Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Broda

Ijackhammer.
Член од
6 февруари 2013
Мислења
259
Поени од реакции
141

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615

Broda

Ijackhammer.
Член од
6 февруари 2013
Мислења
259
Поени од реакции
141
и тоа од 41 јх - 39 шеќер XD

39/50 грама е чист шеќер хахахах
4 грама протеинче :D
Ме чудеше баш со кој ум го прават овој гејнер, нема никој што ќе го купи освен некој ептен што нема врска од овие работи, ама основно знаење околу суплементиве е премало, да се знае само дека треба да има протеин, јх. и калории, од SciTec највероватно на слепи луѓе им ги продаваат производите.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Ме чудеше баш со кој ум го прават овој гејнер, нема никој што ќе го купи освен некој ептен што нема врска од овие работи, ама основно знаење околу суплементиве е премало, да се знае само дека треба да има протеин, јх. и калории, од SciTec највероватно на слепи луѓе им ги продаваат производите.
Башка гејнер е суплемент шо е тотално заменлив со исхрана, само луѓе се палат по "GAIN MUSCLE MASS" xD
 

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Луѓе каде можам да купам Animal ракавици? Скоро да исчезнале!
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
Добро е подреден тренингов ?

-гради и трицепс
-грб и бицепс
-рамо и трапез
-подлактица, стомачни и нозе
 

Broda

Ijackhammer.
Член од
6 февруари 2013
Мислења
259
Поени од реакции
141
Добро е подреден тренингов ?

-гради и трицепс
-грб и бицепс
-рамо и трапез
-подлактица, стомачни и нозе
Добро е само вежбај нозе прво па после стомачни или подлактица.
 

Komita Skopje

Скопје Обединето за Вардар!!!
Член од
14 декември 2011
Мислења
107
Поени од реакции
27
Некој од поискусниве ако може нека пише подобрата комбинација од креатин или глутамин со протеин за 5000 денари пошто сега сакам да зимам...
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Некој од поискусниве ако може нека пише подобрата комбинација од креатин или глутамин со протеин за 5000 денари пошто сега сакам да зимам...
Цел?
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
на што мислиш цел?
За која цел ти е протеинов, надополнуваш дневен внес со него, ќе одиш со протеин за цела исхрана или како? И другиот суплемент со него ти треба да ти дава само сила или пак ти треба да ти врзува повеќе, тоа ме интересира дали ти е потребен додатен суплемент само за сила или нешто друго?
 

Komita Skopje

Скопје Обединето за Вардар!!!
Член од
14 декември 2011
Мислења
107
Поени од реакции
27
Значи од април почнувам со чистење и протеинов ми е замена за оброк ти текнува ме мрзи после тренинг да правам чуда и врагови па затоа брз начин на внес на протеин после тренинг ќе ми биде шејкот а некогаш може и пред спиење да го пијам и секако другите оброци ќе ми бидат со многу малку јаглехидрати идеални за чистење...Друго глутаминот колку што разбрав е за побрзо опоравување на мускулите додека креатинот за пумпање за апсорбирање на вода во мускулите..Е сега јас мислам креатин да земам али незнам дали ќе ми дава сила креатинот пошто и те како ќе ми биде потребна силата за интензивни тренинзи со килажа наредниве месеци до јули(заради намалениот внес на јаглехидрати)
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Значи од април почнувам со чистење и протеинов ми е замена за оброк ти текнува ме мрзи после тренинг да правам чуда и врагови па затоа брз начин на внес на протеин после тренинг ќе ми биде шејкот а некогаш може и пред спиење да го пијам и секако другите оброци ќе ми бидат со многу малку јаглехидрати идеални за чистење...Друго глутаминот колку што разбрав е за побрзо опоравување на мускулите додека креатинот за пумпање за апсорбирање на вода во мускулите..Е сега јас мислам креатин да земам али незнам дали ќе ми дава сила креатинот пошто и те како ќе ми биде потребна силата за интензивни тренинзи со килажа наредниве месеци до јули(заради намалениот внес на јаглехидрати)
Зимај го со декстроза веднаш по тренинг и сигурно ќе ти дејствува и дава сила. Нема логика да го прекинуваш креатинот за чистење само уште повеќе сила а со тоа и мускул ќе изгубиш/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom