Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
абе телиња. ниедно тело не е идентично! шо ќењате ебаве? вибам тоа...
нема шанси да биде сразмерно! за мускул се работи...
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ја пошо и кај мене така се напраи да прашам :))))))
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Месец дена веќе одам,почнав да се враќам во стара форма полека полека.......до лето ехеееее ќе ме биде:vozbud:

п.с. Само да не ме заебе пак рамото:toe:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Ја пошо и кај мене така се напраи да прашам :))))))
е де? шо сакаш да прашаш? =))

Месец дена веќе одам,почнав да се враќам во стара форма полека полека.......до лето ехеееее ќе ме биде:vozbud:

п.с. Само да не ме заебе пак рамото:toe:
сине, каде одиш? колку пати? колку креваш?
за рамото? само правилно намести се, помалку тежина и постепено накачувај. ако осетиш болка, одма прекини да не испадне беља.
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
сине, каде одиш? колку пати? колку креваш?
за рамото? само правилно намести се, помалку тежина и постепено накачувај. ако осетиш болка, одма прекини да не испадне беља.
АРМ
секој ден
на гради 90 последен пат,утре ќе пробам и повеќе
на рамо 90 последен пат,ама не пробувам повеќе,тоа беше момент на инспирација хаха
на грб 70

Иначе за рамото-постепено накачувам,болка осеќам после 3-та вежба,веќе 2 години,затоа и престанав на времето
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Тоа, несразмерност на груди:)))
е шо де? се дешава... кај некој рацете ќе бидат различни, кај некој цицка, кај некој стомачни, грб и така натака. ништо страшно =)
не постои симетрија!
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Кревам 150 на бенч за загревање.
Имам 13 години и учам при основното училиште...
 

Alek_Sk

If you wanna learn something, bring your mothers!
Член од
14 септември 2007
Мислења
614
Поени од реакции
18
АРМ
секој ден
на гради 90 последен пат,утре ќе пробам и повеќе
на рамо 90 последен пат,ама не пробувам повеќе,тоа беше момент на инспирација хаха
на грб 70

Иначе за рамото-постепено накачувам,болка осеќам после 3-та вежба,веќе 2 години,затоа и престанав на времето
Ako krenes 90kg na ramo od mene imas cel mesec platen vo atleta!
Sednat so ispravena kicma nad tebe sipka kako od benc...od ednata strana 45kg i od drugata 45kg...urko nemoze da go krene toa :) luge sto vezbaat po 2-3 godini krevaat po 50kg.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Ako krenes 90kg na ramo od mene imas cel mesec platen vo atleta!
Sednat so ispravena kicma nad tebe sipka kako od benc...od ednata strana 45kg i od drugata 45kg...urko nemoze da go krene toa :) luge sto vezbaat po 2-3 godini krevaat po 50kg.
Дај бе не дупи:)....ако мислиш за задно рамо,јас кревав 50-5 кила а тренирав 5-6 месеци:smir:
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Почнав денеска, малце сум уморен сега. Да ми каже некој што смеам а што не смеам да јадам со конкретни примери, немојте да комплицирате јаглехидрати, сода бикарбона, оти така ме деморализирате, кажејте просто што да јадам, за да паднам некое килце.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Почнав денеска, малце сум уморен сега. Да ми каже некој што смеам а што не смеам да јадам со конкретни примери, немојте да комплицирате јаглехидрати, сода бикарбона, оти така ме деморализирате, кажејте просто што да јадам, за да паднам некое килце.
Еве ти еден пост од темава.....

правилна исхрана? нема јадење леб, пржено месо, пржени компири, чоколади, помалку сол во исхрана, нема кашкавали, салами, тестенини(секакви), фаст фуд, палачинки, пици...
што смееш: многу вода, салати, варено месо, варени компири, ориз, риба многу, печурки, маслинов зејтин, мусли, јогурт/млеко(со мала масленост), овошје, зеленчук, белки, зелен чај и така.. имам изумено многу работи, ама тоа е горе доле.

Превземено од Кенгур:):)

А ако сакаш за маса можеш да јадеш појака храна искомбинирана со оваа а и земеш протеинки,креатинки...:kesa:
А исто така можеш и свинско да јадеш:baeh:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
jadenje vareno pilesko riba ne svinsko nikako.mnogu jemis i salati ama ne ruski i teleski so majonez nego salati ko maruli i patlidzan.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom