Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Член од
6 октомври 2009
Мислења
49
Поени од реакции
0
Mi treba sovet po moznost od Gorovski vo vrska so suplementacija sakam nesto da iskombiniram ama imam dve solucii koja bi ja preporacal Nano Vapor+Kvaliteten Whey ili Arginine+Dhea+Triblus+Whey cekam odgovor thanks odnapred
 

Idiot.

досадниот.
Член од
26 октомври 2009
Мислења
128
Поени од реакции
0
само затоа што не е легална дрога или не сакаш побрзо да станеш арнолд :)
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.361
Поени од реакции
4.883
дали сте за или против користење на стероиди и такви ствари ?:uvo:
јас сум против заради последиците кои што може човек да ги има, плус нејќам да имам само надуени мускули кои по некоја година ќе се истушат и ќе изгледам катастрофално
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
јас сум против заради последиците кои што може човек да ги има, плус нејќам да имам само надуени мускули кои по некоја година ќе се истушат и ќе изгледам катастрофално
Јас сум против причината за нивно користење и нивна злоупотреба. Инаку ова со надуени мускули, не држи вода.

--- надополнето ---

Mi treba sovet po moznost od Gorovski vo vrska so suplementacija sakam nesto da iskombiniram ama imam dve solucii koja bi ja preporacal Nano Vapor+Kvaliteten Whey ili Arginine+Dhea+Triblus+Whey cekam odgovor thanks odnapred
Arginine+Dhea+Triblus+Whey i BCAA.
 

Idiot.

досадниот.
Член од
26 октомври 2009
Мислења
128
Поени од реакции
0
sto se steroidi? sinteticka verzija na hormoni koi naseto
telo prirodno gi proizveduva,napraveni od maskiot hormon testosteron koj mu
dava naredba na teloto da ja zgolemi muskulnata masa i sila
ipomaga za pobrz oporavok posle trening kako i sekoj lek anabolickiot steroid
ima negativni efekti,a ako gi zloupotrebuvate nesakanitedejstva ke bidat vidlivi.
Kaj maskite mozat da predizvikaat akni,naglo rastenje na vlaknata
smaluvanje na testisite i pomal broj na sprematozoidi koj moze da dovede
do sterilitet no ne predizvikuvaat kelavost kako sto velat poveketo lugje,kaj decata
steroidite mozat da dovedat do zaostanat rast na koskite
No i niskoto nivo na testosteron moze da prestavuva golem rizik no site ovie negativni
efekti se slucuvaat samoako ne se sledi upatstvoto na upotreba

dokazano e deka... plasticna operacija na nos,ust,obraz itn e po opasno od zimanje na steroidi...znaci ako svativte ja ne sum protiv koristenje na steroidi i
ako imam moznost finansiska bi probal : ) steroidite se nisto vosporedba kakvi raboti unistuvaat lugje
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.256
Поени од реакции
2.248
Гледам сите професионални билдери велат дека пред натпревар вежбаат 2 пати во денот - напладне и навечер. Па, ме интересире како ги комбинираат вежбите, дали 2 пати вежбаат иста мускулна група, различни вежби, дали комбинираат мускулни групи и сл.?
 
Член од
6 октомври 2009
Мислења
49
Поени од реакции
0
Znaci Apsolutno e novozmozno da vezbaat ista mukulna grupa bidejki 72 casa se potrebni toj muskul celosno da se oporavi a vezbaat popladneto pomali muskulni grupi ako sabajleto vezbale golemi btw Gospodine Gjoroski fala za odgovorot
 

Idiot.

досадниот.
Член од
26 октомври 2009
Мислења
128
Поени од реакции
0
Гледам сите професионални билдери велат дека пред натпревар вежбаат 2 пати во денот - напладне и навечер. Па, ме интересире како ги комбинираат вежбите, дали 2 пати вежбаат иста мускулна група, различни вежби, дали комбинираат мускулни групи и сл.?
kaj go imas procitano ova daj link da vidime? :vozbud:
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
за се што читаш и дознаваш треба да имаш некаков линк ??? интернетов страшно влијае на луѓето,,,,
 
Член од
6 октомври 2009
Мислења
49
Поени од реакции
0
Idiot drugar Pro Bodybuilderite taka vezbaat da ne se cudis Svarceneger imam citano za nego vo spisanija deka sabajleto vezba na primer gradi vecerta vezbal biceps i stomak taka da da ne te cudi
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.256
Поени од реакции
2.248
kaj go imas procitano ova daj link da vidime? :vozbud:
Не го прочитав. Го имаше на ТВ, на Канал 5 некоја репортажа од теретаната на Зафиров, Гладијатори и тој дечкото што го интервјуираа кажа дека пред натпревар вежба 2 пати во денот, пред некој ден го имаше Мирко Петровски и тој истото го кажа. Како што спомна членот погоре и Шварци вежбал 2 пати во денот, еве баш читам во флекс списанието(број 20) го пишува методот на вежбање на Шварци и за поконкретно да те информирам(иако тоа јас го побарав на темава) еве ќе напишам што пишува:

9:17 - започнува првата серија на дигање тегови(...........)
10:01 - ......прави четири серии склекови по 12, 10, 10, 8 повторувања
10:17 - време е за вежбање на рацете што за секој бодибилдер значи време за забава...........................
.
.
.
.
16.30 - Арнолд се враќа во теретаната, свеж и одморен по пет часовната пауза. Попладневното вежбање е посветено на вежбање на помалите делови на телото како рамениците и стомачните мускули.......................
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.332
Поени од реакции
998
Гледам сите професионални билдери велат дека пред натпревар вежбаат 2 пати во денот - напладне и навечер. Па, ме интересире како ги комбинираат вежбите, дали 2 пати вежбаат иста мускулна група, различни вежби, дали комбинираат мускулни групи и сл.?
Да, има случаеви каде се прават по два тренига во денот. Еден претпладне еден попладне. Но во никој случај не се вешбаат и на двата тренига една иста мускула партија. Со исклучок на стомак и понекогаш листови. Сето ова е индивидуално, но не морално задолжително. Обично се практикува тежински тренинг како еден дел и кардио како втор дел, или обратно.
 

Idiot.

досадниот.
Член од
26 октомври 2009
Мислења
128
Поени од реакции
0
Idiot drugar Pro Bodybuilderite taka vezbaat da ne se cudis Svarceneger imam citano za nego vo spisanija deka sabajleto vezba na primer gradi vecerta vezbal biceps i stomak taka da da ne te cudi
abe ja ne rekov deka ne vezbaat ali deckoto vika deka site bodybilderi taka vezbale,mene ne mi e cudno ic za tie 2 treninga na den,tuku deka site bilderi toa go pravat....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom