Брак набрзинка

L

Luki Junior

Гостин
Овија од Радовишко бе.... Срцки са, коа пробуват да говорат литературно.... :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:

пс. И јас сам фан на брзо венчавајне.... Нема да ја тупам со месеци и години.... :)

ппс. За тија шо не знаат дек е село Ракитец... На пато од Радовиш за Конче, после Инево и Дедино, стигаш до Макпетрол бензинска, и лево ти е Ракитец, Долни и Горни Липовиќ, десно Габревци и езеро Мантово, а за право ти е Конче и Лубница... Планински места.... :icon_mrgr::icon_mrgr:
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
пс. И јас сам фан на брзо венчавајне.... Нема да ја тупам со месеци и години.... :)
Печен си за Пустец...Не знам оти не дојде кога те викав.
Готово заврши со пролетното орање за годинава? Добро бе со дождовите таму немате мака, или кај тебе нивите се на угорница?
 
L

Luki Junior

Гостин
Печен си за Пустец...Не знам оти не дојде кога те викав.
Готово заврши со пролетното орање за годинава? Добро бе со дождовите таму немате мака, или кај тебе нивите се на угорница?
Кажах ти, у погрешно време ме фати тогај, пролетно прскајне и сезона за вештачко ѓубре.... Ем немам пари, ем немам време...
Пролетното орајне завршено, овоштарниците искроени, изорани, младите овоштарници пресеени (се на се 140 млади дрвца пресеени... дел сокршени, дел открадени.... нашјо народ само за завидл'к и зулуми да ти направе....)...
За дождовето, еми мојте беа од есента изорани и ги обрнах пред дождовето... Сега после дождо само едни култиватори и са рамни како тепција.... Да ти е ќеф да ги гледаш.....
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
ја би па, одма, без размишљање, со втора и треа одеднаш. Да се чанчлаат меѓусебе, ја да терам сеир, ама мора да проверам секоја различно да добива.
Само однај се работе за брзински
 
Член од
9 јануари 2008
Мислења
168
Поени од реакции
207
Сонце бе! Мило ми е ако ти е убаво, цел живот да ви биде така!
Не ми е целта да мрчам или нешто, сфати го како совет... Вистинската љубов се познава откако ќе го запознаеш подобро партнерот, ќе му ги увидиш мааните и ќе научиш да се носиш со нив. Се додека ти цветаат рози, ти леткаат срценца и пиленца ти пеат си на некој начин заслепен. Секој може кога му е убаво... Кога со партнерот ќе поминеш низ бурни времиња и истите успешно ќе завршат, тогаш ќе сфатиш колку ви е силна љубовта.
Ами, поминавме и сито и решето во тие 3 месеци... и после тоа имавме мнооогу „тестови“. И покрај се и сите препреки, нас ни е преубо. Така знаеш и после 3 месеци и после 3 години дека љубовта ви е магична :)
 
Член од
8 ноември 2019
Мислења
106
Поени од реакции
35
E tolku nabrzina ne barem do 1 godina idenje podobro da se zapoznaete i ziveenje zaedno nastrana dur ste vo vrska nikoj da ne se mesa ni tvoite ni begovite sami da trgate troskovi a ne idi so nego ili nea i doma drug mu ja misli jadenje pienje a ti ako rabotis platata za setanje da ja trosis taka ne prvo posebno i zaedno ziveenje trgaj se nastrana da vidat i dvajcata sto gi ceka koga ke ziveat zaedno t.e vo zaednica
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Да ви кажам право како шо звуче бракче набрзинка е интересна ствар така да се направе неозбилно и неофицијално разбира се (за мене уопште брако и не треба да биде официјален) запознавање, мување, наредно видување одма дома кај некој од двајцата 24 саата, наредно видување па 24-48 саата заедно, третио пат 3-4 дена и 4тио пат сосе куфери кај неа/него :D
За две, три недели има да се запознаат како шо обично на паровите и треба 2 години. И после тоа ај разгули, марш кучи, get off of my neck :icon_mrgr:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.892
Поени од реакции
39.368
Да ви кажам право како шо звуче бракче набрзинка е интересна ствар така да се направе неозбилно и неофицијално разбира се (за мене уопште брако и не треба да биде официјален) запознавање, мување, наредно видување одма дома кај некој од двајцата 24 саата, наредно видување па 24-48 саата заедно, третио пат 3-4 дена и 4тио пат сосе куфери кај неа/него :D
За две, три недели има да се запознаат како шо обично на паровите и треба 2 години. И после тоа ај разгули, марш кучи, get off of my neck :icon_mrgr:
Да, ти само ќе ги тестираш и после ќе ги бркаш од дома. Така иде тоа :icon_lol:
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.762
Поени од реакции
24.470
Да, ти само ќе ги тестираш и после ќе ги бркаш од дома. Така иде тоа :icon_lol:
Па што? Јас така им правам. Ако не бива, коферите спакувани пред врата и кога ќе си дојде од кафана, спремен за излаз.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.892
Поени од реакции
39.368
Па што? Јас така им правам. Ако не бива, коферите спакувани пред врата и кога ќе си дојде од кафана, спремен за излаз.
опасна си ти, сто може ќе тестираш, ама некој еден ако те тестира тебе цел живот ќе го памтиш :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom