Брат/Сестра

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
Имам две сестри,постари од мене и сум пре среќна што ги имам,иако не живеме заедно,секогаш се како дел од мене:smir:
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Јас имам брат постар 4 години и секогас сум сакала да имам усте еден
 

Ivka

Алхемичарка
Член од
1 февруари 2007
Мислења
300
Поени од реакции
4
Имам брат постар 4 години, како помали многу се тепавме и каравме, уствари јас бев тепаната :duel:, сега сме премногу поврзани, тој ми е и брат и сестра и другар и другарка....ма се ми е :)Веке неколку месеци не е тука и како дел од мене да ми фали, едвај чекам да си дојде :cry:
 

M*A*J*A

The girl..*
Член од
11 јули 2006
Мислења
98
Поени од реакции
0
Па..Имам сестра 2 и пол годинКи поголема.Се караме ептен..Ме нервира ептен..Кога не е дома прво ми е супер,а потоа ми станува досадно:nesvest:
 
Член од
10 јануари 2008
Мислења
7
Поени од реакции
0
Imam sestra pomala i moram da kazam deka mnogu ja pocituvam i ja sakam iako nekogas znae da me iznevira, ama mislam deka toa go ima kaj site koga zevees so nekogo bez ogled dali ti e rodnina ili ne normalno e da imate nedorazbiranja i karanici, samo da ne bidat golemi. Inaku sakav da kazam sakajte gi zatoa sto tie i se sekogas pokraj vas nekoi pomalku nekoi poveke.
 
Член од
9 јануари 2008
Мислења
99
Поени од реакции
1
Ja imam sestra pomalecka od mene 7 godini.Znae da me izvadi i od patiki i od corapi pa nekoas i od koza ama ipak mnogu si ja sakam.Majka mi ne moze na kraj da izleze so nas megu nas non stop se karamo za sitnice a kogaj ke napadna nekoja od nas dve se branimo zaedno ili mene taka mi se cini.:pos2:
 
E

`EsCaPe`

Гостин
Ja imam sestra pomalecka od mene 7 godini.Znae da me izvadi i od patiki i od corapi pa nekoas i od koza ama ipak mnogu si ja sakam.Majka mi ne moze na kraj da izleze so nas megu nas non stop se karamo za sitnice a kogaj ke napadna nekoja od nas dve se branimo zaedno ili mene taka mi se cini.:pos2:
Ти се чини:smir:
Иначе Queen ми е сестра , значи постара е од мене 7 години.
Друго си кажа она.:smir:
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Имам сестра 2 и пол години постара,скоро 3,се сложуваме,ама не секогаш.
А за напаѓање да не зборам,не смее никој да ја нападне,а богами ни мене:twisted:
 
U

UnholY

Гостин
Имам помал брат и ме нервира до највисок можен степен...:nerv: никогаш немам кажано дека го сакам како брат,а нема ни да кажам...па како да кажам кога он е единствената причина за расправиите со моите дома...леле ми се иде сега да станам и да го лупнам од земја...:nerv::nerv::nerv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom