Брат/Сестра

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
јас си имам брат помал 2 години од мене ме нервира се тепаме се млатиме се дружиме се сакаме ми флека се живо по дома ми краде парфеми ми ги кине патиките па се млатиме пак па па се сакаме и така у круг али не го мењам за ништо пусто ми е без него како сега на пример го чекам да се врати од работа и да ме изнасмее малку
 
F

fantomX

Гостин
со сестра ми порано се каравме постојано, ама сега си се сложуваме.:pipi: НА одмор е со друштвото и гледам колку ми недостасува
 

ПојзонГрл

Оne in a Million
Член од
22 јули 2007
Мислења
264
Поени од реакции
1
Порано со брат ми не се поднесувавме, а сега сме супер. Има чешит караткер ама се трпи, најубаво ми е кога правам муабет со него, а кога сум неколку дена без него чувствувам колку ми не достигаат неговите глупости :)
 

BrownEye

And so it is...
Член од
10 јули 2007
Мислења
158
Поени од реакции
0
имам сестра, 3 години постара од мене.. не се караме многу, многу, иако, морам да признаам - не сум јас заслужна за тоа :kesa: си ја сакам бе, многу ми попушта :smir:
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
Imam sestra 3 godini pomala od mene,super si se slozvame,za se si zborame,ponekogas znajme salam da se iskarame ama to e normalno kaj site.Po 10 min sme smireni.Eve dve veceri so red spie kaj edna drugarka i mi nedostiga,cela vecer se dosadvam.
 

*БоРовИнкА*

јас не сум ЛУДА, јас ЛУДО живеам
Член од
20 јули 2007
Мислења
638
Поени од реакции
16
imam sestra i znae dobro da me iznervira, no sepak znae i da bide na mesto na mojte drugarki ako mi treba nesto itno da kazam.... retko za soveti no sepak mi islusuva... nekojpat znae tolku da mi gazi po zivci no sepak ja sakam... sestra mi e
 

dusicka

UBAVA KAKO CVET
Член од
5 март 2006
Мислења
301
Поени од реакции
0
imam brat pomal od mene 9godini mn se tepame so stikli telefoni daljinska i taka ama mn si go sakam
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
5.124
Поени од реакции
35
имам брат...4 години е поголем од мене...и многу ме нервира на моменти...ама многу го сакам ! :)
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Imam brat, pomal od mene. Mnogu cesto se karame i toa za gluposti koga ke vrijam nesto od nervoza, pa grecve na nego ke mu se isturam. Ama, si znae on deka mnogu si go sakam:back:
 
Член од
29 јуни 2007
Мислења
91
Поени од реакции
2
имам брат постар 15 месеци порано многу го "тепаф" ама сега некако само совети за живото ми дава и не би можел без него
 
Член од
18 август 2007
Мислења
11
Поени од реакции
0
Имам сестра мн помала од мене. Срце од дете е, мала е ама ме разбира. Ако не ми е денот, не ме рчка. И јас ја оставам да гледа цртани на раат у моменти коа најмногу ми фали огромниот тв у дневна. И не и викам без потреба. Само ме нервира што нема потреба за гушкање ко што имам ја, па треба да трчам по дома и да викам: Гушни ја дадааааа!! Замарам, знам. И мене ме гњавеа ко мала
 

*LiL Mermaid*

part of our world...
Член од
3 јули 2007
Мислења
352
Поени од реакции
6
sama sum..i nema neso poloso! nemojte nikad da si gi kaznuvate decata i da gi ostavate bez bratce sestrice :nenene:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom