Боди билдинг и теретани - прашања, одговори, заблуди, совети...

Член од
25 декември 2011
Мислења
404
Поени од реакции
185
уф, јас мислев дека изгледаш подобро, штом си макро тешка работа, инаку благодарам за понудата ја ценам твојата помош, но работам сама се уште директно наплатувам немам потреба од посредник :D
колку наплатуваш, стај ценовник да зирнеме :D
а и слика стај да видиме дали вреди да се наплатува :цицки:
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.901
Поени од реакции
35.744
уф, јас мислев дека изгледаш подобро, штом си макро тешка работа, инаку благодарам за понудата ја ценам твојата помош, но работам сама се уште директно наплатувам немам потреба од посредник :D
Гледај да не заборавиш да пријавиш приходи во УЈП.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
јас бев инструктор по аеробик и фитнес( моментално на зумба фитнес) посетував и теретана и плус сум медицинско лице, така да со тоа тролај на патикава сте ми се качиле ... обожавам маж со дисциплина на тело, моделиран во теретана, но немојте на 16 годишник да укажувате пиење на протеини, кој одвај му пораснале влакненца како маж :facepalm:
И Хербалајф користиш.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.440
Поени од реакции
35.993
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.954
Поени од реакции
1.414
ааааа тука лежи зајакот, сега ми е јасно зашто тераш 16 годишници да се пумпаат со протеини и да одат во теретана, јас сум трол ако мислам поинаку, ааааа значи ти тоа од комерцијални цели ме навредуваш (y)
a soe to so e stetno vo proteinite ? :) se sto se koristi vo normalni dozi ne e stetno. neznaci ako odi 16 godisen vo teretana pa mora da pie proteini :D
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.470
Поени од реакции
3.276
Муабетов ме потсети кога бев 17 години и прв пат кога купив канта протеин. Ја донесов дома, таква гломазна од 2 кила и мајка ми збесна, мислеше некоја тешка дрога сум донел :D. Почна да вришти нешто стероиди, напумпани билдери, креатури хахах :pos:

После морав целодневна презентација за протеини, веј итн. да и' правам за да ја едуцирам малце и кога сфати што е работата се смееше, дури и она пиеше шејкови неколку пати.
Сепак после тоа сфатив дека тој суплемент ми е тотално непотребен, па затоа решив да не се пумпам со протеини веќе :)
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.440
Поени од реакции
35.993
A

Aexil Kong

Гостин
Да прашам овде.
PPL&PPL (секоја мускулна група 3 пати неделно) или фул боди сплит (1-2 пати неделно мускулна група) за поголема мускулна маса?
Дали е најдобро stronglifts 5x5 програмата составена од сложени вежби за зголемување мускулна маса.
 
Член од
27 јули 2016
Мислења
105
Поени од реакции
95
abe ostajte toa porteinite ne se truete so takvi vestacki raboti
samo prirodno nisto drugo
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.954
Поени од реакции
1.414
abe ostajte toa porteinite ne se truete so takvi vestacki raboti
samo prirodno nisto drugo
bogami :) proteinive i gejnerive definitivno se frlanje na pari,dosea ispiv 6-7 vrsti na gejneri neoti ima nekoja golema razlika. ali problemot e sto pojketo od vremeto vo tekot na denot sne na rabota taka da 4 obroci ni se sobiraat vo denot :D se nema vreme za pojke i mora malce pripomos :) od moja strana nebi zemal gejneri dokolku mozam da ja gotvam hranata redovno
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
419
Поени од реакции
85
помош за зголемување на мускулна маса на тинејџер 16 год, а се занимава со спорт (кошарка) 4 пати неделно тренинг и секој викенд утакмици, висина 196 а тежина околу 70 кг
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.703
Поени од реакции
27.659
јади поќе
кошарка понепоќе
теретана тежински поќе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom