Бодибилдинг суплементи

Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.428
Поени од реакции
11.033
Во брутал суплементц на попуст е my protein 2270 денари 2.5кг. Најдобра опциа ти е тој. Убави вкусови имат. Или од трек да го земеш веј 100
My Protein истиот квалитет ли се од 2017,18 тие години кога беа со оваа опаковка? Гледам нова амбалажа, дизајн има, па да не се сменил газдата и да опаднал квалитетот. Тогаш знам беа прво и второ место со изолатот на една веб страна за протеини, ги фаворизираше таа нив, ама пак си беа добри за цена-квалитет.
myprotein-impact-whey-1kg-25kg-5kg-low-fat-carb-high-protein-powder.jpg
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.456
Поени од реакции
938
My Protein истиот квалитет ли се од 2017,18 тие години кога беа со оваа опаковка? Гледам нова амбалажа, дизајн има, па да не се сменил газдата и да опаднал квалитетот. Тогаш знам беа прво и второ место со изолатот на една веб страна за протеини, ги фаворизираше таа нив, ама пак си беа добри за цена-квалитет.
Прегледај го приврзокот 310638
Истиот квалитет е само паковањето е сменето.
За таја цена на пазарот мај протеин е одличен.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.875
Поени од реакции
19.570
И во polleo има попуст сега на Me:F1rst whey, добра цена е и вкусот е многу добар.
Од љубопитност го купив овој, со вкус на cookies, внатре е потполно истиот вкус и структура со тој на мајпротеин :D
 
Член од
22 септември 2018
Мислења
125
Поени од реакции
64
Од љубопитност го купив овој, со вкус на cookies, внатре е потполно истиот вкус и структура со тој на мајпротеин :D
Јас го земав Chocolate Jaffa, одличен е. Исто презадоволен од Animal Whey вкус ванила, малце поскап е ама кога ќе дојде на промоција дефинитивно се исплати.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.875
Поени од реакции
19.570
Јас го земав Chocolate Jaffa, одличен е. Исто презадоволен од Animal Whey вкус ванила, малце поскап е ама кога ќе дојде на промоција дефинитивно се исплати.
Нареден пат земи си мајпротеин, исти е на вкус и структура, кога е на акција е поефтин, а и составот е сличен.
 
Член од
21 јуни 2018
Мислења
554
Поени од реакции
229
Член од
22 септември 2018
Мислења
125
Поени од реакции
64

Кој од овие е најдобар според вас?
btw dymatize ми испаѓа исто како и горните два, околе 2800
Според мене и Animal Whey и Elite whey се одлични. Двата ги имам користено, одличен аминокиселински состав, супер вкус и растворливост.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.428
Поени од реакции
11.033
Барам до кај 3000 ден.
Dymatize ти е споредуван со Optium Nutrition, една класа над другиве 2 е, иако и тие се солидни. Во Брутал беше 2800 на акција до скоро, а Мај Протеин беше 2280, има често акции не само таму туку и во други продавници, почекај некоја ако не ти е итно.
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.138
Поени од реакции
2.196
Dymatize ти е споредуван со Optium Nutrition, една класа над другиве 2 е, иако и тие се солидни. Во Брутал беше 2800 на акција до скоро, а Мај Протеин беше 2280, има често акции не само таму туку и во други продавници, почекај некоја ако не ти е итно.
Имам поени на Хардкор и ми испаѓа 2830 денара мислам Dymatize-o, плус за наредна порачка ќе имам па околе 320 денара попуст на друг производ ако га земам сга, ја мислам дека се исплаќа за тиа пари.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
9.875
Поени од реакции
19.570

Кој од овие е најдобар според вас?
btw dymatize ми испаѓа исто како и горните два, околе 2800
Ако ги мериме на хартија, анимал веј има подобар амино состав и од Дајматајз.
Ако е оригинал, тогаш повторно Анимал е одличен бренд.

Ако гледаш review и ако пребаруваш, Дајматајз е во топ фирми, пред 10тина години беа и многу поефтини, али во последните 3-4 години забегаа со цените. На времето кога немавме пари за Ултимејт Нутришн или Оптимум, си купувавме Дајмтајз :D (Госпо ко шеташе по земја и ги немавме овие европските брендови :D)

Не видов дека е 2700 Анимал, инаку ќе го земев и јас.

Инаку концентрати се сите, со по малку изолат колку да набилдаат амино киселински состав :D
Автоматски споено мислење:

Dymatize ти е споредуван со Optium Nutrition, една класа над другиве 2 е, иако и тие се солидни. Во Брутал беше 2800 на акција до скоро, а Мај Протеин беше 2280, има често акции не само таму туку и во други продавници, почекај некоја ако не ти е итно.
Има добар маркетинг, инаку ако ги гледаш на хартија не е ништо подобар, може да се каже дека е и полош.
Повеќе протеин има Анимал, подобар амино состав, помалку сол, слично шеќери.
Прашањето е дали се леџит и двата од аспект на оригиналност на бренд, и дали навистина внатре има тоа што пишува на паковката.
Откако на тестовите падна бренд како Гаспари, не верувам апсолутно на никој.
 
Член од
22 јуни 2010
Мислења
3.599
Поени од реакции
5.405
Scitec црвениот скроз различно е пакувањето од Poleo и Hardcore shop. Вториот гледам го пакуваат во Унгарија, леџит е?
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.456
Поени од реакции
938
Screenshot_20211106_005923_com.instagram.android.jpg
Go piev so vkus na cokolado. Isto kako erokrem da jadis,sejker do daska. Od vanila go nemam probano ali zamene zasega najdobar e od ON gold standard.
 

Gjoroski

Master in Bodybuilding and Fitness Methods, IFBB
Член од
14 септември 2009
Мислења
1.330
Поени од реакции
997
Scitec црвениот скроз различно е пакувањето од Poleo и Hardcore shop. Вториот гледам го пакуваат во Унгарија, леџит е?
Scitec веќе две години е втор бренд на BioTechUSA. И предходно се пакуваше во Унгарија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom