Брак набрзинка

Член од
23 март 2011
Мислења
1.050
Поени од реакции
954
Nikogash nemozesh da znaesh koj e praviot partner i koga e vistinskoto vreme za brak. Ima sluchaevi kade bash taka posle 10 dena vrska stapuvaat vo brak i brakot im e poveke od sovrshen, a ima i takvi shto posle 10 dena od stapuvanjeto vo brak ke se razvedat. Ama, ima i sluchaevi kade se vo vrska po 8,9,10 godini pa stapuvaat vo brak, i za godina dena potoa se razveduvaat.
Koj kako se oseka taka neka si pravi, nikoj nemoze so sigurnost da kaze dali 10 dena se dovolni za da stapish vo brak ili pa 10 godini.
Sekoj so srekata. :D
mnogu tochno i vistinito.
ednostavno nema pravila
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Лајкања на фејсбук.
Јас имам друга дефиниција за „интензивна“ врска и нема допирни точки со компјутер. ;)

Инаку, според мене овие два три месеци врска па брак, ми се ептен избрзани работи. Како да си фатил женска или дечко само за да се омажиш/ожениш, зошто ти дошло времето. Јасно ни е на сите дека на почетокот на секоја врска, партнерите внимаваат на своето однесување. Во тие месеци ружи цветаат и мед и млеко тече, но откако малце ќе се запознаат, се гледа дека не се истите кои биле на почетокот на врската.
Така мачињата за брзо време се претвараат во крави, а срцковците во волови. :)
 
Член од
23 март 2011
Мислења
1.050
Поени од реакции
954
на крајот на краиштата ,било па поминало,што има врска. па нека се биде срекен што се случило а не зашто се разделиле и слично. тоа е живот. Во македонија уште се оди по стандарди бракот како брак паи со деца ,,,леле неможеш да мрднеш. мртов си готово. уживајте бе луге.
--- надополнето: 16 април 2013 во 11:53 ---
Na eden covek mu se uci karakterot cel zivot.A pak zamisli odis so deckoto ti pet godini vleguvas vo brak a toj Peder(nisto protiv pederite)ama znaes kako e kaj nas pusti sram...ima mnogu takvi poradi semejstvoto ili okolinata se zenat a vsusnost toj tezok peder.Se e riziko nekoj gubi nekoj dobiva pa i brakot isto taka :wink:
А колку ги има вакви....
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Јас имам друга дефиниција за „интензивна“ врска и нема допирни точки со компјутер. ;)

Инаку, според мене овие два три месеци врска па брак, ми се ептен избрзани работи. Како да си фатил женска или дечко само за да се омажиш/ожениш, зошто ти дошло времето. Јасно ни е на сите дека на почетокот на секоја врска, партнерите внимаваат на своето однесување. Во тие месеци ружи цветаат и мед и млеко тече, но откако малце ќе се запознаат, се гледа дека не се истите кои биле на почетокот на врската.
Така мачињата за брзо време се претвараат во крави, а срцковците во волови. :)
Вчерја ја гледав на МТВ емисијата "Време е за дете", таму имаше брачен пар кој во моментов чека трето дето, односно концептот на емисијата е таков да се мотивираат младите да имаат трето дето и со примери низ цела Македнија се доловува идиличната атмосфера со три деца.
Таму имаше еден пар кој раскужуваа за нивните почетоци, дечкото бил локален бизнисмен, додека девојката работела како рецепционерка во Попова Кула хотелот.
Еден ден дошол тој на рецепција како гостин и случајно се запознале, девојката покасно го нашла на фејсбук и му пуштила покана за пријаталство.
Си разгледала слики и си лајкала цело време, покасно се запознале и во живо и заедно биле два месеци.
Една вечер седел дечкото со кумовите во кафана (Срби биле кумовите) и тие го прашале кога мисли да се жени. тој на заебанција му кажал дека ќе се жени вај вечер (Беа од источна Македонија некаде паров)
Ја запалиле колата и пошле кај неговата сегашна сопруга, додека во меѓувреме купиле 101 ружа. (Имаше и гаф како продавачката не можела да најде 101 ружа, па кумовите и рекле да се снајди, па се јавувала кај други колешки итн, итн).
И нормално му ја дале невестата и сега моментално си живеат заедно и чекаат трето дете.
Имаше и интервју со свекорот и свекрвата кои се пресреќни сега во моментот.

