Блуз

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.209
На коските на пионерите на блузот се темелат палатите и custom колите на денешните блузери.
 
Г

Господ

Гостин
На коските на пионерите на блузот се темелат палатите и custom колите на денешните блузери.
То е то.Све еволуира дури и музиката и движењето што се создава од неа и ја следи.
Е сега увек ќе има такви кои да можат ќе се испосерат врз тој што творел пред нивните дедовци али има и такви кои ќе иновираат и ќе градат на база на тоа.
Добрата авангарда не е мртва само е тешко ранета :)
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.436
Поени од реакции
15.312

квалитетен саунд видео)

Иги е понова генерација :D.....не е баш омилен у тие кругови али секако почитуван :)
White people doesn't play blues. :)
 

Steve Ray

Texas Huriccane
Член од
24 ноември 2007
Мислења
1.131
Поени од реакции
182

Едни наши квалитетни фаци :))
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
4.853
Поени од реакции
3.869
not so much, but it's the father of my love :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
8.731
Поени од реакции
11.396

Feeling funny in my mind, Lord,

I believe I'm fixing to die, fixing to die

Feeling funny in my mind, Lord

I believe I'm fixing to die

Well, I don't mind dying

But I hate to leave my children crying

Well, I look over yonder to that burying ground

Look over yonder to that burying ground

Sure seems lonesome, Lord, when the sun goes down

Feeling funny in my eyes, Lord,

I believe I'm fixing to die, fixing to die

Feeling funny in my eyes, Lord

I believe I'm fixing to die

Well, I don't mind dying but

I hate to leave my children crying

There's a black smoke rising, Lord

It's rising up above my head, up above my head

It's rising up above my head, up above my head

And tell Jesus make up my dying bed.

I'm walking kind of funny, Lord

I believe I'm fixing to die, fixing to die

Yes I'm walking kind of funny, Lord

I believe I'm fixing to die

Fixing to die, fixing to die

Well, I don't mind dying

But I hate to leave my children crying.
 
На врв Bottom