Брзо или бавно?

Какво е вашето возење?

  • Брзо

    Гласови: 40 51,3%
  • Бавно

    Гласови: 7 9,0%
  • Брзо само кога морам

    Гласови: 31 39,7%

  • Вкупно гласачи
    78

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
ја нема да возам мн. брзо, освен во одредени ситуации кога тоа е потребно. а инаку ќе си возам колку што треба
 

IsusHristos

Bojan CPU
Член од
1 март 2007
Мислења
256
Поени од реакции
1
Од 6то одд возам кола.сум возел многу пати доста брзо ама некоја среќа ме следи до сеа се неам повредено.иако ми се имаат многу работи десено.
Еднаш за малце ке изгазев човек,само не беше моја вина удрив во дупка и ми се изврте воланот, и еднаш иам удрено у бандера.
и од тогаш возам со нормална брзина од 40 до 80 но не и над освен ако е авто пат.
Сакам да возам брзо ама тоа не го практикувам во населени места само на аутопат

така да мој совет е да не возите брзо и кога морате зашто за 5мин порано или покасно да стигнете негде не вреди да се ризикува.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
bama напиша:
осте не возам ама кога ке положам ка возам брзо иако не е сигурно :salut:
Којзнае дали ке ти дадат возачка??? Со ваков памет можно е и да ти речат дечко ти не си за возење кола :smir::smir:
 

Alek_Sk

If you wanna learn something, bring your mothers!
Член од
14 септември 2007
Мислења
614
Поени од реакции
18
Kaj mene zavisi od raspolozenie.Koga sum raspolozen vozam brzo bilo kade a koga ne sum raspolozen normalno.
 
Член од
27 февруари 2007
Мислења
195
Поени од реакции
3
Kaj mene zavisi od raspolozenie.Koga sum raspolozen vozam brzo bilo kade a koga ne sum raspolozen normalno.
невозам кола оти рано е,ама со моторчето,исто,зависи од расположение,ама јас обратно,коа сум нерасположена возам најбрзо и најлудо(до сега не настрадал никој оти сепак колку толку пазам:wink: ) а расположена коа сум,онака нормално си возам...ама никогаш бавно:wink:

 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
Брзо, но безбедно, без глупирање.
Кога некој со понова кола ми се влечка по автопат со 80 пред мене, ми иде да стиснам на гас и да му влезам у гепек.
Најдобар муабет.. Се обидувам да се придржувам на ова начело... сега, од време на време се лудува.. дари поради октани во крв, дали поради нервоза.. и се праат глупости ... (се крши некое Југо на пр :helou: )

Глупо е да имаш услови за “брза“ (стаено во наводници, пошто е релативна работа) вожња (пат, спремна кола, способност, концентрација), а да се влечкаш на пат... а, уште поглупо е да немаш услови за брзо возење... а да стискаш на гаста ко да нема утре (што, и не е така невозможно ако се понаша човек така на пат :toe: )
 

SWEDEN

38ca ama nikoj ne verue
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.531
Поени од реакции
34
220 koa sum sam na ubav pat koa sum so nekoj drug normalno ... ako sum budala neka ginam sam drugi na dusha ne zimam
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Па возам брзо само кога морам, кога ептен се брзам или на автопат, а вака не, некако страв ми е од пребрзо возење, 40-60 ми е средина некоја за во град.:helou:
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Деновиве треба да полгам така да не можам баш да зборам од искуство ама и кога земав часови едноставно ме нервира кога возам со 40.За на отворен пат сигурно ќе одам барем 120.Значи ме влече брзината ама не мислам ни да претерам сепак брзини над 140-150 не се ни безбедни.
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
расположение пред се,и зависи каква музика ќе се погоди:)
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
368
Поени од реакции
2
Dobro e vreme na vreme da ja stegnis kolata, adrenalinot da se kreni malce :D:D, ama ne sekogas
 

Nitro

Veltro
Член од
11 октомври 2007
Мислења
260
Поени од реакции
2
Adrenalin Ride 4 sure.... Незнам шо ми е ама неможам полека да возам...:):):)
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Уше неам возачка ама возам од пред некое време.Обично возам многу бавно по улици низ населба 20-30-40.Ако имам широк пат и без гужви ме тера да ја згазам малце.Ама со тек на време се повеќе ме тера.:)

Немам намера да возам многу 120 за убав пат е разумна брзина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom