Блам држава

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

Пази сега, во време на компјутери, во време на сета технологија и плус со привилегија да имаш јазик кој за секој глас има буква - ти успеваш да згрешиш 22,000 изводи :pos: се што треба е да ПРЕПИШЕШ податоци, ТОЛКУ! :cuc: :cuc: :cuc:
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932

Пази сега, во време на компјутери, во време на сета технологија и плус со привилегија да имаш јазик кој за секој глас има буква - ти успеваш да згрешиш 22,000 изводи :pos: се што треба е да ПРЕПИШЕШ податоци, ТОЛКУ! :cuc: :cuc: :cuc:
пред недела дена одам да извадам извод и ми вика дојди на 22.02, некаде после 5 дена, викам дај бе да не ме зезај кој ке доаѓа само за тоа кога имаш два минути работа, дечко таква е процедурата... видов не видов вртев телефони фатив врски, излегува жената што и се јавив што рабаоти таму ме прашува што е работа и кажав, ми наштанца извод за 5 минути...таква некултура, неработење, препотентност ретко да најдеш на друго место...
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
пред недела дена одам да извадам извор и ми вика дојди на 22.02, некаде после 5 дена, викам дај бе да не ме зезај кој ке доаѓа само за тоа кога имаш два минути работа, дечко таква е процедурата... видов не видов вртев телефони фатив врски, излегува жената што и се јавив што рабаоти таму ме прашува што е работа и кажав, ми наштанца извод за 5 минути...таква некултура, неработење, препотентност ретко да најдеш на друго место...
jaсно ми е, мене еднаш не ми е погодено презимето, сигурно учествувам во бројкана со едно 6-7 примероци.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.156
Поени од реакции
28.929
пред недела дена одам да извадам извор и ми вика дојди на 22.02, некаде после 5 дена, викам дај бе да не ме зезај кој ке доаѓа само за тоа кога имаш два минути работа, дечко таква е процедурата... видов не видов вртев телефони фатив врски, излегува жената што и се јавив што рабаоти таму ме прашува што е работа и кажав, ми наштанца извод за 5 минути...таква некултура, неработење, препотентност ретко да најдеш на друго место...
Јас пак имав тотално друго искуство.
Одев да вадам извод на родени ама пошто од пат се враќав отидов 10 мин пред да затворат.
Попунив тоа формуларот и му го предавам на господинот што работеше таму и го прашувам кога да го земам, ми вика еве за 2 минути ќе го имаш зошто да се враќаш пак.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.725
Поени од реакции
35.005
jaсно ми е, мене еднаш не ми е погодено презимето, сигурно учествувам во бројкана со едно 6-7 примероци.
... според тоа кои таму работи, „тотално неписмени“ е малку како опис!
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Јас пак имав тотално друго искуство.
Одев да вадам извод на родени ама пошто од пат се враќав отидов 10 мин пред да затворат.
Попунив тоа формуларот и му го предавам на господинот што работеше таму и го прашувам кога да го земам, ми вика еве за 2 минути ќе го имаш зошто да се враќаш пак.
Живо чудо е ова
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Дечки мое искуство со блам државичкава, најтазе, денеска.

Дома у изолација, од Јавно здравје коа се јавија 4 имиња и презимиња дадени со 4 различни мобилни броеви. Денеска, џандарчиња нашле број од комшии па го барале татко ми а покрај тоа што имаат адреса си вртеле они на друга улица случајно да не не "најдат" па таму.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
jaсно ми е, мене еднаш не ми е погодено презимето, сигурно учествувам во бројкана со едно 6-7 примероци.
Во една наследна постапка што учествував во извод за умрени и пишува Мицкаа, за родени и пишува Мица, за венчани и пишува Милица каша попара... па маваш сведоци да потврдуваат дека жената е една иста во сите три изводи.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.548
Поени од реакции
34.866
Vadev izvod na rodeni za dedo mi, trebase da stoi roden 1935, nepismenata napisala 1835 :mad:. Fino lepo si go zedov, bez voopsto da poglednam sto pisuva. Se vrakam posle 1 cas na salter mi velat " aaaaaa mora nov, ne e nasa greska, ti ednas si go podigna"

Aloooo kako ne e vasa greska, ne go pisuvav jas. Vie ste go zgresile, vie treba da go ispravite.
Odgovor " Pa so ne si proveri pred da go zemis":facepalm:

Tie go zgresile, a vinata na toj sto ne proveril, pa ajde + 150 denari na novo.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
А катастар да те преебе и да ти каже не ти важи имотниот лист (патем издаден од нивна страна) ќе ти го поништиме ќе ти дадеме друг, на другиот се појавува некој човек кој од памти век е иселен. Да палиме сите патичињата и џом преку граница без вртење наназад.
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.479
Поени од реакции
9.313

Kajgana Shop

На врв Bottom