Бодибилдинг суплементи

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.567
Поени од реакции
6.696
У глобала не ни препорачувам гејнер.. да има разлика. Сум пиел од 80 евра до рефус, значи не сум осетил огромна разлика освен во вкус.Сега јас ке ви дадам совет дека веке 5 години се занимавам со бодибилдинг а не сум активен одамна на темава... овој спорт буквално ми го има сменето животот на повеке планови а години поминаа одкога последен пат советував некој на форум еве ден совет :

Ако сакате резултати кој пред се ке ве измотивираат се повеке и повеке да го обожавате овој спорт напрајте ја оваа суплементарна комбинација, Стимуланс ( N.O eXPlode, Jack3D,HorsePower) , Whey Protein (Standard Univerzal) и Глутамин.

И да , внесувај те ги од еднаш сите три.. значи без глупи прашања у стилот дека ке имате sideeffects од кој било гореспоменат суплемент и ке имате загарантирани резултати.Ја секој 3 месец правам некоја HIT суплементарна комбинација и ниедна до сега ме нема разочарано.. имам програма за маса, програма за чистење , програма за регенерација и секакви комбинаторики.Оваа комбинација е да влезете во зимска форма на ставање маса , ама не зборам Гејнер маса со плус шекери туку за колку толку поквалитетно (зависност од исхраната).

Значи имате резултати многу поефикасни него ли да земете еден гејнер и да го лигавите месец два.Сум пиел се и свашта од гејнери и буквално доколку би бирал 1 кило гејнер и 300 грама Whey би отишол со wheyот :)
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
942
Ако може некој накратко да објасне стимулансите како N.O explode како делуваат и дали може да се комбинираат со креатин?
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.247
Ако може некој накратко да објасне стимулансите како N.O explode како делуваат и дали може да се комбинираат со креатин?
N.O. стои за азотен оксид. Претставува супстанца која нормално се наоѓа во човековото тело и организмот ја користи за многу корисни работи во имуниот , нервниот и кардиоваскуларниот систем. Тој се произведува од аминокиселината аргинин природно во организмот, може сличен ефект да се постигне со земање аргинин или цитрулин но сепак лимитирано. Ефектот кој нас не интересира е способноста на N.O.да изврши вазодилататорен ефект (т.е. да ги прошири крвните садови). На тој начин е овозможено подобро загревање на мускулот што се работи, подобро снабдување со хранливи материи за време и по тренинг што се гледа како побрзо време на опоравување на мускулот од серија во серија и веројатно побрз раст на мускулот. Оние кои земаат N.O. ќе ти кажат дека добиваат ненормална пумпа на мускулот уште во првите серии и можат да издржат подолг и поинтензивен тренинг. Се зема обично 30 минути пред тренинг и може да се комбинира со креатин затоа што функционираат на 2 различни начини.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.667
Поени од реакции
11.374
N.O Explode и Jack3d функционираат на ист начин?
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
942
Дај кажете некоја продавница за суплементи со нормални цени во споредба со странство. Гледам во getready одат со 100% маржа, едино califit се приземјени само слабо стојат со лагер. И што се дешава со гладијатори, празен им е шопот?
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Ако може некој накратко да објасне стимулансите како N.O explode како делуваат и дали може да се комбинираат со креатин?
Јас пиев два пати ги земав од Бугарија и ок е.Не е нешто посебно :).Направи carb-load да видиш како ќе ти бидат пуни мускулите :)
 
Член од
26 јули 2011
Мислења
48
Поени од реакции
1
Ова го зедов
http://www.steelsport.de/muscletech-100-premium-mass-gainer-5440-g-p-941.html

Првично искуство:добро се меша, не остануват грудки, има малку шекер што значи не ме шербетисува. добро се меша и со млеко, не се згуснува. сега ефектот ке го видеме. инаку со 3 дози на гејнер пола протеин и месец користев креатин од непуни 60 кила сега имам 70-71. се срамев да носам тесни маички, постојано бев раздросан така да можам да кажам фитнесот 100% ме смени. имав погрешно (лошо мислење) за суплементите, а сега на сите им ги препорачувам. фала на совети. Поздрав од Словенија
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.872
Поени од реакции
11.133
Ова го зедов
http://www.steelsport.de/muscletech-100-premium-mass-gainer-5440-g-p-941.html

Првично искуство:добро се меша, не остануват грудки, има малку шекер што значи не ме шербетисува. добро се меша и со млеко, не се згуснува. сега ефектот ке го видеме. инаку со 3 дози на гејнер пола протеин и месец користев креатин од непуни 60 кила сега имам 70-71. се срамев да носам тесни маички, постојано бев раздросан така да можам да кажам фитнесот 100% ме смени. имав погрешно (лошо мислење) за суплементите, а сега на сите им ги препорачувам. фала на совети. Поздрав од Словенија
Од нет ги купуваш или? Двапати претходно те прашав
 

X3m

Титула по желба
Член од
20 јуни 2007
Мислења
445
Поени од реакции
177
Некој го користел ли Мутант Масс, да каже збор, два ? Бидејќи планирам да земам две пакувања од 6,8 кг во комбинација со монохидрат и така да го завршам периодот за маса. На нет шо читав повеќето се позитивни коментари, а и според составот не е лош + јагленихидратите не се целосно шеќер, туку поголемиот дел се комплексни, а има и доста ВСАА и здрави масти. Планирам да пијам по 4 дозерки т.е. 260г

Состав:
2 порции (260гр -4 дозерки)
1060 калории
јаглехидратите 176
од кои шеќери 34г
52g протеини
Масти 18г
Холестеролот 50мг
320мг натриум
Калиум 1640 мг

Моментално сум 94-95 кг и до март сакам да завршам до 105 кг и да почнам да се чистам.
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.770
Поени од реакции
1.058
Некој го користел ли Мутант Масс
Ако пиеш по 4 дозерки, тогаш двете пакувања од 6.8 кг ќе ти траат неполни 2 месеци, или поточно 52 дена.

Јас го пиев подолго време, на почетокот имав гасови (што е голем минус) но незначи дека и кај тебе ќе реагира исто.

Во врска со резултатите, како и секој друг гејнер, кога ги внесуваш потребните микро/макро нутренти нормално е дека ќе зголемуваш (мускулна) маса.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: X3m

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.667
Поени од реакции
11.374

Гледајте на 1:55 што мисли дечкото за некојси pre-workout суплемент наречен N.O AMP, у случај некогаш на некој да му текне да го земе. :pos::pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom