Блуз

Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.624
Поени од реакции
3.240
Замревме малце, па ајде нешто ново.


Деновиве излезе деби албумот на дечкото (не на Бади Гај :) ) Kingfish е млад блуз гитарист, 20 годишњак од Мисисипи, дефинитивно е one for the future.

 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.624
Поени од реакции
3.240

Долго време ништо во темава, а токму првата песна од овај албум се вика The Blues ain't going nowhere :)

Ова е нешто шо ме вози последно време, утрински пред работа со кафе. Рик е еден од моите поомилени хармоникаши, а бендот севкупно звучи маестрално.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom