Бодибилдинг суплементи

Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Член од
26 јули 2011
Мислења
48
Поени од реакции
1
пиев 5-6 месеци гејнер, сега земав креатин
http://www.amazon.com/Optimum-Nutrition-Creatine-Powder-300g/dp/B002DYIZEEпосле секое пиење на креатинот чуствувам грчеви во стомак и ме тера на повраќање.
ај ве молам некои лично искуство во врска со креатин (дозирање, комбинација со други суплементи)
 
К

Кнез Мишкин

Гостин
пиев 5-6 месеци гејнер, сега земав креатин
http://www.amazon.com/Optimum-Nutrition-Creatine-Powder-300g/dp/B002DYIZEEпосле секое пиење на креатинот чуствувам грчеви во стомак и ме тера на повраќање.
ај ве молам некои лично искуство во врска со креатин (дозирање, комбинација со други суплементи)
И тоа не ти кажува нешто? Значи треба да престанеш да го пиеш. Креатинот го зголемува нивото на креатининот бубрези ќе си уништиш. Имаме дискутирано на друга тема, најди и прочитај.
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
Кога пиеш креатин, се препорачува што повеќе вода...во спротивно ќе страдаат бубрезите. И креатинот не смееш да го пиеш повеќе од 2 месеци.
 
Член од
26 јули 2011
Мислења
48
Поени од реакции
1
И тоа не ти кажува нешто? Значи треба да престанеш да го пиеш. Креатинот го зголемува нивото на креатининот бубрези ќе си уништиш. Имаме дискутирано на друга тема, најди и прочитај.
пиењето штетно
пушењето штетно
дрогирањето штетно
лежањето штетно
фитнес штетно
мрсното штетно.... па ај у пм да се обесам по брза постапка.... знам дека има влиание али јбг. и од сексот да се откажам ?? :tapp:

дај кажете некој совет ПЛУС.... препораки ве молам само од лично искуство. побарав мислење за фитнес не здрав живот. да или не е прашање на личен избор. останете во тек на темата и би било убаво да ми одговорите општо на поставеното прашање без некакви филозофии.... ве молам
 
Член од
6 декември 2011
Мислења
2.027
Поени од реакции
3.357
пиењето штетно
пушењето штетно
дрогирањето штетно
лежањето штетно
фитнес штетно
мрсното штетно.... па ај у пм да се обесам по брза постапка.... знам дека има влиание али јбг. и од сексот да се откажам ?? :tapp:

дај кажете некој совет ПЛУС.... препораки ве молам само од лично искуство. побарав мислење за фитнес не здрав живот. да или не е прашање на личен избор. останете во тек на темата и би било убаво да ми одговорите општо на поставеното прашање без некакви филозофии.... ве молам
Ти одговоривме бе другар, шо се нервираш.
Кога пиеш креатин, се препорачува што повеќе вода...во спротивно ќе страдаат бубрезите. И креатинот не смееш да го пиеш повеќе од 2 месеци.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
пиењето штетно
пушењето штетно
дрогирањето штетно
лежањето штетно
фитнес штетно
мрсното штетно.... па ај у пм да се обесам по брза постапка.... знам дека има влиание али јбг. и од сексот да се откажам ?? :tapp:

дај кажете некој совет ПЛУС.... препораки ве молам само од лично искуство. побарав мислење за фитнес не здрав живот. да или не е прашање на личен избор. останете во тек на темата и би било убаво да ми одговорите општо на поставеното прашање без некакви филозофии.... ве молам
Тоа значи дека не го користиш како што треба и не тренираш како што треба.Креатинот треба да се користи кога имаш интензивен тренинг.Не аеробичен,не со мали тежини туку мускулот да ти плаче и последните 2-3 повторувања да се убиеш од болка.Твоето предозирање и не-правилно користење довело да имаш такви последици.Јас сум користел креатин цел живот и сум немал никакви проблеми зашто знам кога да го користам.Кога сум на мускулна маса и кога има анаболизам.
Креатинот се зема 3-5 грама дневно ако имаш проблем со стомакот значи дека не го апсорбираш доволно и не пиеш вода доволно.Друго треба да се земе со јаглехидрат за да го подигнеш нивото на инсулин и да иде кај што треба креатинот во мускулите.
Освен тоа сите почетници земате нешто а програмата што ја вежбате ви е апсолутна катастрофа и како ќе очекувате резултати и било што без добра програма.
Паметиш големите 3 работи во бодибилдинг
1.Тренинг
2.Исхрана
3.Спиење
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Добро има ли некој од тука што од Америка или од страна зема суплементација? Овде тие продукти што ги барам , пола ги нема а пак другата половина се дупло поскапи.

Anyone?
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
И тоа не ти кажува нешто? Значи треба да престанеш да го пиеш. Креатинот го зголемува нивото на креатининот бубрези ќе си уништиш. Имаме дискутирано на друга тема, најди и прочитај.


Not again! Каква врска имаат цревата со бубрезите? Ниту една од стотици направени студии немаат покажано дека креатинот е и најмалку штетен ни на долг ни на кус период. Има луѓе што користат креатин веќе 20 години и се апсолутно здави по сите тестирани маркери. Неуки луѓе го поврзуваат креатинот со слабост на бубрезите (т.е. покачен креатинин) Покачениот креатинин се јавува како резултат на бубрежна болест, но покачен креатинин во крвта не е причинител за бубрежна слабост, напротив телото лесно се справува со вишок на креатинин излачувајќи го.
--- надополнето: 18 октомври 2012 во 19:05 ---
пиев 5-6 месеци гејнер, сега земав креатин
http://www.amazon.com/Optimum-Nutrition-Creatine-Powder-300g/dp/B002DYIZEEпосле секое пиење на креатинот чуствувам грчеви во стомак и ме тера на повраќање.
ај ве молам некои лично искуство во врска со креатин (дозирање, комбинација со други суплементи)
Пробај со Креапур креатинот на Ултимејт кој е ситно микронизиран и воопшто не го напрега стомакот. Исто не земај повеќе од 5 гр креатин на еднаш (дури би ти препорачал дневно да земаш само по 5гр истиот ефект ќе го видиш, а и паричникот ќе ти остане подебел, тоа фаза на полнење ти е апсолутно непотребна)
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
Дали Трибулусот е штетен, може ли да се користи на 16годишна возраст? и кој е подобар Tribulus 650 или Tribulus FUEL ?
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
447
Дали Трибулусот е штетен, може ли да се користи на 16годишна возраст? и кој е подобар Tribulus 650 или Tribulus FUEL ?
Каков трибулус на 16 ако сакаш џабе да ги фрлиш парите тогаш добро
 

Kajgana Shop

На врв Bottom