Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Хммм ок , земав ТермоКатс ... .Како најбоље да ги искористам за максимум ефекти ?

Трчање/точак/фудбал/блабла ? нешто ?


Фала !
 
O

Orion.

Гостин
Во денот кога везбам бицепс и трицепс како е подобро да везбам, сите везби за трицепс па после везбите за бицепс или да комбинирам една везба за трицепс па за бицепс итн???
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.561
Поени од реакции
6.674
Во денот кога везбам бицепс и трицепс како е подобро да везбам, сите везби за трицепс па после везбите за бицепс или да комбинирам една везба за трицепс па за бицепс итн???
Ако си почетник не би ти препорачал да вежбаш раце во еден тренинг,али не е битно.Јас лично праам по 4 вежби за Бицепс па 4 за Трицепс и на крај супер серија. и затоа цели раце ми се стрии :S има ефект...
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Алфа куче, подобро е да се фокусираш само на таа мускулна група додека ја вежбаш, па потоа и на другата исто, јас правам 4 серии за бицепс и потоа следува трицепсот, за што некои велат дека две мускулни групи во иста ден не се вежбаат, но има и вака ефект.
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
29
Поени од реакции
0
koj raspored na vezbanje da go primenam za rezultati da imam poveke na gradite??sea vezbam,grb-triceps,gradi-biceps,ramo-noze i stomak sekoj trening.
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Во крем бананите пишува дека содджат 8 грама протеин (една крем банана 8 гр протеин, 8 гр јаглен хидрати така мислам дека е).... колку е ова точно и дали се штетни или добри тие ,,протеини“
 
O

Orion.

Гостин
Во крем бананите пишува дека содджат 8 грама протеин (една крем банана 8 гр протеин, 8 гр јаглен хидрати така мислам дека е).... колку е ова точно и дали се штетни или добри тие ,,протеини“
Тоа веројатно е за во 100грама. Еее да беше така само крем банани ке јадев:vozbud:
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Хммм , нормално е додека земам термокатс да се чувствувам као *омалаксан* (пошо имаат тие кофеин ...) ....или до мене е нешо :D Се осеќам као г*мно =( Али бар има ефект :pipi:
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
Хммм , нормално е додека земам термокатс да се чувствувам као *омалаксан* (пошо имаат тие кофеин ...) ....или до мене е нешо :D Се осеќам као г*мно =( Али бар има ефект :pipi:
нормално е тоа, ги намалуваш јагленохидратите и се осеќаш малаксано
има ефект,се чистиш
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Може некој да ми даде добра програма за вежбање ?
За 5 дена неделно вежбање ми треба.. Претежно концентриран на гради , бицепс и долни стомачни.
 

JURAGAANTE

Professional !!!
Член од
4 април 2009
Мислења
411
Поени од реакции
31
Еве !!!
Понеделник
ГРАДИ-БИЦЕПС
Вторник
ДОМА-СКЛЕКОВИ СО РАШИРЕНИ РАЦЕ И СТОМАЧНИ КЕ СИ НАЈДЕШ ЗА ДОЛНИ
Среда
ГРБ-СО ТРИЦЕПС
Четврток
ДОМА-СКЛЕКОВИ СО РАШИРЕНИ РАЦЕ И СТОМАЧНИ КЕ СИ НАЈДЕШ ЗА ДОЛНИ
Петок
РАМО СО НОЗЕ
САБОТА-СКЛЕКОВИ СО РАШИРЕНИ РАЦЕ И СТОМАЧНИ КЕ СИ НАЈДЕШ ЗА ДОЛНИ
Недела-ОДМОР
РЕЗУЛТАТИ ГАРАНТ ПРОБАЈ ЕДНА НЕДЕЛА ПА КЕ ПИШЕШ ДАЛИ СУМ У ПРАВО ПОЗЗЗ
 

Kajgana Shop

На врв Bottom