Блам држава

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
775
Поени од реакции
1.160


lajk ko bi je kresnuo
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.914
Поени од реакции
7.833


lajk ko bi je kresnuo
Neka ja donese na proba kaj mene, ne mora da se maci do Kosovo.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.126
Поени од реакции
35.061


lajk ko bi je kresnuo
Ние од кајгана ќе се соберевме и ќе и свиткавме алуминиумска фолија за печење, не морало да иде до Косово да се мачи. :(
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.533
Поени од реакции
34.685
„Свеченото отварање на Меѓународниот Конгрес за Природни Науки, Медицина и Технологии што се одржа во Универзитетот на Тетово“ 17.05.2023
(не се спомнува држава):facepalm:

347805491_267391459196254_283085935705596179_n.jpg

... гледам само две црвеникави знамиња, америчко и ЕУ, само македоското знаме не го гледам? :toe:

347865656_6007754809334606_4259815026432020520_n-1536x998.jpg

...ај може е на „поглавно место поставено“ македонското знаме, да најдеме фотографија од повисока перспектива, хм, се гледа некаде македонското знаме, може не го приметувам? :toe:
...присутни преставници од околните, па и ЕУ држави, а во салата како што гледам на сликата сите знамиња ги има само не и македонското знаме на државата каде се одржува конгресот (не се спомнува држава или можеби „Тетово е држава“ :confused:),

... ако Португалецот се чуди кое би било македонско знаме во тој куп знамиња, што би рекол Македонецот кој биле гостин тука и не регирал „Каде е македонското знаме т.е. државното знаме“ или нема Македонец поканет гостин, оти не е спомната државата Македонија, туку онака во воздух „Меѓународен конгрес“?

ice_screenshot_20230522-200320.jpeg

...по државните јавни портали ја има истата фотографија ама сечена без да се видат знамињата, ама по албанските портали ја има „оригинална“ фотографијата со видливите знамиња, но не и македонското!

347824324_197030713226934_1575140970779708863_n.jpg

...е сега, како се казнува обичниот народ за било каков прекршок, би требало нели и тука да биде „некој“ казнет за ваков законски прекршок што земаат плати од македонски буџет и држава Македонија, да на Меѓународниот Конгрес за Природни Науки, Медицина и Технологии во неспомната држава (Македонија), све има, само Македонија, Македонец и македонското знаме го нема, овие со лентите сини и беџ сигурно се странските учесници! :toe:
дали некој реагира? Јок!


... и сега да се потсетиме, во стилот на Буј Осм кога доброволно испрошета да види и да реагира што е НЕ му е функција, ал има двојазични табли, нека повели да прошета уште еднаш СЕГА иако не му е тоа функција, па да реагира зашто на Меѓународен настан во МКД, нема македонско знаме, нема Македонец и нема држава Македонија на насловите на настанот!
 
Последно уредено:
Член од
16 октомври 2020
Мислења
2.626
Поени од реакции
5.558
Screenshot_20230523-202423_Chrome.jpg

Наместо да се радуваме на нови автобуси (небитно дали еко или не), ние се радуваме дека пак назад ќе се вратат оние крнтиине... :icon_lol:
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.533
Поени од реакции
34.685
Главните личости кои ја водат денешнава Македонија, со сила седат во државата, аманте пуштете ги, намалете им ги платите, да видат во странство со нивната способност не ќе можат да преживеат, ни 200 евра не ќе можат да заработат, а не тука над 2500 Е!

Fw1X4QwWwAkUMbw.jpg ice_screenshot_20230528-133511.jpeg ice_screenshot_20230528-132931.jpeg ice_screenshot_20230528-132911.jpeg

pendarovski.png

па уште се бламираат јавно! :facepalm:
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.800
Поени од реакции
15.716
https://nezavisen.mk/loga-go-potpisha-upatstvoto-za-izvodite-na-rodeni-venchani-i-umreni-da-ima-grafa-za-nacionalnost/



СО КОЕ ПРАВО ?????
По Повелбата на УН за Правата на Човекот, секој САМ ( ако сака) слободно си ја изразува етничката и религиозна припадност но исто така може и да не ја изразува или да ја менува !!!
Уште многу одамна Мохамед Али премина во ИСЛАМ, а фудбалерот Кубала играше за 3 репрезентации, прво за Чешка па Унгарија па Шпанија...
Да не кажувам за тие со 2хни Државјанства, кој и како ќе им одреди етничка припадност ???????...
Туркаа албанците, не се сеќавам која партија, во биометриски лични карти да се внесе етничка припадност па добија Чушка од ЕУ, сега пак на мала врата...
Ало Го@нари од највисоки правни инстанци, ЈАВЕТЕ СЕ !!!
Автоматски споено мислење:

„Свеченото отварање на Меѓународниот Конгрес за Природни Науки, Медицина и Технологии што се одржа во Универзитетот на Тетово“ 17.05.2023
(не се спомнува држава):facepalm:

Прегледај го приврзокот 379417

... гледам само две црвеникави знамиња, америчко и ЕУ, само македоското знаме не го гледам? :toe:

Прегледај го приврзокот 379422

...ај може е на „поглавно место поставено“ македонското знаме, да најдеме фотографија од повисока перспектива, хм, се гледа некаде македонското знаме, може не го приметувам? :toe:
...присутни преставници од околните, па и ЕУ држави, а во салата како што гледам на сликата сите знамиња ги има само не и македонското знаме на државата каде се одржува конгресот (не се спомнува држава или можеби „Тетово е држава“ :confused:),

... ако Португалецот се чуди кое би било македонско знаме во тој куп знамиња, што би рекол Македонецот кој биле гостин тука и не регирал „Каде е македонското знаме т.е. државното знаме“ или нема Македонец поканет гостин, оти не е спомната државата Македонија, туку онака во воздух „Меѓународен конгрес“?

Прегледај го приврзокот 379416

...по државните јавни портали ја има истата фотографија ама сечена без да се видат знамињата, ама по албанските портали ја има „оригинална“ фотографијата со видливите знамиња, но не и македонското!

Прегледај го приврзокот 379419

...е сега, како се казнува обичниот народ за било каков прекршок, би требало нели и тука да биде „некој“ казнет за ваков законски прекршок што земаат плати од македонски буџет и држава Македонија, да на Меѓународниот Конгрес за Природни Науки, Медицина и Технологии во неспомната држава (Македонија), све има, само Македонија, Македонец и македонското знаме го нема, овие со лентите сини и беџ сигурно се странските учесници! :toe:
дали некој реагира? Јок!


... и сега да се потсетиме, во стилот на Буј Осм кога доброволно испрошета да види и да реагира што е НЕ му е функција, ал има двојазични табли, нека повели да прошета уште еднаш СЕГА иако не му е тоа функција, па да реагира зашто на Меѓународен настан во МКД, нема македонско знаме, нема Македонец и нема држава Македонија на насловите на настанот!
чудно и Апашиев забраи да поднесе Кривична...
Автоматски споено мислење:

https://telma.com.mk/2023/05/29/kako-izgleda-birokratsko-ubistvo-19-godishniot-memet-pochina-bez-zdravstvena-knishka-a-drzhavata-pravi-dnk-analiza-za-da-go-predade-teloto-za-pogreb/?fbclid=IwAR14tXWlEH63caLFDD9jouz8yWV3i78YphtvYiL1SBoB9Io5GtzGGPDw3iY
 
Последно уредено:
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.653
Поени од реакции
5.658
Zamislete pa kakva blam drzhava se Japan.
Ova e absolutno nedozvolivo . Kako mozhi da si dozvoli sinot na Premierot da pravi samo proslava vo kabinet bez igranje Fußball i Basketball?
Posle nekoj mu e kriv sto tatko mu go izbrkal od rabota!

 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.184
Поени од реакции
21.311
И онака РСМ е нова творба нема потреба од учебници по историја, пресно е уште.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom