Бричење еднаш неделно

Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Se nemam full izbricheno edno 6-7 meseci.Ostavam na kec a bogami i na 6ka vo milimetri.Em devojkami takov me saka zabraden em mene mi e ubavo koga sum so brada.Znachi brada ama sredena.Mislam deka imidzot do negde AMA DO NEGDE go diktira zenskata polovina kaj mashkoto i obratno.Eve ne za brada,ako praime muabet za kosa.....Nekoj ako ima devojka so dolga kosa i sledniot den da mu se pojavi so nekoja "mashka" frizura............Ma ke ja gonam u 300 p***e materine :smir:
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
иако сакам да пуштам брада онака 0,5 до 1 сантим не можам не ми е толку густа за да можам да си го дозволам тоа иначе се бричам еднаш неделно некад и еднаш у две недели.
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
534
Јас таке еднаш неделно, сакам така кратка брада :vozbud: ама можда некат оставам малце подолго брадиче еве ако се гледа нешо :pos: , обожавам брадиче ама свите само ми викаа и не можем да го истрпим притисокот и ќе го избријам за недела дена :tapp:
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
минимум 3-4 пати неделно ... али не газе бричење мора некое уметничко брадулче да си остам :), а сум носел и огромни брадишта ко поп и ме мислеа дека сум бомбаш самоубиец :D
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
И покрај тоа што се свесни за болката што ќе им ја создаде, жените без двоумење претпочитаат мажи со кратка брада (4 до 6 дена), како за долготрајни така и за краткотрајни врски.
So true. :nesum:
Колку и да го мразам фактот што неколкудневна цврста брада ќе ми го направи лицето партал, толку и обожавам мажи со 3 до 5 дневна брада, ама густа и цврста, не трчи-трчи, сопни се. :icon_lol: Многу ми се секси благозабрадени мажи :vozbud:

Попска брада изгледа бизарно кај мажи испод 45 години, а бејбифејс мазни мажи ми се слатки и убави, ама не ме привлекуваат сексуално. :toe:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Многу сакам машки со кратка брада, значи брада од неколку дена.:) Сега не стои секому брада, нормално, ама сепак преферирам брада во секој случај. Бејбифејс машки не ми се привлечни, ич.:toe: Нормално постојат исклучоци де.:) А машки со дооолга брада, мене ми се апсолутно и крајно непривлечни.
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.693
Поени од реакции
12.100
Еднаш неделно, ама под мишки, за лице двапати дневно. Морално е пошто жена ми не трпи ич брада, ни влакно. А башка и на работа ко у војска :)
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Еднаш неделно,

Еднаш неделно, ама под мишки, за лице двапати дневно. Морално е пошто жена ми не трпи ич брада, ни влакно. А башка и на работа ко у војска :)
:icon_eek: ?
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Немам рутина за бричење, некогаш знам 3-4 дена редовно да се бричам, ама ретко се случува тоа.
Кога почнува да смета, тогаш се бричи...некогаш од мрза се остава, некогаш од имиџ...важно е да се случува нешто-и да не биде монотоно.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Мразам бричење на мазно, последниве 2-3 месеца користам машинка и постојано имам подрасната брада, со оглед на тоа дека немам обилна густа брада која брзо расте, доволно ми се 2 пати неделно, и се разбира во некоја специјална прилика.
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Мазни сакам :pipi:Нескам да ме боцкат:nesum:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom