Брак набрзинка

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Конкретен, вистински и тазе пример: моја другарка која е во врска со човек неполн месец, а се виделе вкупно не повеќе од 10 пати. Човекот и предложува брак, таа ја прифаќа понудата.
Мислите ли дека ваквите бракови можат да успеат?
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
1.952
Поени од реакции
14
според мене тоа ти е двоен ризик или ќе ја биде или пак не. овакви бракови знам милион и еден и тие се 90% за пари односно типот или типката е во странство па сите гледаат начин да избегаат од македонија и тоа им е едниствениот начин притоа неразмислувајќи за сите негативни работи шо можат да се случат потоа
 
Член од
23 јануари 2005
Мислења
1.000
Поени од реакции
8
Anonymus1 напиша:
... односно типот или типката е во странство па сите гледаат начин да избегаат од македонија и тоа им е едниствениот начин притоа неразмислувајќи за сите негативни работи шо можат да се случат потоа...
супорт :!: ова е еден посекојдневен пример :shock:
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
Sto da ne.Nikogas neznaes sto te ceka ponatamu , treba da se dade sansa na mnogu raboti vo zivotot.
Mislam deka ke se slozite so ova.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Треба да се даде шанса на романса, ама да се биде шизик на видлив и многу веројатен ризик?
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
Toa ti se vika imaj muda pa probaj :wink:
Sto vikas na toa?
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Мудата како кршлив субјект отсекогаш биле предизвик за манипулативно хендлување. Предизвик да, ама пробување егзибиции кај кои постои веројатност од 99% мудата да ти станат КАЈГАНА?
 
Член од
9 јуни 2005
Мислења
489
Поени од реакции
0
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
BBC NO COMMENT :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Да не ги спомнувам тука и мудините варијабили кои функционираат по принцип на сврзани садови! :) Или народски кажано за да ме сфатат сите: "Едно јајце муч, сите деца чуч"!:)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Брак набрзина ... за оние кои што се спремни така брзо и да се разведат, па да превземаат помал ризик :lol: Јас не сум за таква работа ... не дека сум за 7-8 годишна врска пред брак ама па некоја средина мора да се има. :wink:
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Nikogash nemozesh da znaesh koj e praviot partner i koga e vistinskoto vreme za brak. Ima sluchaevi kade bash taka posle 10 dena vrska stapuvaat vo brak i brakot im e poveke od sovrshen, a ima i takvi shto posle 10 dena od stapuvanjeto vo brak ke se razvedat. Ama, ima i sluchaevi kade se vo vrska po 8,9,10 godini pa stapuvaat vo brak, i za godina dena potoa se razveduvaat.
Koj kako se oseka taka neka si pravi, nikoj nemoze so sigurnost da kaze dali 10 dena se dovolni za da stapish vo brak ili pa 10 godini.
Sekoj so srekata. :D
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Мистичен напиша:
Конкретен, вистински и тазе пример: моја другарка која е во врска со човек неполн месец, а се виделе вкупно не повеќе од 10 пати. Човекот и предложува брак, таа ја прифаќа понудата.
Мислите ли дека ваквите бракови можат да успеат?
Зависи.
Можно е, се е можно.
Не мора времето да значи ништо, а може да значи се.
У љубов, ако воопшто постои, се е релативно.
Можно е цела таа љубов у омраза да се претвори во енормно мало време. Затоа...јебеш га, среќен да си и друго фајде нцк.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Interesna sluchka...
Onie koi imale dolga vrska pred brak ne mora da znachi deka ke uspeat da ja odrzat ziva ljubovta niz celoto vreme, no sekako deka ima i koi uspeale... Za toa garancija nikoj ne dava, se zavisi od toa kolkava e zelbata na dvajcata da ja zachuvaat ljubovta...
Na onie koi malku se znaat, a stapile vo "brzinski" brak, ke im bide interesno nekoe vreme dodeka si gi zapoznavaat karakterite, rechisi sekoj den ke otkrivaat po nekoja nova crta vo karakterot na partnerot... Isto kako shto se sluchuva i vo edna vrska, sekogash e najinteresen pochetokot... Otkako vekje ke se zapoznaat (iako nikogash do kraj ne mozesh da znaesh nekoj kakov e), brakot moze da im "teche" kako i na onie koi bile vo podolga vrska i da uspee.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom