Бодибилдинг суплементи

Ѓорѓески

Бивши Скај Дог
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.661
Поени од реакции
945
Друже, знам од што се топат маснотии, а бенефитот од теретана со 6 пати во неделата кога недигаш големи тежини а притоа тренираш кик бокс и те како е голем.

Чисто јасно, прашав за Л-кранитин дали е подобро капсули или како течност да се пие. Ќе чекам некој да одговори.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Друже, знам од што се топат маснотии, а бенефитот од теретана со 6 пати во неделата кога недигаш големи тежини а притоа тренираш кик бокс и те како е голем.

Чисто јасно, прашав за Л-кранитин дали е подобро капсули или како течност да се пие. Ќе чекам некој да одговори.
Индивидуално е, како повеќе ти одговара, истата количина ја внесуваш и преку двете.
Освен ако не наидеш на ацетил Л-Карнитин (што би требало да бидеподобро иако лично немам користено само ми го препорачаа) тогаш во каква форма и да е земи го .
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Друже, знам од што се топат маснотии, а бенефитот од теретана со 6 пати во неделата кога недигаш големи тежини а притоа тренираш кик бокс и те како е голем.

Чисто јасно, прашав за Л-кранитин дали е подобро капсули или како течност да се пие. Ќе чекам некој да одговори.
Течност, ако земаш земи го тој на ultimate nutrition или пак земи Liquid Amino на California. Течност поради тоа што многу побрзо е усвојувањето во организмот.
 
M

Muranyi

Гостин
Сега почнав, уште не сум почнал со јадење како што треба правилно. Што е подобро да земам, гејнер или протеин + амино, или протеин и креатин.
Среди си првин исхрана и после тоа размислувај за суплемент.Ако јадеш бурек за доручек и чорба за ручек,подобро не ги фрлај парите за суплементи.
--- надополнето: 26 ноември 2012 во 22:23 ---
Дали се очекува да се регулира законот за продажба на стимуланси или повеќе да не ги очекуваме на македонскиот пазар?Морам да додадам дека покретенски закон не сум сретнал,вака само ја стимулираат злоупотребата на стериоди.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
препорачајте некои омега 3 капсули само да се поефтини може и од аптека
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
препорачајте некои омега 3 капсули само да се поефтини може и од аптека
Барај во аптеки од Алкалоид-Алкакапс 260 денари за 60 капсули, исто често имаат и од тие германски не ми текнува како се викаа 350 денари за 120 капсули.

Дневната доза е 1 капсула, иако ништо нема да ти се случи и со 2 само внимавај често имаат и витамин Е во нив да не се предозираш ако земаш повеќе од 1.
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
продавам гејнер МУТАНТ +креатин монохидрат цената е 3500 заедно за двете кој е заинтересиран нека ми пише пм!
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
Барај во аптеки од Алкалоид-Алкакапс 260 денари за 60 капсули, исто често имаат и од тие германски не ми текнува како се викаа 350 денари за 120 капсули.

Дневната доза е 1 капсула, иако ништо нема да ти се случи и со 2 само внимавај често имаат и витамин Е во нив да не се предозираш ако земаш повеќе од 1.
ги земав Алкакапс од Алкалоид, на пакувањето вика дневна доза по 1 капсула два пати на ден,една капсула содржи 500мг омега 3,EPA и DHA незнам точно колку и 5мг витамин Е, значи 10мг витамин Е се надевам не е многу на ден :)
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Што да земам за пред тренинг? Глутамин или креатин?
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Што да земам за пред тренинг? Глутамин или креатин?
Креатин било кога во денот со поголемо количество шеќери. Најлогично после тренинг или веднаш по станување. Глутамин пред и по тренинг.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
653
Поени од реакции
434
Колку грама креатин има во една мерилица од Quick Mass гејнерот? Не знам зашто, ама никако не можам да дознаам од сликиве по гугл.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931

Kajgana Shop

На врв Bottom