Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
во Скопје имаа едно време продавница ама мислам дека ја затворија, пракаат ли некако наваму ?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.225
Поени од реакции
36.441
1 stegach za zglob e 170 ili dva? Dobra cena ako se kolku tolku kvalitetni.

Sent from my D5103 using Tapatalk
Незнам друже, ако ме наноси патот накај Битола во теков на наредна недела ќе ги побарам, или пак по карго. Али по логика мора да се два стегачи во пар си одат исто како и ракавиците.[DOUBLEPOST=1426284979][/DOUBLEPOST]
во Скопје имаа едно време продавница ама мислам дека ја затворија, пракаат ли некако наваму ?
Не знам, само на телефон прашај си, али верувам по карго дека праќаат (нормално ти да си го платиш каргото 90тина денари од битола до тука ќе те фати секако)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: -x-
Член од
3 септември 2013
Мислења
380
Поени од реакции
195
Ако не им се продадени ќе порачам деновиве и јас за колена и за зглобови, ако имаат и стрепс за мртво дигање.
Сам напрај си straps, одличен машки проект... посебно филингот кога шиеш. :) Бонус е дизајнот.
20150314_100024.jpg
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
16.225
Поени од реакции
36.441
Сам напрај си straps, одличен машки проект... посебно филингот кога шиеш. :) Бонус е дизајнот.
Прегледај го приврзокот 116295
Немам време, а и материјалот што ти е на сликата го немам дома, па да се ебавам да барам низ град, поарно ќе ги порачам готови за 180 денари :)
 
Член од
3 септември 2013
Мислења
380
Поени од реакции
195
Немам време, а и материјалот што ти е на сликата го немам дома, па да се ебавам да барам низ град, поарно ќе ги порачам готови за 180 денари :)
Од старо (женско :) ) ранче се, прерамки/рачки како сакаш речи ги. Црното е некој си широк шивачки ластик ама и без тоа ќе помине.
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837


Дали се нормални? Не е нелегално ова бе?
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
ехее од кога постира овој...нелегално е,ама за стероиди мислам дека уште никој не е казнет во македонијава,исто како и за борењето на кучиња...така да,моеш да најдеш по огласи и борени кучиња,со толку и толку борби добиени,односо со "педигре",а секој малку поупатен,знае дека онаа раса која е најпопуларна за борба,питот,не е класифицирана како раса,па нивното педигре е всушност кој им е татко-мајка,ама со колку борби имале,добиле и слично...за разлика од вистинското педигре.
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
ехее од кога постира овој...нелегално е,ама за стероиди мислам дека уште никој не е казнет во македонијава,исто како и за борењето на кучиња...така да,моеш да најдеш по огласи и борени кучиња,со толку и толку борби добиени,односо со "педигре",а секој малку поупатен,знае дека онаа раса која е најпопуларна за борба,питот,не е класифицирана како раса,па нивното педигре е всушност кој им е татко-мајка,ама со колку борби имале,добиле и слично...за разлика од вистинското педигре.
Ја се чудам што никој не се ни замара да го тргне од групата, а колку што глеам највише има 12-13 годишни дечиња што сакаат ајфони да зимаат. Уште гледам пред некој ден некој 15-16 годишник му пишал дали има Ефедрин на располагање o_O.
 
Член од
3 септември 2013
Мислења
380
Поени од реакции
195
Затоа постои природната селекција.
Ја се чудам што никој не се ни замара да го тргне од групата, а колку што глеам највише има 12-13 годишни дечиња што сакаат ајфони да зимаат. Уште гледам пред некој ден некој 15-16 годишник му пишал дали има Ефедрин на располагање o_O.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394


Дали се нормални? Не е нелегално ова бе?
Со години имало и ќе има отворена продажба на стероиди.
Не ме нервира фактот што тоа не го третираат како криминал, колку што ме нервира недостатокот на контрола на лековите. Условите во кои се увезуваат и чуваат после тоа стероидите(лековите) се многу битни, и мислам дека пластиката врз гумата од Рено Клио не ми звучи како добро место за да чувам лек што потоа би решил да го внесам во мене.
А тоа што има малолетни деца, фино си пиша @komshija - природна селекција.
Тоест да не би требало да се од старт изложени на стероиди, ама ако решат да земат нелегални супстанци без да се посоветуваат со родител ако не со лекар, ќе си наштетеле себе си на еден начин или друго ради сопствена идиоштина.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: -x-

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Дајте мислење за horse power ?
Ти препорачувам да не се замараш со pre-workout суплементи.
Жива глупост се. Може да ти се десат 300 компликации, од плава мочка до хемороиди. Може и ништо да не ти се деси, зависи шо организам имаш и колку ти поднесува, али поентата е дека, на сила ќе добиеш некои си максимум 15-20%. Не килажи туку општо подобар тренинг, ако ме сфаќаш. Ако си можел 50кг да ги кренеш 10 пати, сеа со суплементов ќе можеш 60 кг да ги кренеш 12 пати.
А истиот, потполно истиот ефект ќе го добиеш со средена исхрана/спиење + креатин + едно кафенце јако пред теретана.
Мој заклучок е дека осим протеин/креатин, све остало од суплементи е драпање мадиња.
 
Член од
15 јануари 2014
Мислења
2.706
Поени од реакции
1.619
хорсот е повеќе креатин отколку преворкаут.Сум пиел преворкаут и ништо од ова што го напиша не ми се дешавало.

Но,фала на совет :)
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
хорсот е повеќе креатин отколку преворкаут.Сум пиел преворкаут и ништо од ова што го напиша не ми се дешавало.

Но,фала на совет :)
Абе ни мене не ми се дешавало ама знам повеќе другари шо им се дешавале компликации :)
Иам само hotblood пробано, ништо импресивно искрено. Хорспауерот демек е појак, ама искрено.. Креатинка е мама
 

Kajgana Shop

На врв Bottom