Брак набрзинка

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
a i plus od tebe imam mnogu poveke videno doziveano proziveano....i nemoj da mislis deka devojkata koja se mazila na 20 god. i na 29 god, ima 3 deca e zatuntena,smotana ili nosi fustan do podkolena so cvetovi Супер среќен aj odi malku setaj Намигнување
интересно, инетересно, со колку други беше покрај мажот ти?
Знам дека не е лесно, а особено пред и после раѓање хормоните скокаат, сигурно убаво си се забавувала.
не се ни сомневам, противприродно е да му бидеш верна на еден маж и да очекуваш дека тој ќе те исполни и тебе и сите работи кои ги очекуваш и пожелуваш.
Јас кога имав 20 години одев со една девојка која ептен ја сакав и си мислев дека е најубавото нешто кое ми се случило и сакав да бидам со неа цел живот..
денес 3 години после тоа, гледам дека животот и убавината во него е повеќе од тоа.
каква една девојка, ги има јаки на секое ќoше. Мислам мора да си постои една, две кои ќе ти бидат под рака и со кои ќе "идеш".. али тоа си е само еден дел од убавиот живот коj е пред сите нас..
само кој го гледа...
и да ај кажи ми што имаш ти проживеано??? баш интересно ќе ни биде .. бидејќи јас најверојатно го немам достигнато твоето ниво.. сепак си доста постара и поискусна,епа повели..
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Ti ne si sosite ako jas go imam kako sto velis deka go imam praveno vo brak da izneveruvam i deka e toa prirodno togas bi trebalo da se zaprasas dali na toj sto mu vikas tate e tvojot vistinski tatko :?:i mislam deka replikata so tebe ne vodi nikade a gore navedenoto go svativ kako licna navreda i ne vredi so tebe da diskutiram na temata,ne deka nemozam so tebe uuuuu mozam mnogu gadna da bidam nego zatoa sto pametniot popusta :wink:
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Никола напиша:
Јас кога имав 20 години одев со една девојка која ептен ја сакав и си мислев дека е најубавото нешто кое ми се случило и сакав да бидам со неа цел живот..
О-о-о. Проблем-от?
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
секој проблем е полезен. ни кажува работи за нас за кои не сме биле свесни претходно..

Ti ne si sosite ako jas go imam kako sto velis deka go imam praveno vo brak da izneveruvam i eka e toa prirodno togas bi trebalo da se zaprasas dali na toj sto mu vikas tate e tvojot vistinski tatko
.......................
што има врска мојот татко со твоите амбиции за достигнување на нешто од кое јас немам појма.. Мислам ти тоа го спомна.. Сакаш да ми кажеш дека со мажот твој си постигнала нешто кое јас не можам да го постигнам.. Добро ај. ќе ти го признаам, иако е смешка..
Нема лична навреда. ти си имаш, уште од 20 години и нема како да судиш и солиш памет на нас, бидејќи немаш појма што сексот значи.. Барем не секс со различни луѓе.. Така да воздржи се од советување за него.. нема смисла..

Прашалникi mislam deka replikata so tebe ne vodi nikade a gore navedenoto go svativ kako icna navreda i ne vredi so tebe da diskutiram na temata,ne deka nemozam so tebe uuuuu mozam mnogu gadna da bidam nego zatoa sto pametniot popusta Намигнување

О-о-о. Проблем-от?
секој си има проблеми.. Јас си го признавам.. Многу девојки, само неколку вистински кои би ги зел за жени.. што да се прави? нема да ги земам за жени, само ќе ги ебам сите.. така е најлесно, нели?
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Nikola, ke mi izbrisat post ako te oteram pa nema aj. Samo ke ti kazam deka si vo zabluda ako mislis deka site luge na svetov sto se vo brak ne znaat sto e seks. Ako ti se pogodi parnerot izvini ama bas togas mozes da dozivees nesta sto pred toa ne si mozel so sekoja ku*va sto ja sobiras.
Malce preispitaj se sto zboruvas i ti kazav prestani da vregas imaj malce pocit. Inace ti odgovaram deka i jas sum mazena, poveke godini ... deca nemam ... a mojot seks i tvojot ... po sve ova znam kolku se razlikuvaat ... i za kraj prestani da se ponasas, osobeno prema povozrasni i vrati se na temite sekade.
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
Мацедалиен е во брак
Мацедалиен знае (и тоа како) што е секс
На Мацедалиен партнерот му е повеќе од погоден....

Значи - потврдувам дека твоите генерализации, драг Никола, се неосновани.... Ја молам поротата нека донесе пресуда за којашто предлагам врзани раце и нозе и скокоткање на јајцана на Никола со пердувче насред кванташки :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Извинете на хумомр ама посебно сум натртен денес (натртен = инспириран) :wink:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Ubavo mu kaza ... i me presmea ... neka si zbori be, ne go citam poveke, ama neka se drzi do temata ako veke go opomenuvate, i neka ne vrega. :lol: :wink:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Ептен смешно! Ептен смешно! Ептен смешно! Ептен смешно! Ептен смешно! Ubavo mu kaza ... i me presmea ... neka si zbori be, ne go citam poveke, ama neka se drzi do temata ako veke go opomenuvate, i neka ne vrega. Ептен смешно! Намигнување
Да да, ептен е Мацедалиан релевантен кога се работи за машко-женски односи, па и брак. Не ме смејте бе:)

Дивајн јас тебе лично не те прозвав, така да зошто се чувствуваш засегната?
Тоа што реков дека секое машко во брак или надвор од него, нема да се двоуми да легне со некоја јака девојка, ако има шанса за тоа? Тоа си е така, не сум го измислил јас па да ми се лутиш?
Бреј, секакви луѓе...
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
јас мислам дека све е можно посебно со хармонична меѓусебна љубов може да успее а незначи дека баш тие што иделе долго дека и понатаму може да им биде убаво ништо не се знае
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Па, не викам дека не би можело да успее (тоа нема врска) можеш да се познаваш три години со некој па да не успее бракот, ама едноставно според мене не може да бидеш во брак со човек што го познаваш само 10 дена.
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
Брат ми се ожени набрзинка. Со снаата се познаваа само еден месец и од никаде одлучија да се венчаат со причина дека ќе оделе во странство па мораат да поднесат документи, ќе живееле како дечко девојка секој по дома и тоа венчавање било само на документ. Но по познавајќи го брат ми по венчавката снаата наша одма дојде кај нас дома така да испадна како што и претпоставуваме. Мислам дека на брат ми му дојде зортот до газот (30 години) и сигурно си помислил во неговата глава :)tapp:) дека никогаш во животот нема да се ожени па ајде набрзинка ја заврши работата без асално да се запознае со жена му. И така веќе се заедно 6 месеци, внучето си е на пат така да донекаде пропаднаа плановите за одење во странство (стојат ама на лист), а колку ќе биде успешен бракот тоа неможам да кажам. Лично се надевам дека ќе биде вечно и дека не е уште еден филм.
 

Go2bed

Vasilij Zajcev
Член од
2 март 2005
Мислења
972
Поени од реакции
13
јас мислам дека ништо не може да биде гаранција....не е битно дали ќе биде на брзинка или ќе биде после 5 годишна врска.све зависи колку ќе се успее да се навикнат да живеат заедно,да делат исти проблеми и да се слагаат еден со друг.тоа е најбитно.
 

simonce*

SEXY
Член од
14 декември 2005
Мислења
290
Поени од реакции
3
zavisi od samite nivv..baba mi i dedo mi idele 1mesec i 30dena i se zemale:) i den denes se zaedno..
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
67
Поени од реакции
2
Vo zavisnost od toa kako tie se razbiraat i kolku se tolerantni zavisi dali nivniot brak ke uspee ili ne.Ne znaci deka ako go znaes partnerot 10 godini i ke imas sovrsen brak.Moja prijatelka bese vo vrska so tipot 11 godini,se zedoa i se razvedoa za nepolni 6 meseci.Sto znaci deka dolgi godini poznavanje ne e garancija za celosno poznavanje i za "super" brak.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom