Брак набрзинка

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Не мора да значи дека таквиот брак нема да успее..
Ама сепак тоа е брак на ризик.. не можеш да знаеш каков е некој .. за толку краток временски период па и на крај маж да ти биде.. ама никогаш не се знае:))
Пресудна е љубовта во таквите бракови :wink: :P
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Na eden covek mu se uci karakterot cel zivot.A pak zamisli odis so deckoto ti pet godini vleguvas vo brak a toj Peder(nisto protiv pederite)ama znaes kako e kaj nas pusti sram...ima mnogu takvi poradi semejstvoto ili okolinata se zenat a vsusnost toj tezok peder.Se e riziko nekoj gubi nekoj dobiva pa i brakot isto taka :wink:
 

Eko1

Форум Џедај
Член од
20 мај 2005
Мислења
1.579
Поени од реакции
29
Jas kolku shto citam i svajkam tuka se zboruva za BRAKOT voopshto a ne za odredeni primeri za odredeni parovi koishto imale srejka i bez da se poznavaat... mnogu mi e milo za niv.... no.... brakot pretstavuva edna institucija.... za nekoi sveta... za nekoi moralna.... za nekoi nametnata... i tnt.... no za site prestavuva eden golem chekor napred....samiot poim deka so stapuvanje vo brak se odlucuvash za taa lichnost da bide tvojot ZIVOTEN SOPATNIK... vo dobro i losho.... i tnt.... ukavuza na faktot deka nema mesto za dvoumenje.... ne e rabota ako sednesh makar i na pola sekunda i se zamislish dali ste ja donele pravata odluka... dali taa lichnost e TAA (the one).

Moe lichno mislenje e: Vo zivotot moze mnogu raboti da se napravat nabrzina.... no nikako nabrzina da se stapi vo BRAK.
 
Член од
3 март 2005
Мислења
101
Поени од реакции
0
Јас го имам прифатено тој ризик и немам зажалено ниту 0.0000000001% во ниту еден момент. Добро, не баш за 10тина дена ама пак набрзина. И пак да се најдам во истата ситуација со истиот човек, без размислување исто би постапила. Фала му на Бога, среќна сум и заљубена ко никад до сега. :love1:
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Coldheart напиша:
Јас го имам прифатено тој ризик и немам зажалено ниту 0.0000000001% во ниту еден момент. Добро, не баш за 10тина дена ама пак набрзина. И пак да се најдам во истата ситуација со истиот човек, без размислување исто би постапила. Фала му на Бога, среќна сум и заљубена ко никад до сега. :love1:
Aha eve uste eden dokaz.istoto e i so mene i pak da se vratam pred 9 god. i pak ke go napravam istiot cekor :wink: Ako e covekot kako sto treba ljubovta e tuka za vcas. :love1:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Е сега ми е јасно! Човеците ваши гарант кукаат од вас на други форуми! :))
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.324
Како и да е, "автомобилите" може да се променат, нели?
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Мистичен напиша:
Е сега ми е јасно! Човеците ваши гарант кукаат од вас на други форуми! :))
А што мислиш зашто они шетаат по форуми? :roll: :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
StenmarC напиша:
Мистичен напиша:
Е сега ми е јасно! Човеците ваши гарант кукаат од вас на други форуми! :))
А што мислиш зашто они шетаат по форуми? :roll: :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:D :D :D A ti od iskustvo da ne zboris :wink:
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
natasa напиша:
StenmarC напиша:
Мистичен напиша:
Е сега ми е јасно! Човеците ваши гарант кукаат од вас на други форуми! :))
А што мислиш зашто они шетаат по форуми? :roll: :roll: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:D :D :D A ti od iskustvo da ne zboris :wink:
Што дали ја барам жена ми на форум да не кука, или да не ме бара жена ми по форуми ?? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:P
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Жена ми гарант е воајер на форумов! :)
Чита и ме демне! :)
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
Мистичен напиша:
Жена ми гарант е воајер на форумов! :)
Чита и ме демне! :)
i te cheka da napravish nekoj kiks i posle kje igra sat'rot :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom