Бракот - институција пред изумирање

Член од
3 јануари 2023
Мислења
7.301
Поени од реакции
4.700
Како може човек да се ожени погрешнo???????:confused:
Првиот пат бев млад и неискусен, па се оженив „погрешно“...
Фала Богу, не бевме во црква, па Господ ми прости, та ми даде втора шанса.
Јас будала, пак „погрешно“ се оженив, голема „грев“ сторив, од љубов беше.
Но, „грешката“ порасна, та Господ ме казни. Останав сам со својата „грешка“.
Се надевам дека до крајот на овој посран живот, нема веќе да „грешам“.
Боли кога Господ казнува...
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.662
Првиот пат бев млад и неискусен, па се оженив „погрешно“...
Фала Богу, не бевме во црква, па Господ ми прости, та ми даде втора шанса.
Јас будала, пак „погрешно“ се оженив, голема „грев“ сторив, од љубов беше.
Но, „грешката“ порасна, та Господ ме казни. Останав сам со својата „грешка“.
Се надевам дека до крајот на овој посран живот, нема веќе да „грешам“.
Боли кога Господ казнува...
Dusa
 
Член од
9 мај 2023
Мислења
162
Поени од реакции
469
Првиот пат бев млад и неискусен, па се оженив „погрешно“...
Фала Богу, не бевме во црква, па Господ ми прости, та ми даде втора шанса.
Јас будала, пак „погрешно“ се оженив, голема „грев“ сторив, од љубов беше.
Но, „грешката“ порасна, та Господ ме казни. Останав сам со својата „грешка“.
Се надевам дека до крајот на овој посран живот, нема веќе да „грешам“.
Боли кога Господ казнува...
Сигурен сум дека ГоспоТ нема ништо попаметно да прави од тоа да ти ги брои грешките и да те казнува.

Кој знае колку е заебано да живее човек со овој менталитет, да мисли дека некое битие има комплетен увид во нечиј духовен живот и го наградува и казнува. Убива идејата дека како минуваат вековите, 99% од луѓето остануваат исто затуцани како што биле пред милениуми.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
Првиот пат бев млад и неискусен, па се оженив „погрешно“...
Фала Богу, не бевме во црква, па Господ ми прости, та ми даде втора шанса.
Јас будала, пак „погрешно“ се оженив, голема „грев“ сторив, од љубов беше.
Но, „грешката“ порасна, та Господ ме казни. Останав сам со својата „грешка“.
Се надевам дека до крајот на овој посран живот, нема веќе да „грешам“.
Боли кога Господ казнува...
Погрешно?????
Во што е грешката, немање љубов, што?
 
Член од
5 март 2023
Мислења
412
Поени од реакции
1.600
Како може човек да се ожени погрешнo???????:confused:
Сакав да кажам со погрешна партнерка де...... упс извини заборавив дека вие женски сте совршени битија и секогаш крив е мажот
Автоматски споено мислење:

зор.png
 
Последно уредено:
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.753
Поени од реакции
9.558
Сакав да кажам со погрешна партнерка де...... упс извини заборавив дека вие женски сте совршени битија и секогаш крив е мажот
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 379960




Ниту сме совршени, ниту мажот ни е секoгаш крив...Која жена така те лажела?
 
Член од
5 март 2023
Мислења
412
Поени од реакции
1.600
Ниту сме совршени, ниту мажот ни е секoгаш крив...Која жена така те лажела?
Screenshot from 2023-05-27 15-40-29.png

Search suggestions на youtube откако ќе укуцаш women don't. Алгоритамот автоматски ги зачувува овие search querries откако многу често ќе бидат пребарувани.... хмммм i am wondering why?



doghouse-diaries1.png

Сите жени го имате овој modus operandi.
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
440
Поени од реакции
718
Ili pak gadno si se zaebal so tvoite fantazii pred brakot a i vo brakot se si svajcas odnopaku i se ti se cini sranje a vo sustina samiot si sranje!!!

Daj procitaj si go eden od prvite tvoi postovi (da ne prebaruvam sega) i razmisli sto si pisal togas i sto vo citatov!
Mozhebi ce ti stani nesto mnogu pojasno ;) ;) ;)
Brat, ne zboruvam bukvalno, normalno deka nema da se razvedam, zboruvam za psiholosko nivo kaj sto sekoj koj vleguva vo brak egoto si ima svoja umisla kako da se zadovoli od stranata na drugiot.... Kako zivees so covek uviduvas kako sto go ispolnuva na smetka na drugiot, normalno drka gledas za familijata no vo taa celina sekoj poedinec si ima egoisticni celi na smetka na drugiot, mozam da kazam deka poveke I moja vina nekoi raboti sto ne sum gi kazak vednas vo lice tuku sum trpel i molcel, no daleku od razvod I slicni nastani...
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.716
Brat, ne zboruvam bukvalno, normalno deka nema da se razvedam, zboruvam za psiholosko nivo kaj sto sekoj koj vleguva vo brak egoto si ima svoja umisla kako da se zadovoli od stranata na drugiot.... Kako zivees so covek uviduvas kako sto go ispolnuva na smetka na drugiot, normalno drka gledas za familijata no vo taa celina sekoj poedinec si ima egoisticni celi na smetka na drugiot, mozam da kazam deka poveke I moja vina nekoi raboti sto ne sum gi kazak vednas vo lice tuku sum trpel i molcel, no daleku od razvod I slicni nastani...
Te razbrav mnogu dobro i minatiot pat, ama ti ne me razbra!
procitaj si gi uste edans postovite sto gi pisuvase na pocetokot i sporedi gi so ovie poslednive i razmisli sto sakam da ti kazham i ce ti bidi mnogu pojasno!
Ne mislam ovde javno da ti objasnuvam, moras sam da si svatis.
A i brakot e mnogu golema razlika od zhivot na poedinec (Kaj ti glava tamu i kapa) posebno godinite sto ti doajgaat zaradi "3x" a i tie egoisticnite celi treba da si gi zaboravis ako sakas uspesen brak.
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
440
Поени од реакции
718
Passt Bruder,,, Bitte kommen drinken kafe, keine normal loyte hier in Lehen, nur pazienten.....normalno brat poleka so partnerot ke bidi se poleka, trpenie I razbiranje mu e majkata, zasega se e vo red normalno decata na prvo mesto, pozitiva I taka se ke bidi.
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.716
Passt Bruder,,, Bitte kommen drinken kafe, keine normal loyte hier in Lehen, nur pazienten.....normalno brat poleka so partnerot ke bidi se poleka, trpenie I razbiranje mu e majkata, zasega se e vo red normalno decata na prvo mesto, pozitiva I taka se ke bidi.
Jas poznavam na Lehen prilicno Normalni ! A mozham i Shefica Hrvatka da ti pronajdam, zhivee blisku do Lidl :shook:
Screenshot 2023-05-29 at 22-38-36 Lidl in der Nähe von lehen.png
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
440
Поени од реакции
718
Koj si ti kral, najinteresen lik na forumov......ke prajme muabet samo da dojdi zenata da sredam mora da dadam longzeteli, nemzoam bas sea plus I za nea ke trazam posle... jas gi znam na bahnof tamu se makedoncite vo zgradata nad betarea tamu sedam poveke... tuka slabo sema za sea.... ne sum zapoznal luge, ima interesni likovi....
 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.688
Поени од реакции
5.716
Koj si ti kral, najinteresen lik na forumov......ke prajme muabet samo da dojdi zenata da sredam mora da dadam longzeteli, nemzoam bas sea plus I za nea ke trazam posle... jas gi znam na bahnof tamu se makedoncite vo zgradata nad betarea tamu sedam poveke... tuka slabo sema za sea.... ne sum zapoznal luge, ima interesni likovi....

:LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :pos: :pos: ;);)

Javi i se i recii deka barash rabota za ZHENA TI,
 
Последно уредено:
Член од
6 декември 2022
Мислења
960
Поени од реакции
1.455
Дали овие двајца над мене имаат нешто против брак со жена или така ми се чини:confused:
Па нек се венчаат со маж, кој им брани :toe:
А ти што го браниш бракот како да ти е првороденче, ај ти прво венчај се.
 
Член од
17 април 2023
Мислења
275
Поени од реакции
360
Super sto e pred izumiranje, koga pomisluvam na brak samo eden zbor mi pagja na pamet, boorriiing.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom