Блам држава

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
. . . Видов веќе пишале и погоре, како и да е таквите треба да ги пријавувате веднаш, зошто тие ја е*ат цела работа и вршат организиран застој на институциите.
Автоматски споено мислење:

Кај да го пријави ?! Во штаб на ДУИ ?!

079336D2-F800-4703-A71E-1364C15E2E04.png
 
Последно уредено:

Ivica^

Confident Liar
Член од
14 август 2007
Мислења
11.168
Поени од реакции
15.967
. . . Видов веќе пишале и погоре, како и да е таквите треба да ги пријавувате веднаш, зошто тие ја е*ат цела работа и вршат организиран застој на институциите.
Автоматски споено мислење:


Прегледај го приврзокот 285783
Како не ќе го пријават. Ќе го кријат за нареден пат да може да им сврши пак работа.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.260
Поени од реакции
22.486
. . . Видов веќе пишале и погоре, како и да е таквите треба да ги пријавувате веднаш, зошто тие ја е*ат цела работа и вршат организиран застој на институциите.
Автоматски споено мислење:




Прегледај го приврзокот 285784
Секако дека која и да е македонска партија ќе се замара да врши истрага за член на партија од коалициониот партнер кој е утврден со устав дека е 25,17 %.

Иначе темава се вика блам држава а не нормална држава.
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Секако дека која и да е македонска партија ќе се замара да врши истрага за член на партија од коалициониот партнер кој е утврден со устав дека е 25,17 %.

Иначе темава се вика блам држава а не нормална држава.
И заради тоа треба да се помириме??
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.260
Поени од реакции
22.486
И заради тоа треба да се помириме??
А вака ќе отидеш таму, некоја заменичка десно сметало на таа Љубица ќе те потапка по рамо ќе ти рече у реду и додека да искочиш од канцеларијата таа ќе заборави што си и рекол и ќе се врати на солитерот да го доигра.

Пак ќе те потсетам во република нашата земја живееме каде што не важат ни правила и закони, особено ако се однесуваат за Сафети и слични на тие од автохтоната заедница.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.401
jaсно ми е, мене еднаш не ми е погодено презимето, сигурно учествувам во бројкана со едно 6-7 примероци.
Јас дупло, ми го знаеш презимето.

Па на факс во секој список за редовност различно ме пишуваа ццц
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.334
Поени од реакции
57.897
Кај да го пријави ?! Во штаб на ДУИ ?!
Генерално проблемот е што такви сме како луѓе, ќе не измрцварат, ќе платиме за нивните грешки и после ќе раскажуваме. Да бевме со поинаков менталитет и секој ден да имаше илјадници пријави за административците, можеби ќе се сменеше нешто.

Ова секако не е критика за членот што го објави постот, кога велам такви сме, и за себе велам.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.260
Поени од реакции
22.486
Генерално проблемот е што такви сме како луѓе, ќе не измрцварат, ќе платиме за нивните грешки и после ќе раскажуваме. Да бевме со поинаков менталитет и секој ден да имаше илјадници пријави за административците, можеби ќе се сменеше нешто.

Ова секако не е критика за членот што го објави постот, кога велам такви сме, и за себе велам.
Не е до нас до тие на власт е. Еве и да земеме да пријавуваме никој нема да реагира од нив што заради куроболие што зарди тоа што не сакаат проблеми со очигледната неспособност на етнички вработениве.
Кога ќе го свтиш тркалото пак ние сме криви што ги гласаме тие на власт.
Така да како и да гледаме ние сме ебаните. Затоа сите заклучивме дека што порано избегаме од овде тоа подобро.
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
А вака ќе отидеш таму, некоја заменичка десно сметало на таа Љубица ќе те потапка по рамо ќе ти рече у реду и додека да искочиш од канцеларијата таа ќе заборави што си и рекол и ќе се врати на солитерот да го доигра.

Пак ќе те потсетам во република нашата земја живееме каде што не важат ни правила и закони, особено ако се однесуваат за Сафети и слични на тие од автохтоната заедница.
Епа кенкај си по форуми, друг ќе дојде да ти ја среди државата. . .
Човек што не презема ништо за околината, а очекува нешто да се смени е лудост, себепропаст.
Автоматски споено мислење:

Не е до нас до тие на власт е. Еве и да земеме да пријавуваме никој нема да реагира од нив што заради куроболие што зарди тоа што не сакаат проблеми со очигледната неспособност на етнички вработениве.
Кога ќе го свтиш тркалото пак ние сме криви што ги гласаме тие на власт.
Така да како и да гледаме ние сме ебаните. Затоа сите заклучивме дека што порано избегаме од овде тоа подобро.
Ти си луд брат ( без навреда) со вакви размислувања и на марс да отидеш ќе ти сметаат камчињата во песокот. Изгледа те јаде јака депра. И за тоа има лек. . .
 
Последно уредено:
Член од
24 март 2010
Мислења
15.151
Поени од реакции
25.593
Три пати по ред ни го грешат имотниот лист у катастар,го запишуваат дедо ми у делот за терет со право како доживотен станар и без негова согласност не можела да се продава куќата иако е умрен пред 10 години и за тоа 2 пати умреница заверена на нотар им носам.
Бре ама тупење. Оди нека ти потпише човекот согласност, и решен проблем. Зел умреница ќе вадел...
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.642
Поени од реакции
27.911
Генерално проблемот е што такви сме како луѓе, ќе не измрцварат, ќе платиме за нивните грешки и после ќе раскажуваме. Да бевме со поинаков менталитет и секој ден да имаше илјадници пријави за административците, можеби ќе се сменеше нешто.

Ова секако не е критика за членот што го објави постот, кога велам такви сме, и за себе велам.
Проблемот е не знаеш каде да се обратиш,не знаеш со кого е врзан и колку души ги делат парите.Ако е умешан и шефот,ти ке го изедеш на крај.
Автоматски споено мислење:

А па со дворот кој циркус ми го направија,куќата у Влае ми е прв ред покрај Партизанска,кога го откупавав земјиштето ми дозволија да го купам само до 3 метра од тротоарот.Пошто комшиите ги купија до 1 метро од тротоарот и мојата ограда испаѓа поназад поднесов жалба и ми ја одбија.Сега одам дозвола за градба да вадам и тој дуршлусот ми вика прво мора дооформување на парцелата да направиш,да го докупиш земјиштето до метро од тротоар и да се израмниш со другите.Уште не ми се верува,пробав на времето ме одбија,поднесов жалба и пак ме одбија а сега им викам не сакам,не ми треба а тој ми вика мораш,инаку нема дозвола за градење да ти издадеме.Тоа све е за под мач или на туширање како у на Хитлер логорите.Блам држава е премногу благ,несоодветен збор
 
Последно уредено:
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Пријави го
Пријава во Катастар држи, ќе го казнат некој процент од плата и то је то, чисто морална сатисфакција! Дали ќе завршиш работа, не зависи од твоето пријавување, тој што ќе го казни ќе го казни оти сака да му го на*ука, не на тебе предметот да ти го реши :toe: А овие во матично по рамковен, џабе абите муабет! Тие дома седат и примаат плата, овој што иде на работа топ не го бие, народен херој ќе го прогласат!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom