Брат/Сестра

Член од
27 февруари 2007
Мислења
195
Поени од реакции
3
ВМРО напиша:
imam eden brat 12 godini postar od mene...i poso tatko mi klecal asalno na vremeto imam i eden polubrat i dve polusestri :)



:pos2: alal neka ti e:D
aj koa veke pisav da kazam i jas:D imam sestra 2god postara od mene i preku nedela ja gledam ednas vo denot koa treba da i kazam "DOBRA NOK":) a za vikendi po celi denoj sme zaedno..da mu se zdosadi na coek:D sepak si ja sakam:D
 

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
imam dvajca braka:) edniot ima 24, drugiot 28:) ja iam samo 17 godini so znaci dosta se pogolemi od mene:) ne me nerviraat...daleku od toa...duri moze da se kaze deka jas niv poise gi nerviram i gi vadam od koza ama sekoas mi pomagale i bile tuka za mene kako pogolemi BATKOVCI :je:a da...ideme i zaedno na svirki bez razlika na golemata razlika megu godinite :je:
 
Член од
17 март 2007
Мислења
218
Поени од реакции
2
imam eden brat postar 4 god ice dmx :icon_mrgr
ponekogas se karame za NFS :pos2:
:zver:
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.694
Поени од реакции
13.332
Имам брат 1 година постар од мене. Човекот знае да нервира со неговото покварено однесување но едни од најдобрите совети ги добив токму од него.
 

Marchence

In love with Ssss
Член од
17 мај 2007
Мислења
483
Поени од реакции
1
I ja imam sestra pa sto sea? Treba da se falam ili ?

Ne e vazno dali e brat ili sestra vazno e da ne bides sam.
Ke stanes sebicen, a i nekogas e dobro da imas so kogo da se skaras.
Pozdrav do sestrami!
 

Пики

amazing happens
Член од
10 март 2007
Мислења
1.923
Поени од реакции
37
ja imam brat 8 god pomal od mene pogolem belagija od nego nemam videno no sepak si go sakam
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
ja imam eden brat ,noo osecam kako da imam 5
 

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
imam 2 sestri bliznacki 3 godini pomali od mene, neznam se nemame skarano odamna a koga bevme mali sekoj den morase toa ..... najverojatno sozreavme ..... i pokraj toa najveke si gi sakam na svet
 

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
Marchence напиша:
I ja imam sestra pa sto sea? Treba da se falam ili ?

Ne e vazno dali e brat ili sestra vazno e da ne bides sam.
Ke stanes sebicen, a i nekogas e dobro da imas so kogo da se skaras.
Pozdrav do sestrami!
Имаш тема, ја разгледуваш и твое право дали сакаш или не да одговараш! Давањето на постови поточно одговарање на поставено прањање од кога ли е фалење???
И од кај си дошла до заклучок дека самите се себични? Имаш некое лично искуство?
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Имам брат помал од мене. Времињата кога се каравме се far away behind us... Можеме да си кажеме се, да си дадеме по некој совет, такви некои работи... Не излегуваме заедно имаме премногу различни друштва ама сепак
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
Imam postara sestra i bez razlika sto se karame i se tepame(mnogu) milo mi e sto e tuka do mene sekogas kog ami treba:smir:
 

Ashley

بين الحياة والموت
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.043
Поени од реакции
35
Имам сестра постара, многу се сложуваме и секогаш е тука за мене, кога ми треба нешто помош, а и јас за неа :)
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Самичка сум. И супер ми е.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
2.842
Поени од реакции
31
Иам сестра 2 години помала од мене.
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
29
Поени од реакции
0
jas imam brat pomal skoro 4 godini! vlezen e u pubertet o lele majko!doma se pravi fraer ama dobiva dnevna terapija (stipenje na listovite) pa se trpi nekako! sepak si go sakam bratce (skotce ) mi E:)!i ne gi sfakam lugeto so ne komuniciraat so braka i sestri
DECA DECA KE SE BARATE NA STAROST!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom