Бодибилдинг суплементи

Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Ај ако не те мрзи пушти линкови пошто ни таму ни таму не го глеам по таа цена :S
или можда не им се апдејтирани сајтовиве а ти ми збориш за у продавница?
бтв ке ги префрлам мислењава во суплементи темата
http://polleosport.mk/myprotein a od ultimate nemam link posto nemale stranica na fb direkno od prodavnica go zedov. arnold suplements davat sekoja nedela popust na site proizvodi. sledigi na tviter i na instagram najcesto tamu objavuvat polleo sport i arnold suplements. proslata nedela bese gejnerot 2,5kg go zedov za 1800 denari.[DOUBLEPOST=1501890171][/DOUBLEPOST]https://www.instagram.com/p/BXPy0ZSjAPC/?hl=en&taken-by=polleosport.mk[DOUBLEPOST=1501890376][/DOUBLEPOST]
Обично на Фацебоок страните нивни постираат слики со цени за таа недела кога има попусти, Полео ретко има промоции и у принцип на работи кои мене никогаш не ми требале :), ProNutri секоја втора недела на различно продукти има промоции, на пример овие недели 5кг МајПротеин мислам беше 4500ден. ПБЦ у денот по 100 пати постираат на фацебоок, брутал исто на секој 2-3 недели имаат промоции на фацебоок страната.
vo arnold nepisat deka imaat popusti ali vo prodavnicata davaat popust. pred 2 nedeli go zedov whey protein od ON, redovna cena bese 2700 mi go dade za 2500 imalo popust a promocija nema na fb :)
 
Последно уредено:
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.541
кај може да се најде по најноска цена протениов
у план сум 5кг да зиам



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
14 септември 2015
Мислења
21
Поени од реакции
3
Мислење за мај протеин ? сакам да земам протеин од 2кг. кој е бољи мај протеин или оптиум ? и како се покажани MUSCLE JUICE REVOLUTION 2600 гледам објавен е на форумот дали тој протеин е добар спрема составот и слично? Моментално користам од амих бииф протеин и казеин од треч али ми се при крај па сакам да сменам
 
Член од
5 август 2017
Мислења
33
Поени од реакции
9
zdravo
nov sum na forumot no iskusen vezbac. isto imam prasanje za my protein gledam dosta go falat dosega nesum ga zemal pa me interesira kade moze da se najde u skopje i dali vredi da se zeme. i koj kreatin bi mi preporacale jas zemav od olimp ali mi treba pokvaliteten da smenam
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Мислење за мај протеин ? сакам да земам протеин од 2кг. кој е бољи мај протеин или оптиум ? и како се покажани MUSCLE JUICE REVOLUTION 2600 гледам објавен е на форумот дали тој протеин е добар спрема составот и слично? Моментално користам од амих бииф протеин и казеин од треч али ми се при крај па сакам да сменам
Ако мислиш на ON - Optimum nutrition, меѓу топ 3 бренда се на светско ниво. Така да нема никаква споредба My Protein со нив.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.656
Поени од реакции
34.947
Мислење за мај протеин ? сакам да земам протеин од 2кг. кој е бољи мај протеин или оптиум ? и како се покажани MUSCLE JUICE REVOLUTION 2600 гледам објавен е на форумот дали тој протеин е добар спрема составот и слично? Моментално користам од амих бииф протеин и казеин од треч али ми се при крај па сакам да сменам
zdravo
nov sum na forumot no iskusen vezbac. isto imam prasanje za my protein gledam dosta go falat dosega nesum ga zemal pa me interesira kade moze da se najde u skopje i dali vredi da se zeme. i koj kreatin bi mi preporacale jas zemav od olimp ali mi treba pokvaliteten da smenam
Добар е мај протеин, да си земете, дали се исплати зависи по која цена ќе го начекате ;) Договорете се двајцата по пола тоа 5кг за 4500денари се наоѓа ете погоре е пишано.

@T0NI а што очекуваш од креатинот? Ниеден креатин не прави чуда, ако не си постигнал тоа што бараш со тој на олимп, нема да постигнеш ни со останатите.[DOUBLEPOST=1501947920][/DOUBLEPOST]
знам, немаат на лагер а и поефтино се наоѓа


Sent from my iPhone using Tapatalk
А по што е толку различен од останатите, па мора да е овој?
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.541
Добар е мај протеин, да си земете, дали се исплати зависи по која цена ќе го начекате ;) Договорете се двајцата по пола тоа 5кг за 4500денари се наоѓа ете погоре е пишано.

@T0NI а што очекуваш од креатинот? Ниеден креатин не прави чуда, ако не си постигнал тоа што бараш со тој на олимп, нема да постигнеш ни со останатите.[DOUBLEPOST=1501947920][/DOUBLEPOST]
А по што е толку различен од останатите, па мора да е овој?
добри препораки има, голдот е подобар али многу ми е скап тој
а дека сите се исти немој со тие муабети


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
Мислење за мај протеин ? сакам да земам протеин од 2кг. кој е бољи мај протеин или оптиум ? и како се покажани MUSCLE JUICE REVOLUTION 2600 гледам објавен е на форумот дали тој протеин е добар спрема составот и слично? Моментално користам од амих бииф протеин и казеин од треч али ми се при крај па сакам да сменам
my protein e dobar samo na zbor. nemozi my protein da se sporedi so optium nutrition. ne e receno sto ke platis to ke dobies a i taka e. zedov od optium nutrition protein whey,se pravev pisman zosto dadov pari zanego ali odkako go zedov i my protein pred nedela dena znaci nemozi da se sporedi vo nisto my protein so Optium. prvo vkusot e kade kade podobar na optium i rastvorlivosta,za sostavot da ne zboruvame :) ako si pri parina samo optium nutrition. muscle juice e gejner i e dosta dobar gejner ali e i dosta mrsen :) 55 grama protein vo doza i 170 grama jgh. 55grama se mnogu vo doza zato podobro e tie 2 dozi da se podelat na 3 pomali :)
 
Член од
5 август 2017
Мислења
33
Поени од реакции
9
Добар е мај протеин, да си земете, дали се исплати зависи по која цена ќе го начекате ;) Договорете се двајцата по пола тоа 5кг за 4500денари се наоѓа ете погоре е пишано.

@T0NI а што очекуваш од креатинот? Ниеден креатин не прави чуда, ако не си постигнал тоа што бараш со тој на олимп, нема да постигнеш ни со останатите.[DOUBLEPOST=1501947920][/DOUBLEPOST]
А по што е толку различен од останатите, па мора да е овој?
У скопје каде може да се најде? иначе од креатинот не очекувам чуда али барем да ме накрене на мускулна маса па затоа мислев да мењам од друга фирма да земам[DOUBLEPOST=1501970753][/DOUBLEPOST]
my protein e dobar samo na zbor. nemozi my protein da se sporedi so optium nutrition. ne e receno sto ke platis to ke dobies a i taka e. zedov od optium nutrition protein whey,se pravev pisman zosto dadov pari zanego ali odkako go zedov i my protein pred nedela dena znaci nemozi da se sporedi vo nisto my protein so Optium. prvo vkusot e kade kade podobar na optium i rastvorlivosta,za sostavot da ne zboruvame :) ako si pri parina samo optium nutrition. muscle juice e gejner i e dosta dobar gejner ali e i dosta mrsen :) 55 grama protein vo doza i 170 grama jgh. 55grama se mnogu vo doza zato podobro e tie 2 dozi da se podelat na 3 pomali :)
има бцаа вонего?
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
my protein e dobar samo na zbor. nemozi my protein da se sporedi so optium nutrition. ne e receno sto ke platis to ke dobies a i taka e. zedov od optium nutrition protein whey,se pravev pisman zosto dadov pari zanego ali odkako go zedov i my protein pred nedela dena znaci nemozi da se sporedi vo nisto my protein so Optium. prvo vkusot e kade kade podobar na optium i rastvorlivosta,za sostavot da ne zboruvame :) ako si pri parina samo optium nutrition. muscle juice e gejner i e dosta dobar gejner ali e i dosta mrsen :) 55 grama protein vo doza i 170 grama jgh. 55grama se mnogu vo doza zato podobro e tie 2 dozi da se podelat na 3 pomali :)
ме занима ова за составот како проверуеш кој што состав има?
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.911
Поени од реакции
1.378
ме занима ова за составот како проверуеш кој што состав има?
kolku proteini na 30 grama kolku proteini vo 100 grama koj amino gi sodrzi kolku grama na amino kolku grama na glutamin i slicno oti na net pisi edno a na kesata ili tubata pisuva sosema drugo. na my protein pisuva deka sodrzi glutamin a na kesickata nepostoj glutamin. ne mi menuva mnogu toa so glutamin i bcaa ali se nadevam deka barem 50% od toa sto e navedeno go ima.
 
Член од
19 февруари 2015
Мислења
1.772
Поени од реакции
2.075
kolku proteini na 30 grama kolku proteini vo 100 grama koj amino gi sodrzi kolku grama na amino kolku grama na glutamin i slicno oti na net pisi edno a na kesata ili tubata pisuva sosema drugo. na my protein pisuva deka sodrzi glutamin a na kesickata nepostoj glutamin. ne mi menuva mnogu toa so glutamin i bcaa ali se nadevam deka barem 50% od toa sto e navedeno go ima.
мислиш за ова?

https://s1.thcdn.com/design-assets/documents/myprotein/Amino Acid Profiles/AminoAcid-Profile-impactwhey-proteinnew.pdf
 

Kajgana Shop

На врв Bottom