Бодибилдинг дневник

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.413
Поени од реакции
22.766
После 20 дена диета со макс 50јх на ден денес направив еден чит од 3 сендвичи со лесковачка и сладолед... незнам зoшто ама многу се каам и мислам дека претходните 20 дена се биле џабе диета :(
Не е баш се џабе, само неколку дена си наназад сега.
Си требал само 1 сендвич и 1 топка сладолед :)
Немаш гајле, продолжи со диета, нека не те демотивираат вакви глупости.
 
Член од
25 септември 2016
Мислења
758
Поени од реакции
882
После пауза од неколку месеци поради повреда на зглобот, целосно пореметен начин на живот брза храна и штетни пијалоци пред еден месец почнав со тренинзи повторно. Го извадив редовното кардио кое го правев во теретана и се запишав на бокс, каде 4 пати во неделата гори секое салце на мене. Се вратив со стомак и речиси 30% стопен можеби така си мислам поради стомачето... Од први до сега качив повторно некои 4 кила и го изгубив горниот слој на сало од горните стомачни, ги видов живи се тоа ми беше еден драгоцен момент. За сега незнам како ќе издржам, но имам силна мотивација да рокам добро до јануари па да поставам слики тука од мојата трансформација. Шемата на тренинзи ми е следна:
Понеделник: Гради и бицепс (утрински)
Вторник: Грб и трицепс (утрински - Бокс (навечер)
Среда: Рамо и нозе
Четврток: Гради (утрински + рамо скокам пошто вечерта маста ми се вади) - Бокс
Петок: Грб и нозе (утрински)
Сабота: Раце (утрински)
Недела: Бокс (навечер)
Шема на исхрананемам освен пржена, мрсна и храна полна со шеќер не конзумирам, кафе и сите работи кои содржат кофеин не ги конзумирам, пијалоци газирани не, негазирани исто така не, само вода и домашни сокови. Храна богата со протеини, јајца, стек, туна, сардина, зеленчук... и се понатаму сите знаеме што е здрава храна да не тупам, 5 оброци со 2 „ужинки“...
Шема на спиење 00:00-08:00, во најдобар случај 23:00-07:00
-----
Додатоци -> Креатин, Bcaa, декстроза и магнезиум, калциум, цинк.
 
Член од
26 октомври 2016
Мислења
1.332
Поени од реакции
841
После пауза од неколку месеци поради повреда на зглобот, целосно пореметен начин на живот брза храна и штетни пијалоци пред еден месец почнав со тренинзи повторно. Го извадив редовното кардио кое го правев во теретана и се запишав на бокс, каде 4 пати во неделата гори секое салце на мене. Се вратив со стомак и речиси 30% стопен можеби така си мислам поради стомачето... Од први до сега качив повторно некои 4 кила и го изгубив горниот слој на сало од горните стомачни, ги видов живи се тоа ми беше еден драгоцен момент. За сега незнам како ќе издржам, но имам силна мотивација да рокам добро до јануари па да поставам слики тука од мојата трансформација. Шемата на тренинзи ми е следна:
Понеделник: Гради и бицепс (утрински)
Вторник: Грб и трицепс (утрински - Бокс (навечер)
Среда: Рамо и нозе
Четврток: Гради (утрински + рамо скокам пошто вечерта маста ми се вади) - Бокс
Петок: Грб и нозе (утрински)
Сабота: Раце (утрински)
Недела: Бокс (навечер)
Шема на исхрананемам освен пржена, мрсна и храна полна со шеќер не конзумирам, кафе и сите работи кои содржат кофеин не ги конзумирам, пијалоци газирани не, негазирани исто така не, само вода и домашни сокови. Храна богата со протеини, јајца, стек, туна, сардина, зеленчук... и се понатаму сите знаеме што е здрава храна да не тупам, 5 оброци со 2 „ужинки“...
Шема на спиење 00:00-08:00, во најдобар случај 23:00-07:00
-----
Додатоци -> Креатин, Bcaa, декстроза и магнезиум, калциум, цинк.
smenigi vezbite :) probaj so edna muskulna partia na den
ponedelnik gradi vtornik grb sreda noze cetvrtik ramo petok race triceps pa biceps! nozete se golema partia oddeligi od ramoto :D
 

X3m

Титула по желба
Член од
20 јуни 2007
Мислења
423
Поени од реакции
156
Од денес почнав нов режим на исхрана - кето, а од понеделник пак во теретана после пауза од 2 месеци.
За прв ден задоволен.
16935504_10212154486168099_202078169_o.jpg
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.846
Поени од реакции
13.250

X3m

Титула по желба
Член од
20 јуни 2007
Мислења
423
Поени од реакции
156
Висина/тежина/возраст/ниво на активност?
Со 3400 ккал планираш да се чистиш?
187/103/26/5 дена теретана и секој ден 1 - 2 саати прошетка со кучето.
Правев пресметка со неколку калкулатори на нет и добивав слични резултати.
KETO.jpg
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.846
Поени од реакции
13.250
187/103/26/5 дена теретана и секој ден 1 - 2 саати прошетка со кучето.
Правев пресметка со неколку калкулатори на нет и добивав слични резултати.
Прегледај го приврзокот 165483
Не знам според кои калкулатори си пресметувал, но во секој случај ми изледа дека ти се многу тие калории.
http://www.freedieting.com/tools/calorie_calculator.htm
дури и со 5 пати неделно интензивен тренинг калкулаторот вика дека треба да се чистиш со околу 2700ккал.
 

X3m

Титула по желба
Член од
20 јуни 2007
Мислења
423
Поени од реакции
156
Не знам според кои калкулатори си пресметувал, но во секој случај ми изледа дека ти се многу тие калории.
http://www.freedieting.com/tools/calorie_calculator.htm
дури и со 5 пати неделно интензивен тренинг калкулаторот вика дека треба да се чистиш со околу 2700ккал.
Претходен пат кога имав режим на исхрана калориите ми беа од прилика толку, но тоа беше стандарден режим со јх во него, последен пат бев на кето но не броев калории туку само не јадев јх... е сеа и на мене ова ми се виде бааги калори, ама викам ај можеби кетото е поразлично, пошто калкулациите ги правев стрикно за кето. Викендов ќе видам некој дополнителни информации па можеби ке сменам, ама најбитно ми е за почеток да влезам во кетоза па после ќе балансирам.
 
Член од
14 јануари 2015
Мислења
7.846
Поени од реакции
13.250
Претходен пат кога имав режим на исхрана калориите ми беа од прилика толку, но тоа беше стандарден режим со јх во него, последен пат бев на кето но не броев калории туку само не јадев јх... е сеа и на мене ова ми се виде бааги калори, ама викам ај можеби кетото е поразлично, пошто калкулациите ги правев стрикно за кето. Викендов ќе видам некој дополнителни информации па можеби ке сменам, ама најбитно ми е за почеток да влезам во кетоза па после ќе балансирам.
Соодносот на макронутритиентите е различен, инаку калориите се тие, на таа висина и тежина сепак мислам дека ти се многу за да слабееш.
Планот за исхрана самиот си го прилагодуваш на исхраната или одиш според некој готов план?
 
E

Epsilon

Гостин
После пауза од 3-4 месеци, откажувам алкохол, газирани сокови, буреци и чоколади. Почнувам во теретана 4 дена во неделата, секој ден full body ( ќе најдам некоја програма или смислам) и одиме јако. Одиме и на построг режим на исхрана и то е то, с'рча се прам. :D
 

X3m

Титула по желба
Член од
20 јуни 2007
Мислења
423
Поени од реакции
156
Соодносот на макронутритиентите е различен, инаку калориите се тие, на таа висина и тежина сепак мислам дека ти се многу за да слабееш.
Планот за исхрана самиот си го прилагодуваш на исхраната или одиш според некој готов план?
Сам, само водам евиденција што јадам преку денот и гледам на крајот да сум што е можно поблиску до бројките.
 
Член од
19 март 2012
Мислења
313
Поени од реакции
125
Моментална тежина: 92.5 кг
Висина 176
Цели: Измеѓу 82-85 кг до мај, и шо е можно повеќе сила да задржам
Intermittent fasting + калориски дефицит

http://prntscr.com/ee52yz

Обем на рака 44.5цм, подлактица 39-40 цм:D:cool:

http://prntscr.com/ee53s9

http://prntscr.com/ee543q

Time to cut
 
Член од
25 декември 2011
Мислења
390
Поени од реакции
174
187/103/26/5 дена теретана и секој ден 1 - 2 саати прошетка со кучето.
Правев пресметка со неколку калкулатори на нет и добивав слични резултати.
Прегледај го приврзокот 165483
нешто грешка си брат, тука ти пишува мал калориски дефицит со 4000кал(wtf??) аман бе ја толку да јадам треба да се пресилувам, а ти ке бидеш во мал калориски дефицит со тие калории??
180 цм сум висок, со 3500 одличен булкинг имам за месец кревам 2-3 кила.

Нешто погрешно си пресметал
 
Член од
27 јули 2016
Мислења
102
Поени од реакции
94
мене ми се чини дека со тие онлајн калкулаторите за калории повеќе ќе се здебелите отколку што ќе ослабните :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom