Брука во КАМ маркетите

Член од
17 октомври 2011
Мислења
14.025
Поени од реакции
34.640

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.382
Поени од реакции
7.515
...ако мислиш за како француско Пресидент, затоа прашувам, јас сум сигурна дека е наше сирење, а ова може се делумно сопственици или што ја знам, потекло вели МКД, :toe:
Brand namePrésident

...а бе бегај таму сега јас не знам што јадам има бренд салакис и како фета, ова е чисто сирење ептен вкусно, сега не знам што е "фета" грчки спец. :facepalm:

...на времето синдикатот даваше квалитетно сирење канти директно од бачило, ама тоа сега не е веќе тоа, не дај Боже некоја бруцелоза, све е дива лига.
...оф, оф плус имаат "ИСО" стандарди, на што на вакво пакување?
За добитокот од бачилата ако не е вакциниран не можат сточарите да земат субвенции, плус ако и тоа не ти е сигурно ќе почекаш 3 месеца да преврие сирењето и после ќе го јадеш.

Терај си ја фетата салакис што ти ја шиткаат ко "сирење" ко на сликине. Треба и грците да живеат.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.382
Поени од реакции
7.515
KAM ima eftini rexoni i maslinki i edni domino kocki. toa e otprilika :D
Ефтин сладољед, добро чоколадо, по нешто џиџи миџи, добар ајвар каде каде подобар и поефтин од муртинскиот и други рабоќе
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.245
Поени од реакции
21.589
Vezenata piperka vo tegla od KAM e :love:
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.715
Поени од реакции
6.907
Накусо за ајварот во КАМ: Мелени лушпи, прегорени, па горчи. Остатоци од мелени рачки. Најверојатно ги оставаат да чачкаш заби. Зејтин, речиси и да нема. Верувам, се грижи производителот за нашето здравје.
Секоја година сѐ полош, ама оваа се надминаа себеси. Сега имаат и оправдување, заради ситуацијава. Џвакај, крцкај и молчи! Сериозно, тој ајвар е навреда за купувачите.
Среќа, Лутеницата не успеале толку да ја упропастат
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Дознав дека и официјално Тинекс овој месец ќе затвори два маркети (Прилеп и Штип)

Не беа моќни Тинекс и доста разработени? Причина зошто се толку задолжени и пропаѓаат се знае?
Имаа интересни акции на времето, секакви неделни, вакви онакви.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.382
Поени од реакции
7.515
Накусо за ајварот во КАМ: Мелени лушпи, прегорени, па горчи. Остатоци од мелени рачки. Најверојатно ги оставаат да чачкаш заби. Зејтин, речиси и да нема. Верувам, се грижи производителот за нашето здравје.
Секоја година сѐ полош, ама оваа се надминаа себеси. Сега имаат и оправдување, заради ситуацијава. Џвакај, крцкај и молчи! Сериозно, тој ајвар е навреда за купувачите.
Среќа, Лутеницата не успеале толку да ја упропастат
Земав два пакета ајвар од КАМ, ајварот е благ, нема горчив вкус и што е најважно, за разлика од муртинскиот не се добива дијареа после неговата консумација. Муртинскиот е со недопржени пиперки и многу зејтин.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.715
Поени од реакции
6.907
Земав два пакета ајвар од КАМ, ајварот е благ, нема горчив вкус и што е најважно, за разлика од муртинскиот не се добива дијареа после неговата консумација. Муртинскиот е со недопржени пиперки и многу зејтин.
Вред, јас земав само една тегла, лут, пред некој ден. Последен пат земам од нив за оваа година. Ајварот муртински ни за упоuла цена не сакам ни да го пробам, овде барем има каде да се купи одличен домашен ајвар. Не се врзав на твојот пост да не мислиш дека нешто контрам.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.962
Поени од реакции
6.273
...ова пред 100 год кога било?
Daj zhiti se ne zaebavaj be!
Jas si idam ednash godishno vo MK i najduvam Extra ubavo Ovco sirenje po cela Kanta. (Mozok, se topi v usta) , izlezi malce ostaj PC na mira eden den.Imash koleshki rasprashaj se a imash i na Shara edno Albansko Bacilo covekot go reklamiraa po televizii kako Cisto raboti i kakov kvalitet pravi!
Автоматски споено мислење:

Вред, јас земав само една тегла, лут, пред некој ден. Последен пат земам од нив за оваа година. Ајварот муртински ни за упоuла цена не сакам ни да го пробам, овде барем има каде да се купи одличен домашен ајвар. Не се врзав на твојот пост да не мислиш дека нешто контрам.
Ne te citiram tebe nego se nadovrzuvam ,

Murtinski Ajvar ne bi zel ni na Greshka! Ako ne za drugo barem od patriotski pricini.

Inace imam od KAM letoska zemeno cel Karton beshe epten evtin (80-90 denari tegla) i sum zadovolen za parite.
A najdobar e se razbira od Cumbe vo dvorot :shok2:
Samo za deneshnive MADAM pravenje Ajvar e mislena Imenka i Horor Film.
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.489
Поени од реакции
5.513
A najdobar e se razbira od Cumbe vo dvorot :shok2:
Samo za deneshnive MADAM pravenje Ajvar e mislena Imenka i Horor Film.
Нема боље од домашен. Само мислам дека веќе не е до мислења именка или курч, туку некако не се исплати правењето со оглед на цената на пиперките + маката за да го направиш.

Треба најмалце 2 цели дена работа, а и тегла ќе ти дојде некаде иста цена.
 
Член од
21 ноември 2011
Мислења
1.192
Поени од реакции
599
Дознав дека и официјално Тинекс овој месец ќе затвори два маркети (Прилеп и Штип)

Не беа моќни Тинекс и доста разработени? Причина зошто се толку задолжени и пропаѓаат се знае?
Имаа интересни акции на времето, секакви неделни, вакви онакви.
Беа бренд дури беше газда тодоровиќ, после се отиде низбрдо.
Автоматски споено мислење:

Накусо за ајварот во КАМ: Мелени лушпи, прегорени, па горчи. Остатоци од мелени рачки. Најверојатно ги оставаат да чачкаш заби. Зејтин, речиси и да нема. Верувам, се грижи производителот за нашето здравје.
Секоја година сѐ полош, ама оваа се надминаа себеси. Сега имаат и оправдување, заради ситуацијава. Џвакај, крцкај и молчи! Сериозно, тој ајвар е навреда за купувачите.
Среќа, Лутеницата не успеале толку да ја упропастат
ајварите се трошат бајаѓи посебно Премиум ајварот кој е поскап (205 ден)
Автоматски споено мислење:

Накусо за ајварот во КАМ: Мелени лушпи, прегорени, па горчи. Остатоци од мелени рачки. Најверојатно ги оставаат да чачкаш заби. Зејтин, речиси и да нема. Верувам, се грижи производителот за нашето здравје.
Секоја година сѐ полош, ама оваа се надминаа себеси. Сега имаат и оправдување, заради ситуацијава. Џвакај, крцкај и молчи! Сериозно, тој ајвар е навреда за купувачите.
Среќа, Лутеницата не успеале толку да ја упропастат
Башка секоја тура ајвар е Различна на вкус.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom