Бодибилдинг суплементи

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Ич не сум при пари месецов, најевтин монохидрат кај нас ?
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
Колку време е препорачливо да се зема креатин без пауза во доза од 5гр дневно? Еден ми кажа дека земал 1 година без престан што малце ми е чудно пошо некои споменуваат да се прави пауза на секој месец
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Колку време е препорачливо да се зема креатин без пауза во доза од 5гр дневно? Еден ми кажа дека земал 1 година без престан што малце ми е чудно пошо некои споменуваат да се прави пауза на секој месец
Месец до 6 недели, после месец пауза и повторно повторувај. Во глобала ништо нема да ти се случи и година дена да го земаш без престан под услов да имаш здрави бубрези.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.846
Поени од реакции
11.062
Ич не сум при пари месецов, најевтин монохидрат кај нас ?


750 денари 500 грама, од Калифорнија Фитнес, го имам користено задоволен сум, пак ќе земам сега од истиов.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Знае некој каде можат да се купат б-комплекс апчиња освен оние во аптека на броење (кафените мали) зошто имаат мизерни количини од Б-витамините треба по 10 дневно да земам.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Знае некој каде можат да се купат б-комплекс апчиња освен оние во аптека на броење (кафените мали) зошто имаат мизерни количини од Б-витамините треба по 10 дневно да земам.
Исто у аптека, само ќе земеш некои појаки (а и поскапи) не на мерење.
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Колкава разлика у пари те фаќа сосе достава у споредба со цените овде? :)
Ти кажува амазон автоматски кога направиш порачка колку излегува со се достава уште пред да платиш. И јас ја разгледував оваа опција ама сите суплементи се минимално поефтини на амазон a кога на тоа ќе додадеш + достава излегува поскапо. Инаку и мене ме интересира ако Razor има откриено некоја финта :D
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
Ги порачав кога бев во New Jersey,а не овде, и ме кошташе 85 долари протеинот,овде колку е не знам
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Што мислите која е подобра комбинација .Oвој протеин
http://www.napumpajse.com/shop/proteini/protein-meal-3kg.aspx
или пак овој http://www.napumpajse.com/shop/proteini/musclemaxx-2-3kg.aspx и да го комбинирам со креатин?
Не би ти препорачал да земаш протеини на база на соја, ако веќе имаш друг како опција
 

Kajgana Shop

На врв Bottom