Брат/Сестра

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Si imam sestra postara od mene 4 god i si ja obozavam najmnogu na svet:)) samo me nervira malku mnogu spie
 

Angelwings

I'm a super girl and super girls don't cry
Член од
27 мај 2007
Мислења
53
Поени од реакции
0
јас имам сестра и малце одпојќе ме нервират ама со да прам
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
сам бе, сам... кога бев мал плачев за брат, им викав дома, тие ми викаа дека многу требало да се плати:))), а јас им викав, еве телевизоров продајте го,колата продајте ја...:)), сеа се знае, нормално ми е, и другарите ми се единци...
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
Имам помал брат, јас не го карам и не му викам за ништо. Тој мене ми вика за нехигиена, неуредување на собата, себичност , разгаленост.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Имам поголем брат и многу е досаден. Абе прав сељак е. Ај прави ова прав она, а мајка ми дека он е на факултет ми вика ај да не се мачи прави му шо ќе ти побара па така си имам муки
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Јас си имам и брат и сестра али помали се од мене така да ништо не ми можат ни да ми досаѓаат.
 

Maryah.C

Be a bee
Член од
9 јуни 2006
Мислења
4.001
Поени од реакции
710
имам сестра поголема 2 години од мене.,..порано се каравме ептен ама во последно време ич..си ја сакам нај нај нај више на свет..
 

Шмизличка

Let the good things roll
Член од
11 мај 2007
Мислења
355
Поени од реакции
4
Имам сестра. Таа е помала од мене 10 ипол години. Не се жалам тоа што е-неможам да го сменам. Ама се нервирам што е во една фаза на љубомора и не се поднесува! Се што правам јас мора и она. Ако мене мајка ми ми рече дека нешто што носам на пример убаво ми стои она почнува да се лигави зашто и нејзе не и се рекло така. Се пресоблекува на секои 5 минути, изиграва манекенка, а ја незнам дали да се смеам или да плачам. Поради големата разлика понекогаш се чувствувам и како мајка! Треба да ја чувам, да и дадам да јаде, да и одберам што да облече, да ја спремам за спиење...триста работи!
Добро сега, сепак кога сум без нејзе ми недостига и тогаш сваќам дека многу си ја сакам. Кога сум со нејзе знам највеќе да се изнасмеам и да си ја изнагушкам хехе...Колку и да ме нервира, сепак неможам без неа.
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Немам ни брат,ни сестра.Единица сум си.Понекогаш си размислувам како би ми било да имав.Вака сама,коа ти треба некој,да немаш со кој муабет да си напраиш.Од друга страна,пак,гледано,се си е мое,никој не ме вознемирува,не мора да се карам за се и сешто.Ама и тоа е досадно па,понекогаш.:icon_lol::toe:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Еве како што поминува време, секој ден се повеќе и повеќе имам потреба од брат или сестра.
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
абе ти треба чоек(брат/сестра), човекот треба да е сам само кога е во вц:)))
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
абе ти треба чоек(брат/сестра), човекот треба да е сам само кога е во вц:)))
Па тоа го зборам и јас. Некогаш имам потреба да разговарам со некој (поточно со брат/сестра) и кога сфаќам дека всушност немам ниту едно, ниту друго, ме фаќа чувство на тага.
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
е тоа е тоа, и кога ќе помислиш дека никогаш нема да почувствуваш таква љубов, пак те фаќа тага...
 
Член од
13 јули 2007
Мислења
27
Поени од реакции
0
imam brat i ima 24 godini od mene e pogolem 7 godini :):) sepa dobro se slozuvame... :)(lazam...hehehe ne bas najdobro :toe:
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
Imam brat.. Ama isto kako da go nemam. Retko se gledame. I koga ke se vidime ne zboruvame, striktno sluzbeno, samo zatoa sto sme PREMNOGU razlicni. Iskreno, sakam da go nemam, no ne sum jas onoj koj mu dal zivot pa da mu go odzemam, inaku.. RADO BI GO NAPRAVIL TOA :meanie:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom