Брак набрзинка

Член од
23 март 2011
Мислења
1.075
Поени од реакции
961
може и да идеш 4-5 години па после у брак, сексот на почеток е битен после сте ко другарчиња, појќе се поштуете и помагате него шо се онадите
затоа на сцена ступа љубовница (швалерка) и обрнуто за женските
и ондак то!
мора да е така. пошто и они се поставуваат така.
една другарк ми вика ке се онадам со него дур дам и направи дете ,после нека почекаи ја и велам излгеда после ти ке си чекаш и затоа ке имаме ние мажите швалерки
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
Windfucker

Емисијата многу интересна - сите им ги исполнуваат желбите на другите и сите се пресреќни. Винд, јас мислам дека ти ќе се ожениш оваа година и ќе живееш среќно и весело со невестата.
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Windfucker

Емисијата многу интересна - сите им ги исполнуваат желбите на другите и сите се пресреќни. Винд, јас мислам дека ти ќе се ожениш оваа година и ќе живееш среќно и весело со невестата.
Ако бидни тоа Ангелино ќе те спомнам во емисијава по неколку години кога ќе дојди ред со невестата да гостуваме.
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
Ако бидни тоа Ангелино ќе те спомнам во емисијава по неколку години кога ќе дојди ред со невестата да гостуваме.
Со таа од Австралија ли ќе се жениш? :D Затоа ли не се јави кога беше на саем на книгата кафе да пиеме?
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
7.710
Ако бидни тоа Ангелино ќе те спомнам во емисијава по неколку години кога ќе дојди ред со невестата да гостуваме.
А невестата од сранство ли е, како шо вика Неса? :D
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Ова само ти кажувам дека не мора да значи ништо временкиот интервал и дека лајкањето на фејсбук може да резултира со брак и не зборувам така на вода
Мене ми се чини дека во конкретниов случај не резултирало со брак лајкањето на фејсбук, туку фактот што кумовите, а најверојатно и сите други го напнувале да се жени. Му здосадило на дечкото да слуша такви муабети и решил да се ожени а оваа со лајковите му била најпогодна опција во моментот.

Друга работа е што таа емисија, како што кажа и сам, има за цел да ги мотивира младите да стапат во брак, така што нормално е да прикажуваат такви некои романтични сценарија во кои младите се запознаваат, по кратко време рипаат во тавче, имаат трето дете и живеат среќно до крајот на животот.

А и самиот факт што се на ТВ ги тера луѓето да ги прикажуваат работите малку порозеви отколку што се. Не очекуваш ваљда некој да излезе и јавно да ти признае дека жена му го гаѓа со тањири и дека 9 месеци немале секс или па некоја жена да ти признае дека маж и` секоја вечер се ебава со швалерка и дека свекрва и` е караконџула и си вадат очи по цел ден. Сите по емисии и весници имаат среќен и хармоничен брак, се сакаат и почитуваат, си подаруваат ружи, на сите свекрвите им се како втора мајка, дрн-дрн јариња...Колку е тоа вистина е друга работа.

Јас не тврдам дека сите бракови склопени по кратка врска се несреќни, далеку од тоа, ама муабетот ми е дека исповедите по такви емисии не се секогаш искрени и треба да се земаат со резерва.
 

Змејко и

Гледачот Дуле од Велес
Член од
10 април 2005
Мислења
1.103
Поени од реакции
1.419
Лајкања на фејсбук.
Прво мислев ме тролаш, жими вера, ама откога го видов видеото ми се чини намерно со го снимил за го тролаш цел форум. Ајде земи лајкај, и кога ќе те снимаат да ја спомнеш Лангелина, ама како лош пример, оти ич лајкови не ставала:

Ние од почеток си кажавме се’ што имаме да си кажеме и видовме дека такви какви што сме, не сме лоши. И решивме да се земеме.
Ајт отидов да лајкам. Ако има некој џаваскрипт што лајка се живо, нека пише овде, тоа се смета како 1.5 дете да направил.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
хаххахах, муабетов ви е опасен. :):) Инаку брак набрзина не е лоша опција, некако се избегнува голем дел од јадењето бурек, односно јадењето бурек се концентрира на битните работи (како купување правосмукалки и растење деца). Шала настрана, кога си веќе во тавчето, си попретпазлив со дозата на бурек. Инаку да, парнерите не се знаат доволно, но што има да се дознае кога сите после икс години, испаѓа дека се едноставно.... луѓе, со милион негативни, покрај позитивните особини.
 

Змејко и

Гледачот Дуле од Велес
Член од
10 април 2005
Мислења
1.103
Поени од реакции
1.419
хаххахах, муабетов ви е опасен. :):) Инаку брак набрзина не е лоша опција, некако се избегнува голем дел од јадењето бурек, односно јадењето бурек се концентрира на битните работи (како купување правосмукалки и растење деца). Шала настрана, кога си веќе во тавчето, си попретпазлив со дозата на бурек. Инаку да, парнерите не се знаат доволно, но што има да се дознае кога сите после икс години, испаѓа дека се едноставно.... луѓе, со милион негативни, покрај позитивните особини.
Оди тоа да му го кажеш на некој што се оженил со витка невеста, и после 5 години се здобила со сферична форма.
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Јас немам причина да не и верувам на МТВ.


Зошто ти не и веруваш на МТВ?
Јас се извинувам, откако дознав за фијаското на нашата кралица Есма во Амстердам сум длабоко вознемирена и со цел полесно да ги пребродам тие тешки мигови земав поголемо количество делиријанти и депресанти, така што мојот претходен пост не беше напишан при здрав разум и чиста свест и затоа ги молам сите да не го земаат предвид.
За мене лично МТВ била и секогаш ќе биде врвен авторитет , ѕвезда водилка и патоказ кој ми помага да не скршнам од правиот пат.
 
Член од
4 мај 2011
Мислења
1.282
Поени од реакции
563
еден брачед ја побара за жена после 5 дена од запознавањето ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom