Бодибилдинг дневник

Член од
23 септември 2015
Мислења
167
Поени од реакции
24
Дневниче,
силата и кондицијата вратени на посакуваното ниво, малку се преценив последнава недела, па вчера и денес завршив на крај од тренинг со повраќање од премор, гликогенот ми е потрошен целосно и на моменти доаѓам до ниво на хипогликемија, денес морав да испијам 10грама бцаа со 10 грама декстроза за да можам да стојам на нозе.
Моментално комбинација од Ми40 и гигантските сетови на Милош, 6 денови неделно тежински тренинг по 2 мускулни групи на ден плус 4 дена хит кардио, мислам дека ќе умрам од воспаление деновиве, паралелно спуштам телесни масти и качувам мускулна маса, 86 кг со околу 13-15% телесни масти, фалат уште долните и страничните стомачни и да ги изрендам нозете до посакуваното ниво, посакувана килажа 79кг за крај на Август.
Слика во Август те држиме за збор :)
 
Член од
22 јули 2015
Мислења
577
Поени од реакции
417
Денес се победив самиот себе си на сите вежби, мозокот е најсилното нешто од телото. Не памтам колку супер-серии направив, тренингот го завршив со pump како никогаш до сега, одвај издржав до вц-то во теретаната. 3 пат до сега да исповратам од тежок тренинг. Потрошени калории:place::pos:

Cheers!
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.523
Поени од реакции
7.853
2 недели одмор и отиде се у курац.
Плус скршив прст, ќе биде интересно сега, морам да правам вежби каде што не е потребно да се направи стисок, ќе биде заебано за вежбите за грб... морам и да намалам тежини, ама подобро нешто отколку ништо. :place:
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.335
Поени од реакции
841
2 недели одмор и отиде се у курац.
Плус скршив прст, ќе биде интересно сега, морам да правам вежби каде што не е потребно да се направи стисок, ќе биде заебано за вежбите за грб... морам и да намалам тежини, ама подобро нешто отколку ништо. :place:
periodizacia 2-3 nedeli i nema da opajgas.
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
1.079
Поени од реакции
446
odrzavanje :) pravis vezbi so mali tezini kolku da gi odrzavas muskulite. So pomin da e ke pomi i ito. muskulot pamti i se vrajka za brzo. ti prsto jas ligament i sega noze jok trening.
pobaraj na net so vezbi bi mozel da pravis bez golemo opteretuvanje.
(y)
бтњ, шо е периодизација?
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.335
Поени од реакции
841
(y)
бтњ, шо е периодизација?
Таја мускулна партиа што ти заостанва се тренира со поголем волумен до таја фаза што ќе можеш да се опоравиш а останатите мускулни партии ги тренираш со мал волумен фактички фаза на одржување. Протеински внес 2.2г. а хидратите некаде 4г. по кило телесна тежина. Го испробав овај метод и е доста ефикасен барем кајмене. Почнав PPL и пак застој :)
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.372
Поени од реакции
11.730
Лето, најтежок период за мене кога е во прашање теретаната, каде не ја сваќам премногу сериозно потребата да се има големи мускули уште имам работни обврски и полежерен период.

Почна летото и почнав да се мачам во теретана, буквално, и наместо ради фрустрација да намалам на редовност како лани јас му дадов гол со петта и намалив на тежини, сега ми е одлично, нема потреба при намален внес на храна и мал дел од денот за одмор и сон да бркам 1РМ, немаше и нема логика.

Се фокусирам на правилно држење на телото при чучањ, за кој планирам после летово со нсунс да бркам 150+ 1РП, иако сега ми паќа тешко да вежбам и со 50 кила. :D
Исто фокус имаат и задното рамо и правилно држење на телото пошо во последно осеќам како нешто да ми го турка тилот нанапред, незнам што е ама ќе пробам да го средам.

Сеуште чуствувам омраза према вежбање бицепс, и со минимални тежини и многу строга форма се чуствувам мизерно, едино само хамер курлс ми се така така.
Се друго мизерија.
Почнав чин упс само да ми е интересно.

Втора омразена мускулна група за вежбање ми беше грб, ама ми беше, се додека не намалив на тежина и се префрлив на кабли како основа на тренингот, секое седнување на лат машина ги стегам стомачните што можам повеќе нешто што го слушнав од Бен Пакулски и додека вежбам со спори движења осеќам како горниот и средишниот дел од грбот буквално како да се кинат, многу јако чуство.:love:
Е сеа незнам дали кога ќе ја тргнеш тежината накај тебе треба да го свиткаш грбот наназат и да погледнеш нагоре пошо ме мрзит да го гледам видеото наново си седам право како пушка
Супер е во секој случај.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.335
Поени од реакции
841
mesec dena bez nitu eden trening, ishrana losa. Tost, omlet so piperki, ovez so puding, nesto grasak nesto makaroni...od 73kg slegov na 70kg.
Sila ic,samo zamoren i bez motivacia za nisto.
obemot na race od 41,5 padna na 38,5.
Letoto go isturkav so dobra forma ali na kraj se usra rabotata. :D barem pamti muskulot....
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
11.523
Поени од реакции
7.853
Некни сум си ибал мајката вежбајќи грб. Нешто како изнервиран, слушалките на ушињата, вежбање скоро без паузи, па на крајот земав и трчав на траките. Вчера такво воспаление на грбот, цела вечер не сум можел да заспам, дури у 8:30 сабајле сум заспал кога се намачкав со тие геловите на база на ментол што се.. 2 дена се тровам со магнезиуми, ибупрофени, наклофени, аспирини, не поминува за жива глава.. прв пат такво воспаление во 6 годишната кариера.
Пазете како вежбате :icon_lol:, никој нигде не ве брза.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.433
Поени од реакции
22.805
hehe vezbanje nee vezbaje ako ne se ispovratis posle ili ne mozes da sednes od bolki na solja 3 dena hehe
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
12.372
Поени од реакции
14.470
hehe vezbanje nee vezbaje ako ne se ispovratis posle ili ne mozes da sednes od bolki na solja 3 dena hehe
така Рони Колман праел, ако сакаш да бидеш добар мора да се исповратиш барем еднаш.

Некни сум си ибал мајката вежбајќи грб. Нешто како изнервиран, слушалките на ушињата, вежбање скоро без паузи, па на крајот земав и трчав на траките. Вчера такво воспаление на грбот, цела вечер не сум можел да заспам, дури у 8:30 сабајле сум заспал кога се намачкав со тие геловите на база на ментол што се.. 2 дена се тровам со магнезиуми, ибупрофени, наклофени, аспирини, не поминува за жива глава.. прв пат такво воспаление во 6 годишната кариера.
Пазете како вежбате :icon_lol:, никој нигде не ве брза.
за запалење ти е аналгин најдобар лек
 
Последно уредено:
Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.860
Поени од реакции
13.310
Некни сум си ибал мајката вежбајќи грб. Нешто како изнервиран, слушалките на ушињата, вежбање скоро без паузи, па на крајот земав и трчав на траките. Вчера такво воспаление на грбот, цела вечер не сум можел да заспам, дури у 8:30 сабајле сум заспал кога се намачкав со тие геловите на база на ментол што се.. 2 дена се тровам со магнезиуми, ибупрофени, наклофени, аспирини, не поминува за жива глава.. прв пат такво воспаление во 6 годишната кариера.
Пазете како вежбате :icon_lol:, никој нигде не ве брза.
Можеби е од претренираност, а можеби и си сменил вежби и си го погодил од различен агол.
Јас пред една недела се воспалив буквално целиот, гигантски сетови по филозофијата на Милош Шарчев правев и мислам дека немаше точка на телото која не ја чувствував како да ми е скапана, градите 4 денови ми беа како на менгеме да ги имам прецвикано.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom