Брат/Сестра

AdRi*

Obscenely Delicious
Член од
10 декември 2007
Мислења
651
Поени од реакции
41
Imam 6 godini postar brat i mnogu si go sakam!!!
Sekogas koga mi treba e so mene da mi pomogne,i da me posovetuva koga mi e tesko.
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Немам ни брат,ни сестра.:pos2:
Сам така,си кулиркам....
 

zippy

Le bubbu
Член од
6 декември 2007
Мислења
33
Поени од реакции
1
Имам постар брат. Разлика сме скоро 12 години и многу добро функционираме. Нормално имало и тепачки и викања, ама не биле толку често. Како помала се знае кој ме бранеше, бато ова бато она. Денеска супер функционираме знае кога треба да ме покрие пред моите а и знае кога треба да вика :smir: . Деновиве е често на пат па ми фали и тоа не малку:kesa: , ама се надевам за брзо вереме ке си дојде.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Фала Богу немам ништо најубаво ми е сам.
Се што сакам се ми се купува, и не треба да го делам моето со никој.
:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Imam brat (ce) hehe pogolemo od mene 8 godini...ne e mnogu ubavo da si pomal :toe: se treba da go slusas...:) ehh ja da bev pogolema od nego imase u red da go stavamm :)
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
хммм и јас како тебе имам постар брат од мене 8 години и тапа е што мора да се слуша
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
105
Поени од реакции
1
Imam 6godini pomlad brat i mnogu me nervira ama sepak si go sakam najmnogu na svet
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Немам ни братче ни сестричка... И тапа ми е! Сите што имаат брат/сестра само се жалат, викаат дека мене ми е топ што сум сама и си правам што сакам, не треба да делам ништо со никој ама мене не ми е... Баш би сакала да имам такво друштво, да си кажуваме тајни, да си помагаме, да се заебаваме, да се тепаме кога ни е досадно, да поминуваме многу работи заедно... Оооо :(
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
276
Поени од реакции
13
Имам сестричка помала од мене и супер е да имаш некој во животот,да не си сам.
 

elencesrce

Love Is In The Air!
Член од
10 јануари 2008
Мислења
95
Поени од реакции
2
Imam brat postar od mene 4godini :) nekogas mozi da me iznervira nenormalnooo premnogu duri ne bese na fax mnogu cesto se karavme i sega na momenti mi nedostiga mnoguuu no nekogas koga ke mi se javi za da mu napravam usluga mn me nerviraaa :))
 

angel_oh

око на кајгана
Член од
8 јануари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
10
имам брат помал 4 год.(фала богу) и искрено тешко него .:tapp:
ама кога ке ми требет пари... е тогаш...:smir:
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
338
Поени од реакции
16
имам брат 9 години постар од мене и супер ми е не смее да ме чепне и плус пари ми дава уживанција е сеа тоа што треба да го слушам е тоа е друго...:)
 
Член од
2 декември 2007
Мислења
453
Поени од реакции
14
Иам брат поголем од мене 4 години. Коа беше дома, додека одеше средно често се каравме. А сега кога е на факултет, по две недели си доаѓа, и си мислам дека дури сега му текна дека сум му брат, почна повеќе да се грижи за мене, ми дава пари, ми помага. И ми недостига многу додека е на факултет.
То е брат ми кој многу го сакам....:pipi:
 

ShiNinG`sTaR

The Chosen One
Член од
29 јули 2007
Мислења
82
Поени од реакции
1
Имам сестра 3 и пол години постара и многу ја сакам. :pipi: И многууу ми недостигаа :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom