Бричење еднаш неделно

Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
И покрај тоа што се свесни за болката што ќе им ја создаде, жените без двоумење претпочитаат мажи со кратка брада (4 до 6 дена), како за долготрајни така и за краткотрајни врски.

Мажите со ваква брада, од страна на понежниот пол се перципирани и како цврсти, зрели, агресивни, доминантни и мажествени.

Иако немаат точно објаснување за ваквиот став на понежниот пол, според експертите за човекова еволуција, причината за него може да е што влакната на лицето сигнализираат агресија бидејќи ја истакнуваат големината на долната вилица.

Психолозите од Универзитетот Нортумбриа, кои го спроведоа истражувањето, веруваат дека мажите со ваква брада, на жените им го нудат "најдоброто од двата света," не се премногу мажествени но се зрели и имаат потенцијал да пораснат регуларна брада.

На учесничките во студијата им биле дадени слики од 15 машки лица со 5 различни нивоа на брада.

За најмалку атрактивни и најлош избор за краткотрајни врски биле одбрани мажите со големи бради, кои истовремено биле и најмажествени, агресивни и социјално созреани.

За разлика од нив, лицата со брада од 4-5 дена биле оценети како најатрактивни и идеални за партнери на краток или долг рок. Тазе бричените мажи се нашле на дното во категориите за доминантност, агресивност, мажественост и социјална зрелост а биле најмалку одбирани за партнери на долг рок. Тие биле и претпоследни по атрактивност.



За мажите: Колку пати неделно се бричите?
За девојките: Какви мажи сакате, мазни како газе од бебе, со кратка брада или брада како од поп?:vozbud:
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.578
Поени од реакции
2.563
Оти бе си прашала неделно?:)Ами за ние еднаш на 2 недели што се бричиме??:):toe:
 

JFK

Член од
9 март 2007
Мислења
966
Поени од реакции
52
Оти бе си прашала неделно?:)Ами за ние еднаш на 2 недели што се бричиме??:):toe:
Че пишиш 0.5 пати неделно :pos:
Он: Се бричам еднаш, максимум два пати неделно, немам потреба од секојдневно бричење, плус сакам малце да си "пуштам" :)
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Се бричам на 4-5 дена, но не целосно, туку оставам должина на брадата од неколку милиметри...
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
За мажите: Колку пати неделно се бричите?
За девојките: Какви мажи сакате, мазни како газе од бебе, со кратка брада или брада како од поп?:vozbud:
б). :pipi:
 

ФлоуБТ

Потпис: Clever Bastard
Член од
17 февруари 2008
Мислења
1.582
Поени од реакции
66
Ме мрзи да се мазнам на секое, така да еднаш неделно. И постар изгледам со малце брадичка:baeh:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Најчесто еднаш до два пати неделно, малку ми е ретка т.е не сум баш влакнест и имам чисто лице ама постепено ми станува се погуста и побро расне, порано знаев и по две недели да не ставам брич :)
 

Ganimed

La Petite Seduction
Член од
18 јули 2008
Мислења
303
Поени од реакции
18
mora da se izbrichime, posho sve ke vi gi izcrvenime bradicite na vas curite:smir:
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
брада од 3-4 дена... уффф колку е тоа секси ебате..
мразам попска брада а исто така и ме нервира фаца а ла бебешко газе
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Aма како да имаше ваква тема, едната беше “На колку дена се бричите?“ а другата “Жени сакате ли мажи со мустаќи и брада?“.

Оn-topic - еднаш неделно.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Aма како да имаше ваква тема, едната беше “На колку дена се бричите?“ а другата “Жени сакате ли мажи со мустаќи и брада?“.

Оn-topic - еднаш неделно.
Мислам дека си во право... сепак...
Lady напиша:
За мажите: Колку пати неделно се бричите?
За девојките: Какви мажи сакате, мазни како газе од бебе, со кратка брада или брада како од поп?
Ее, ама си дискриминирачки расположена. :) Ја ќе одговорам на двете.

1. Се бричиме, од велигден на божик. Фала му на Бога (читај девојка ми) што ме сака особено со брада... ама коа ќе види утре дека вчера ја тргнав осеќам дека ќе има боксови...

2. Ми се допаѓаат елегантни мажи без брада бидејќи изгледаат авторитативно како мажи. Го нудат со тоа шармот на привилегијата да бидат маж и да одберат дали сакаат да заведат или не, плус немањето брада е безвременско, другото е само мода.
Ми се допаѓаат сепак и со онаа кратка, ама на некои им стои, на некои не. Само Бред Пит е газда и без и со малку, и со Харли Дејвидсон брада...
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Бричењето долги години ми преставуваше проблем бидејки морав да се бричам ако не секој прв тогаш секој втор ден.Последниве две години го немам тој проблем и најчесто сум забраден мада ми преставува проблем кога ке се решам да се избричам,тешко иде без машинка.
Неделно-ниеднаш.Од прилика на две недели,дур не почне да ми смета т.е чеша.
 
Член од
17 јуни 2008
Мислења
30
Поени од реакции
2
Јас сакам мажи со кратка брада до 1cm мајмногу
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
61
Мислам дека си во право... сепак...

Ее, ама си дискриминирачки расположена. :) Ја ќе одговорам на двете.

1. Се бричиме, од велигден на божик. Фала му на Бога (читај девојка ми) што ме сака особено со брада... ама коа ќе види утре дека вчера ја тргнав осеќам дека ќе има боксови...

2. Ми се допаѓаат елегантни мажи без брада бидејќи изгледаат авторитативно како мажи. Го нудат со тоа шармот на привилегијата да бидат маж и да одберат дали сакаат да заведат или не, плус немањето брада е безвременско, другото е само мода.
Ми се допаѓаат сепак и со онаа кратка, ама на некои им стои, на некои не. Само Бред Пит е газда и без и со малку, и со Харли Дејвидсон брада...
Ма кава дискриминација, јас Ве обожавам Вам мачо мажите со кратка брадичка:vozbud:
Нели гледаш во Ваша чест, тема Ви отворив:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom