Брак набрзинка

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Што да чека ... барем Мистичен си е прибран, одамна јавно и изјавил љубов ... ептен го поштовам ради тој потег :lol: :wink:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Јас не правам киксови, нели мила? :)
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Жена ми ме тераше да ја регистрирам на форумов а усте нема ништо пишано,сигурно ме шпиунира дур сум на работа :idea: :idea: :idea:
Неам гајле,верен сум и така и така,(ова ти се вика боље спречити него лечити) :)
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Јас би зел некоја девојка за услуга некаква, зелен картон, државјанство, богат татко да има, добра перспектива, иначе нема шанси. Љубов? За 10 години можно е. Сега за сега, само од полза.

Imam tri prekrasni deca prekrasen brak i prekrasen maz

јас би сакал да имам деца, али не сакам да сум во брак. Ќе и плаќам за издршка, ќе ги посетувам и подржувам, но бракот е преголем залак за мене и со него се уништува мојата независност и како таков ми е неприфатлив.
Би сакал да имам неколку дечиња наоколу, убаво е тоа, да знам дека сум завршил биолошка функција и сум ја продолжил генетскава лоза моја. :P
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Никола напиша:
Јас би зел некоја девојка за услуга некаква, зелен картон, државјанство, богат татко да има, добра перспектива, иначе нема шанси. Љубов? За 10 години можно е. Сега за сега, само од полза.

Imam tri prekrasni deca prekrasen brak i prekrasen maz

јас би сакал да имам деца, али не сакам да сум во брак. Ќе и плаќам за издршка, ќе ги посетувам и подржувам, но бракот е преголем залак за мене и со него се уништува мојата независност и како таков ми е неприфатлив.
Би сакал да имам неколку дечиња наоколу, убаво е тоа, да знам дека сум завршил биолошка функција и сум ја продолжил генетскава лоза моја. :P
TI ednostavno ne funkcioniras kako sto treba.Ne bi sakala da gi zamislam tvoite deca kolku ke se bedni bez ljubov od nivniot taka narecen sloboden tatko :evil: ako neznaes sto da napises togas i nepisuvaj :x a ako kaj tebe doaga ljubovta posle 10 godini :shock: ah prosto te zalam bedni se onie koi nesakat :wink:
 

SeaGull

Walter
Член од
17 мај 2005
Мислења
763
Поени од реакции
9
Никола напиша:
Јас би зел некоја девојка за услуга некаква, зелен картон, државјанство, богат татко да има, добра перспектива, иначе нема шанси. Љубов? За 10 години можно е. Сега за сега, само од полза.

Imam tri prekrasni deca prekrasen brak i prekrasen maz

јас би сакал да имам деца, али не сакам да сум во брак. Ќе и плаќам за издршка, ќе ги посетувам и подржувам, но бракот е преголем залак за мене и со него се уништува мојата независност и како таков ми е неприфатлив.
Би сакал да имам неколку дечиња наоколу, убаво е тоа, да знам дека сум завршил биолошка функција и сум ја продолжил генетскава лоза моја. :P

Iskreno, kolku godini imas?
Epten nezrelo razmisluvanje, ti se cudam na pametot.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Наташа ... дечково сам има кажано дека сака да оди контра за да се интересни муабетите ... се надевам дека сите постови му се сведуваат на тоа ... иначе не би можела да го ценам ни една трошка.
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
Е да ............Што памет ќе беше?
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Ма, супер е Коле-контра, не му се поднаљутујте :lol: Бар кога се маа на рука, го праи тоа добро.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
TI ednostavno ne funkcioniras kako sto treba.Ne bi sakala da gi zamislam tvoite deca kolku ke se bedni bez ljubov od nivniot taka narecen sloboden tatko Злобен или многу лут ako neznaes sto da napises togas i nepisuvaj Лут a ako kaj tebe doaga ljubovta posle 10 godini Шок! ah prosto te zalam bedni se onie koi nesakat Намигнување
Јас имам многу љубов во мене, толку многу, што не може да се ограничи истата на една жена. Премногу се мали рамките и ме гушат. Сега за сега, сакам да ги имам сите убави жени на овој свет..иднината што ќе донесе, не можам да знам:)

Iskreno, kolku godini imas?
Epten nezrelo razmisluvanje, ti se cudam na pametot.

......................
Наташа ... дечково сам има кажано дека сака да оди контра за да се интересни муабетите ... се надевам дека сите постови му се сведуваат на тоа ... иначе не би можела да го ценам ни една трошка.
никакво контра, зошто контра? сега ако ти се наоѓаш себе си засегната и повредена од моето видување на девојките и светот околу мене што да правиме? Секој човек си има сопствени видувања и сопствени потреби. најлошо од се е да очекуваш сите да размислуваат и го живеат животот на начин кој ти (вие) го мислите за соодветен. 8)
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
A ti da ne si od sutka Шок!

Колку фина изјава која призлегува од девојка која се омажила на 20 години и со 29 има веќе 3 деца.
По Шутка пример од тебе, здравје
:P :P :P :P
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Никола, ДА се осеќам навредена од твоите постови ... како и сите женски на форумов претпоставувам ... извини ама треба малце почит да имаш и ти, а не да омаловажуваш све што нема израсток меѓу нозе. И ај да не бегам од темава ... не општи многу, многу врати се и ти.
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Никола, ДА се осеќам навредена од твоите постови ... како и сите женски на форумов претпоставувам ... извини ама треба малце почит да имаш и ти, а не да омаловажуваш све што нема израсток меѓу нозе. И ај да не бегам од темава ... не општи многу, многу врати се и ти.
Тоа си е твоја работа. Твоето гледање на работите си е твое. Незнам зошто некол би се навредувал кога чита работи кои се полезни за него и му откриваат она кое можеби го знаел но не се осмелил да го испита подлабоко, затоа што се плашел од нешто.

Ако коментирате коментирајте објективно, без лични навреди. не за друго, немате шанса со мене. Јас секогаш сум почитувал аргументи, ако ги имате приложете ги, немојте да се занимавате со пуштање на клизачи и бесполезни заебанции чијашто основна цел е да ме омаловажат.
Држете се на темата и убаво ќе биде се.
:P
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Никола напиша:
A ti da ne si od sutka Шок!

Колку фина изјава која призлегува од девојка која се омажила на 20 години и со 29 има веќе 3 деца.
По Шутка пример од тебе, здравје
:P :P :P :P
hahaha koga ti ke go dostignes moeto pisi :D a ako mislis deka izgledam kako ciganka ovde gresis mene mozes samo voda da mi nosis.a i plus od tebe imam mnogu poveke videno doziveano proziveano....i nemoj da mislis deka devojkata koja se mazila na 20 god. i na 29 god, ima 3 deca e zatuntena,smotana ili nosi fustan do podkolena so cvetovi :D aj odi malku setaj :wink:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom