Брука во КАМ маркетите

Член од
3 мај 2019
Мислења
17.860
Поени од реакции
9.619
Ова се живи срамотилаци, да те условуваат да направиш сметка од 800 денари за да добиеш едно шише зејтин гратис :mad:


на овој ли начин ќе привлекуваат муштерии..кој идиотизам:vozbud:
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.714
Поени од реакции
12.135
Не гратис, како што пишува воопшто не може да се купи зејтин, камоли гратис.
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.201
Поени од реакции
10.719
Јас почнав да ги избегавам КАМ.
Не е дека нема зејтин и брашно, само си ги тргаат на страна за поскапо да ни ги наплаќаат. Во сите други маркети во кои бев нигде немаше дефицит на брашно и зејтин.
 
Член од
5 октомври 2018
Мислења
61
Поени од реакции
39
Јас вчера пазарев во КАМ, рафтовите со зејтин беа полни и исто така купив едно шише зејтин. На каса ми кажаа за понудава, гратис зејтин за сметка на 800 денари, дури и ми препорача да земам уште еден зејтин за третиот да го добијам гратис.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.900
Поени од реакции
39.384
Брилијант има на рафт, тој српскиот зејтин го даваат гратис над секоја сметка над 800.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.860
Поени од реакции
9.619
Не гратис, како што пишува воопшто не може да се купи зејтин, камоли гратис.
Даваат, видов со свои очи како излегуваат луѓе,кои поред некои продукти, носеа и шише зејтин и пцујат...( пакет тоалетна хартија е обавезителна)
Јас незнам што е народов тепачка за зејтин го пијат или што?
Некој пуштил патка дека зејтинот ќе го покачеле дупло, па да уќарат некој денар..што да се прави, сиромаштија.
...дал да се смее човек или да плаче:confused:
Автоматски споено мислење:

Вакви и слични акции имало милион до сега, не ми е јасно што е тука погрешно. :popce:
Погрешно е, треба да се казни маркетот..треба да има дозвола да купиш само едно шише зејтин ако сакаш, без да те приморат да купуваш и други работи.
Акција е друго, а ова е заебанција жива, да им се трошат и други производи.
 
Последно уредено:

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.649
Поени од реакции
8.561
Погрешно е, треба да се казни маркетот..треба да има дозвола и да купиш само едно шише зектин ако сакаш, без да те приморат да купуваш и друго работи.
Акција е друго, а ова е заебанција жива, да им се трошат и други производи.
Не одете да купувате таму ако не ви одговара, не е ова Славија на времето па да мора по газот да ви оди.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.860
Поени од реакции
9.619
Не одете да купувате таму ако не ви одговара, не е ова Славија на времето па да мора по газот да ви оди.
А како тоа Славија им одела по газот на муштериите, ај објасни жити бога или само тропаш нешто безбезезе!?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.900
Поени од реакции
39.384
Нема што да барате казни, брилијант е на рафт, ја купив сабајле, тој српскиот го даваат како промоција. А и релативно добар дил е да направиш сметка од 800 денари и едно шише зејтин што кошта 100 денари гратис да добиеш.
 

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.649
Поени од реакции
8.561
А како тоа Славија им одела по газот на муштериите, ај објасни жити бога или само тропаш нешто безбезезе!?
КАМ е маркет кој е дел од приватен бизнис, ја ако видам гужва или не ми се свиѓаат цените не одам таму и готово.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom