Брат/Сестра

N

NeMiRnA

Гостин
Ednicko sum,samicko:(.Hehehehe pa i ne mi e taka loso,si imam mnogu bratucedi sto sum bliska isto ko da mi se braka i nikogas ne sum sama ili osamena:)
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Имам брат помал е 4год,и знаете што ме нервира кај маливе,ти го караш тој ти се смее во лице :tapp:
а ти ќе пукниш од нервоза
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Имам полубрат, помал од мене 9 години( но, фактот дека не сме од ист татко ни најмалку не ми значи) и го обожавам. Малечок е па знае понекогаш да биде напорен(особено ужива да ми досаѓа кога зборам на телефон или имам друштво дома, чак понекад и на msn се допишува со мои другари :) ), али лутината ми поминува многу брзо.
Скоро секогаш знае да ме орасположи кога сум тажна и да заборавам барем на кратко на проблемите. Уживам кога си играм со него, зошо и јас тогаш се осеќам ко дете. Се на се сум среќна што го имам.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
ada напиша:
Имам полубрат, помал од мене 9 години( но, фактот дека не сме од ист татко ни најмалку не ми значи) и го обожавам.
:cuc: :cuc: :cuc:
Нема врска тоа што е од друг татко. Ако го сакаш, занемарливо е тоа. Важно е чувството кое го носиш во себе кое не се опишува. Те сфаќам потполно:smir:
И кога ќе ме праша некој дали имам брат или сестра, никогаш не сум рекла дека имам полубрат. Брат и точка.
(Не ме сфаќај погрешно за последново, нема врска со тебе. Имав потреба само да искажам дека не правам разлика.)
ada напиша:
Малечок е па знае понекогаш да биде напорен(особено ужива да ми досаѓа кога зборам на телефон или имам друштво дома, чак понекад и на msn се допишува со мои другари :) ), али лутината ми поминува многу брзо.
И брат ми е ист!
Ама го научив да не ме замара кога разговарам, да не ме прекинува и сега е послушен и културен.
А кога имам дома друштво ќе се залепи на место, не излегува и да го викаат другарите, интересно му е да разговара со нив. Малку е срамежлив додека се опушти, ама после прв другар ќе ти биде:icon_lol: Ако знае дека пример некоја другарка ќе ми дојде со дечкото на гости, отворено си кажува онака грижливо дека мора да види другарка ми со кој си има работа:icon_lol:
ada напиша:
Скоро секогаш знае да ме орасположи кога сум тажна и да заборавам барем на кратко на проблемите. Уживам кога си играм со него, зошо и јас тогаш се осеќам ко дете. Се на се сум среќна што го имам.
Помина кај мене тој период кога си играв со него, сега веќе кога му се појавуваат мустачиња пубертетлиски ми е интересен на друг начин. Секоја промена во однесувањето му ја следам, се` поинтересен и поинтересен ми е.

Се извинувам што ти упаднав вака со пост, ама секогаш ми доаѓа желба да зборувам за братчето. Го сакам најмногу, што да правам. Душичка моја најмила.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Fortune напиша:
Се извинувам што ти упаднав вака со пост, ама секогаш ми доаѓа желба да зборувам за братчето. Го сакам најмногу, што да правам. Душичка моја најмила.
Таман работа, какво извинување, баш ми е мило што ги сподели овие убави нешта!:smir:
Инаку и јас секогаш го претставувам како брат, затоа што токму така и го чувствувам.
И како да не збориш за нив кога се срциња!:)
 

^^Mon4e

The sweatest thing
Член од
30 јануари 2007
Мислења
476
Поени од реакции
0
Iam 4 godini pomal brat i go sakam mnogu, mnogu najmnogu. Fala im na mama i tato. ;)
 

јахутерминал

impressed by gay people
Член од
26 јануари 2007
Мислења
778
Поени од реакции
7
Јас имам поголем брат од мене 4 години, и јас го гњавам понекогаш, а некогаш и знаеме да се испотепаме и испокараме, ама сепак за помалку од 1 минута се се заборава и продолжуваме понатаму.
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
Nemam ni bratce ni sestrice. Ama koga na nekoj ke mu kazam deka sakam da si imam edno tie mi vikat deka ne bilo ubo. Mnogu dosadvele :):):):) Ama sepak sakam edno:):)
 
Член од
20 февруари 2007
Мислења
97
Поени од реакции
0
Martin$ напиша:
Nemam ni bratce ni sestrice. Ama koga na nekoj ke mu kazam deka sakam da si imam edno tie mi vikat deka ne bilo ubo. Mnogu dosadvele :):):):) Ama sepak sakam edno:):)


abe macko eve jas ke ti sum sestra(hahaha).iako si imam edno bratce,koe si go sakam najmnogu,te sakam i tebe kako brat.taka da ne se sekiraj ni za sestra ni za brat........malku ke se karame jas kao po obicaj,ke se tepama so nozevi viluski(ti teknue?),ali ke pomina.:back:
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
K@TeRiN@ напиша:
abe macko eve jas ke ti sum sestra(hahaha).iako si imam edno bratce,koe si go sakam najmnogu,te sakam i tebe kako brat.taka da ne se sekiraj ni za sestra ni za brat........malku ke se karame jas kao po obicaj,ke se tepama so nozevi viluski(ti teknue?),ali ke pomina.:back:
hahahaha za viluskite i falaaa:smir: lugeeeee si najdov sestraaaaa:):):)
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Imam pomal brat. 13 godini... dosega dobro sme se soglasuvale, maza dadina e PREMNOGU :) i sega dobro se soglasuvame ali se prasuvam do koga posto kako sto go udira pubertetot se polos i polos e :tapp: :pos:

Inace sekogas sum sakala postara ili pomlada sestra da imam...
 
Член од
27 јануари 2007
Мислења
23
Поени од реакции
1
Имам брат помал од мене 5 min! И ептен личи на мене. Ко јајце на јајце!
:kajg::kajg:
 

rich_bitch1

~DARLING~
Член од
15 март 2007
Мислења
744
Поени од реакции
5
imam sesta postara od mene 7 god i brat postar 2 god i mn si gi sakam i dvajcata
 

Kajgana Shop

На врв Bottom