Ова само ти кажувам дека не мора да значи ништо временкиот интервал и дека лајкањето на фејсбук може да резултира со брак и не зборувам така на вода
 

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.753
Поени од реакции
7.571

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
N

Nessa Alcarin

Гостин
Вчерја ја гледав на МТВ емисијата "Време е за дете", таму имаше брачен пар кој во моментов чека трето дето, односно концептот на емисијата е таков да се мотивираат младите да имаат трето дето и со примери низ цела Македнија се доловува идиличната атмосфера со три деца.
Таму имаше еден пар кој раскужуваа за нивните почетоци, дечкото бил локален бизнисмен, додека девојката работела како рецепционерка во Попова Кула хотелот.
Еден ден дошол тој на рецепција како гостин и случајно се запознале, девојката покасно го нашла на фејсбук и му пуштила покана за пријаталство.
Си разгледала слики и си лајкала цело време, покасно се запознале и во живо и заедно биле два месеци.
Една вечер седел дечкото со кумовите во кафана (Срби биле кумовите) и тие го прашале кога мисли да се жени. тој на заебанција му кажал дека ќе се жени вај вечер (Беа од источна Македонија некаде паров)
Ја запалиле колата и пошле кај неговата сегашна сопруга, додека во меѓувреме купиле 101 ружа. (Имаше и гаф како продавачката не можела да најде 101 ружа, па кумовите и рекле да се снајди, па се јавувала кај други колешки итн, итн).
И нормално му ја дале невестата и сега моментално си живеат заедно и чекаат трето дете.
Имаше и интервју со свекорот и свекрвата кои се пресреќни сега во моментот.

Ова само ти кажувам дека не мора да значи ништо временкиот интервал и дека лајкањето на фејсбук може да резултира со брак и не зборувам така на вода
Тоа ти е вистинска љубов, Винди! Замисли само бизнисменот да бил автомеханичар или овчар, а типката да била чистачка на ве-це. Тогаш може и на Опра ќе ги даваат.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Тоа ти е вистинска љубов, Винди! Замисли само бизнисменот да бил автомеханичар или овчар, а типката да била чистачка на ве-це. Тогаш може и на Опра ќе ги даваат.
Имаше на една претходна емисија еден дечко од Прилеп со кого се познаваме онака. Едно време беше во навивачите на Победа доста активен.
Тој работи како стражар во Домот на Култура и продуцира хип-хоп музика, а жена му е пак дентист или пак нешто медицинска сестра.
И тие слично почнале со лајкања на фејсбук, а се запознале во еден кафиќ.
Во моментов чекаат трето дете, односно во текот на снимањето на емисијата.
Има различни профили на луѓе, можеш да ја погледнеш емисијата.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Имаше на една претходна емисија еден дечко од Прилеп со кого се познаваме онака. Едно време беше во навивачите на Победа доста активен.
Тој работи како стражар во Домот на Култура и продуцира хип-хоп музика, а жена му е пак дентист или пак нешто медицинска сестра.
И тие слично почнале со лајкања на фејсбук, а се запознале во еден кафиќ.
Во моментов чекаат трето дете, односно во текот на снимањето на емисијата.
Има различни профили на луѓе, можеш да ја погледнеш емисијата.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Ти сакаш очи да си ископам гледајќи ја емисијата?
Мене ми е интересна за гледање од причина што уживам да ги гледам колку се политички коректни паровите, свекрвите и сите споменати во емисијата.

Ајде за да не бидеш депресивна оти немаш три деца, еве ти поклонче...

 

Kajgana Shop

На врв Bottom