Брат/Сестра

ivana87

magic is everywhere
Член од
7 јуни 2007
Мислења
1.613
Поени од реакции
220
Имам брат 4 год. поголем и многу се караме ајдее поздрав:violent1:
 

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.390
Поени од реакции
25.192
Јас имам брат ко пијавица е досаден
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
190
Имам сестра 3 година постара од мене, сега кога потпораснавме добро се сложуваме но кога бевме помали имаше:duel:
 

lile_rock

Олд сКул...хD
Член од
22 јуни 2007
Мислења
902
Поени од реакции
7
Jas imam brat 4,5 godini pogolem od mene i sega bas skoro vo se se slozuvame,si kazuvame tajni...A kako pomali mnogu se karavme,se izdavavme,se tepavme:icon_razzI sega od koga dobro se slozuvame mnogu mi e cudno bez nego,koga ne e doma.Eve na primer denes otide na odmor i sea cel den mi e tapa.Koga e i on tuka pak e pointeresno.
 

tiffany

Тифаниум
Член од
20 мај 2007
Мислења
742
Поени од реакции
13
имам сестра поголема од мене 5 и пол години.Многу си ја сакам,многу ми е 'даде' али некогаш така фино ме вади од кожа,само можам да кажам аууууууууууффффффффф....вика вика вика и јас викам викам викам и ништо....ама па си ја сакам:pipi:
 

JOE

Пелистер Битола
Член од
31 март 2007
Мислења
3.027
Поени од реакции
622
Имам Брат поголем 3 и пол години порано многу се тепавме сега не толку,пред некое верме беше отсутен 3 дена и умирав од досада,сега ке оди на студии странство кизнај шо ке прам без него.:icon_frow:icon_frow:icon_frow
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Имам брат има 27 години, постар е од мене 10 години, ја стварно не знам што чекале моите 10 години па да ме направат...,но и покрај големата разлика ние супер си се сложуваме, кога e дома главата ќе ти ја замати, но сепак си го сакам многу има добри другарки.....................:nesvest:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Абе дали брат дали сестра исто е.
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
Е.., сега нее баш исто,...дали е брат или сестра,,Еве на пример ако си машко ти треба некои совети, не можеш за се да ја прашаш сестра ти...за некои теми и совети сепак треба да се седне и да се разговара со брат....:uvo:
 

Jukka

chili
Член од
16 мај 2007
Мислења
537
Поени од реакции
2
imam 2 sestri bliznacki .....koga bevme pomali ne se soglasuvavme ama bas i4, nemase den das ne se skarame, a sega nesto se menuvaat rabotite, na poarno .....kolku i da se karame pak si se sakame
 
F

fantomX

Гостин
Имам поголема сестра, порано само да се видевме се каравме, а сега си се сложуваме доста добро
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
39
Поени од реакции
0
brat DA (imam) postar 2 godini, i nikogas do sega ne sme imale zaednicki jazik, i karanici-PA NORMALNO
a odsekogas sum skala postara ili eventulano pomala sestra 9sepak poinaku e zensko, ke te razbere) hehe
 

B. Boop

Princ: Најозбилна...
Член од
19 мај 2006
Мислења
1.302
Поени од реакции
263
Немам ништо :icon_frow, а колку само ми фалеше меѓу 14-та и 18-та година од животов. Се наоѓаа некакви замени од другарки и другари, али никогаш не е тоа-тоа.
Знам дека понатака во животов уште многу ќе ми фали.
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
имам сестра, си ја сакам, постара е, ама ко криво насадено дрво знае да биде понекогаш, се тепаме и ден денес(има23, ја 20)ама без неа пусто ми е.Даде, те сакам, и врати ми ја зелената блуза.
 
N

NaSTy`G|rL

Гостин
Јас немам ни брат ни сестра и супер ми е така. Ама некогаш има моменти кога ми е досадно, а другарките не се во можност да дојдат веднаш кај мене и тогаш сакам да имам сестра/брат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom