви им се ситата, кога ова проаѓа. И, што сѐ може да пројде...
Културата на личноста е многу важна. Еден арап правеше донер во Германија и му падна едно компирче од помфритот и го зеде од страната и пак го стави пред муштериите ("голем домаќин") во фритезата.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.727
Поени од реакции
7.060
Културата на личноста е многу важна. Еден арап правеше донер во Германија и му падна едно компирче од помфритот и го зеде од страната и пак го стави пред муштериите ("голем домаќин") во фритезата.
Сум приметил такви "голем домаќин" ситуации. Моето толкување најчесто било дека тој тоа го прибира бидејќи не би му пречело да го изеде, па зошто и да не го пушти во промет
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.667
Поени од реакции
8.125
Сум приметил такви "голем домаќин" ситуации. Моето толкување најчесто било дека тој тоа го прибира бидејќи не би му пречело да го изеде, па зошто и да не го пушти во промет
Не верувам, доколку не би му пречело, би го изел сам, но немањето на емпатија кон муштериите говори многу за каква личност ("домаќин")станува збор.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.765
Поени од реакции
36.459
IMG_20230623_114305.jpg

... иако насловот на темата гласи „брука во Кам маркетите“ сепак се работи за Кам маркет, кој единствено има доблест да ги има на своите рафтови програмата на македонската месна индустрија што е за фалење, а не за „брукање“.

... МИК Свети Николе како компанија со најдолга традиција во месната индустрија во Македонија со современо обучен и респектиран менаџмент и кадар со највисок степен на компетентност, стручност и интегритет, а да своите проиводи не може да ги пласира во сопствена држава, т.е. ги нема по други маркети конкретно најдобрата свинска паштета и најдобрата шунка можат да се најдат и купат исклучително само во КАМ маркетите!

... и додека другите маркети имаат производи од секаде само не и од сопствено македонско производство, КАМ маркетите го задржиле националното мото „трошите македонски производи“.
:oeoeoe:

... патриотизмот се покажува и со трошење на македонски производи со предност пред другите, а не наши производи се истиснуваат од маркети во МКД!

... браво за Кам маркетите што имаат производи од МИК Свети Николе! :bravobe:
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.765
Поени од реакции
36.459
има сликава некое тајно значење? Или онака?
...сликата е лична во контекс на пишаното, а едната паштета изедена за доручек.

IMG_20230623_114156.jpg

...после толку трагање да ја најдам во било кој друг маркет, морав да идам специјално до КАМ маркет за овие два производи!
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.497
Поени од реакции
40.415
...сликата е лична во контекс на пишаното, а едната паштета изедена за доручек.

Прегледај го приврзокот 382321

...после толку трагање да ја најдам во било кој друг маркет, морав да идам специјално до КАМ маркет за овие два производи!
маф си направила
 
Член од
20 мај 2023
Мислења
565
Поени од реакции
2.530

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
3.649
Поени од реакции
20.687
Можда е ефтино у Кам, ама тамо атмосфера, рафтови, ограничен асортиман, праи некој филинг како да пазариш у Молдавију у осмдести.
И у Стокомак исто. Џабе што е поефтино.
Абе кд си пазариш у Веро или Тинекс абе од мераци да бираш и купуеш. Како дете у игротеку.

Едино у Кам иду ради онуј зелену лименку Еделмајстер и едн крем сс укус на кикирики. Друго, шкарт!
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.846
Поени од реакции
16.006
...сликата е лична во контекс на пишаното, а едната паштета изедена за доручек.

Прегледај го приврзокот 382321

...после толку трагање да ја најдам во било кој друг маркет, морав да идам специјално до КАМ маркет за овие два производи!
Прав македонец ги јаде двете за доручек.
 
Член од
5 ноември 2012
Мислења
2.560
Поени од реакции
5.828
Прегледај го приврзокот 382318

... патриотизмот се покажува и со трошење на македонски производи..
Ubavo, se soglasuvam.
Uste poubavo ke bese toj "makedonski proizvod" da ne bese praven so uvozna surovina
Можда е ефтино у Кам, ама тамо атмосфера, рафтови, ограничен асортиман, праи некој филинг како да пазариш у Молдавију у осмдести.
И у Стокомак исто. Џабе што е поефтино.
Абе кд си пазариш у Веро или Тинекс абе од мераци да бираш и купуеш. Како дете у игротеку.

Едино у Кам иду ради онуј зелену лименку Еделмајстер и едн крем сс укус на кикирики. Друго, шкарт!
Istiot toj skart, samo pod druga etiketa, ke si go kupuvate vo Vero.
So 20-30% povisoki ceni...
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.106
Поени од реакции
37.066
Бијонсе Камчева Knowles.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.765
Поени од реакции
36.459
Wow, каква авантура си имала за две канцерогени паштети од 20 денари. Вистинско патешествие...
... не е толку важно моето патешесвие/авантура, колку е важен моментот на користење на домашни производи кои за конкретниов пример за паштета и шунка ги има единствено само КАМ, а тоа е важно за нашата економија, ама како за кого!

... и да, повеќе преферирам паштети од 20 денари од македонско производство (тоа „канцерогено“ е само твоја недокажана клевета), отколку да биде од странско производство.

images.jpg123.jpg

... инаку ни за твојот стрв за јадење, никој не коментираше, за да ти вака коментираш цинично за мое „патешествие/ авантура“, а сигурна сум дека самите два производи што си ги применил во „стрвот“ си ги купил од КАМ, AmiaTahini пакувано за потребите на КАМ, а колку е здрав гранулираниот лук ме мрзи да ти пишувам, важно е што мрчиш против македонските производи, иако користиш и ти македонски производ единствено произведен за потребите на КАМ маркет, ама изгледа не си свесен за тоа!
 
Член од
20 мај 2023
Мислења
565
Поени од реакции
2.530
... не е толку важно моето патешесвие колку е важен моментот на користење на домашни производи кои за конкретниов пример за паштета и шунка ги има единствено само КАМ, а тоа е важно за нашата економија, ама како за кого!

... и да, повеќе преферирам паштети од 20 денари од македонско производство (тоа „канцерогено“ е само твоја недокажана клевета), отколку да биде од странско производство.

Прегледај го приврзокот 382328

... инаку ни за твојот стрв за јадење, никој не коментираше, за да ти вака коментираш цинично за мое „патешествие“, а сигурна сум дека самите два производи што си ги применил во „стрвот“ си ги купил од КАМ, AmiaTahini пакувано за потребите на КАМ, а колку е здрав гранулираниот лук ме мрзи да ти пишувам, важно е што мрчиш против македонските производи, иако користиш и ти македонски производ единствено произведен за потребите на КАМ маркет, ама изгледа не си свесен за тоа!
Леле си ми пребарувала по мислења, голем кур. За две паштети што можеш исти такви (ако толку ти се јадело) да ги најдеш у било кој маркет и у маалска продавница.
Ела ако сакаш на гости ќе ти напраем хумус со производи од кам за да не талкаш низ градов и две паштети да бараш. Поздрав е хумусот инаку. Уствари ти си докторка, верувам дека знаеш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom