Бодибилдинг дневник

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
2 пати се разболувам овој месец и морам да паузирам... Никад до сега вака не ми фалело да идам во теретана. Незнам од кај искочи оваа желба и мотивација. 2 дена не сум бил, утре морам да отидам колку толку ќе ги извежбам рацете.
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Поздрав момци!

Денеска го завршив првиот ден од Focus T25! Конечно имам доволно време да се посветам на сопственото тело, па решив Понеделнички да започнам :) Засега, само пофални зборови за вежбите, ненормално добро кардио, потење до даска, зацврстување на core-от, плус на крај има некои 3 минутен cooldown кој те враќа колку толку во нормала. Вежбите после некои 15-тина минути стануваат доста напорни за луѓе кои не биле претходно активни, но има и полесни варијации на вежбите кои ги прави една девојка, така да 2-3 пати можеби се префрлив кај неа.

На исхраната внимавам колку што можам повеќе, па ќе видиме какви ќе бидат резултатите на крај на Alpha фазата.
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.613
Поени од реакции
11.157
Шо убаво се осеќам кога ми доаѓа денот кога можам да пробам се. Јадев хамбургер, киндер буено, кока кола...
мх, мх, мераци :D
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Ќе постирам како вежбам :)

Sent from my ME173X using Tapatalk
 
Член од
6 март 2007
Мислења
307
Поени од реакции
184
50 склекови денес направив... можев и повеќе ама несакам многу голем да се направам нема да ми седи
Пази брат јас еднаш се заебав 60 направив и ја ме ја сеа како Арнолд сум.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.619
Поени од реакции
10.310
Пази брат јас еднаш се заебав 60 направив и ја ме ја сеа како Арнолд сум.
знам се пазам, ко помал 55 напрајв и одма ко се напумпав вени жили упм мојте се загрижија игли и стероиди ми бараа низ соба
то е, јака генетика јбг
 

-x-

punished
Член од
2 март 2013
Мислења
1.191
Поени од реакции
837
Прв ден во теретана завршив денеска, се осеќам одлично. Малце изгубено на почеток но потоа си го фатив темпото.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
S

Stef Bachatero

Гостин
Дојди во теретана направи со 20 кг на тебе и после дискутирај.
 
Член од
4 март 2009
Мислења
604
Поени од реакции
442
Дојди во теретана направи со 20 кг на тебе и после дискутирај.
Кои 20 кг, немаш ништо на тебе.Зборувам за вратило, од 5:39 па натаму, не сфаќај одма дека некој има нешто против ако ти укаже на нешто, како сакаш вежбај.
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Дојди во теретана направи со 20 кг на тебе и после дискутирај.
Стеф па не е се до килажата, битно е правилно да ја изведеш вежбата. Не го отворив видеото туку за коментаров ти зборам.
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Имам 20 кг на мене,ако ти не гледаш јас ти кажувам.
Мојот тренинг тој ден беше за добивање сила,а формата не може да се одржува 100% со килажа на тебе.

Sent from my ME173X using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom