Блам држава

Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.422
Поени од реакции
9.107
Заради ова престанав во тоа време да ја следам темата за ковид и воопшто било која тема поврзана со ова *(имаше и засебна).
Доколку на некој не му е јасно ЗОШТО луѓето се селат од државата, доволно е само оваа вест да ја прочитаат. Толку.
 
Ф

Флеш

Гостин
Екс директорот на болницата Бесими, како што рече, не разбрал зошто доби осудителна пресуда. Ќе се жали пред повисоките судови.
-Не ми е јасно како ме поврзуваат со модуларната болница кога самите бевте присутни и од самите докази се гледа дека не сум изведувач, не сум бил надзор, ниту сум ја примил, што постои во документите. Не сум потписник. Само знам дека сим обвинет за ПП-апарати – дали имало или немало, тоа во текот на судскиот процес го кажаа сведоците.

ШУПАКОВ не бил крив ..... А чекај малце , кој ти беше роден брат ?


1685970361799.png
 
Член од
16 јули 2021
Мислења
239
Поени од реакции
543
 
Член од
3 септември 2010
Мислења
5.708
Поени од реакции
7.843
Zamislete pa kakva blam drzhava se Japan.
Ova e absolutno nedozvolivo . Kako mozhi da si dozvoli sinot na Premierot da pravi samo proslava vo kabinet bez igranje Fußball i Basketball?
Posle nekoj mu e kriv sto tatko mu go izbrkal od rabota!

И Финска. Ќе треба да плати драконскa казна од 120 000 евра, а само го терал 30 [/] над дозволеното.

https://www.vecer.press/жали-но-ќе-си-плати-фински-милионер-к/
 
Член од
16 јули 2021
Мислења
239
Поени од реакции
543
И Финска. Ќе треба да плати драконскa казна од 120 000 евра, а само го терал 30 [/] над дозволеното.

https://www.vecer.press/жали-но-ќе-си-плати-фински-милионер-к/
Пфф кај нас вакви работи нема да стигнат ни до новина, а камоли па да е веста дека некој таков изел казна/реперкусии. Јас од прва рака у центарски реон на Скопје имам видено селективно зимање на возила со пајак, и нормално некои спејс шатл стил џипови беа останати, и коа го прашав диригентот џандар: „Што е работава, зашто ги остаивте?“ добив одговор: „Господине, гледајте си ја вашата работа.“ Штета што не се сетив да снимам, ама знаејќи каква лудница од држава сме, на таков клип може само ја да го јадам немиен, а не дека нешто ќе се сменеше.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.529
Поени од реакции
34.681
...ја сјебаа економијата, го сјебаја образованието, на ред е туризмот во Македонија!


...ќе удрат во единствениот туристички центар Охрид, све намерно и планирано, па после приказните околу Коридор 8 и коридор 10, тие обичните патишта што ги имаме ќе ги раскопат и уништат, а не да градат нови, човек не знае дали да плаче или да се смее, дебилизам со диплома на позиции!

...туристи од Холандија до Охрид летале до два часа, ама од охридскиот аеродром до хотелите повеќе од два часа поради реновирање на влезот во Охрид, што сега се „сетиле“ да го прават во екот на сезоната, така ќе се уништи туристичката сезона на Охрид,

347396052_222202343580528_8038496786783592343_n.jpg

важно БО врти кругови околу Мека столбот, сите гревови ќе бидат опростени!

Capture-4.png
 
Последно уредено:

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
3.614
Поени од реакции
3.725
Прегледај го приврзокот 381297

важно БО врти кругови околу Мека столбот, сите гревови ќе бидат опростени!

Прегледај го приврзокот 381299
Напросто чо‘ек да посака да биде дел од ваква вероисповест, во која гревовите се простуваат и покриваат „по автоматизам„...
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.626
Поени од реакции
10.277
Просек IQ е 59, шо очекуваш.
Каков преЦедник, таква Гарда.
Плус, највисок гостин шо му дошол е Вљоса Османи или како и да се вика од Косово..
Ваљда и нив не им е лесно каков џган мора да тинтрат!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.803
Каков преЦедник, таква Гарда.
Плус, највисок гостин шо му дошол е Вљоса Османи или како и да се вика од Косово..
Ваљда и нив не им е лесно каков џган мора да тинтрат!
Oна кога доаѓа, обично е за да ги истури врз нас своите сознанија околу тоа како треба да се уреди Илиридава.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.626
Поени од реакции
10.277
Oна кога доаѓа, обично е за да ги истури врз нас своите сознанија околу тоа како треба да се уреди Илиридава.
Не само она…
Сиот ЕУ шлајм иде за тоа…

Се заебаваа за Хорхе, го викаа Фикус. Irony twist он испадна Тито за оваа гнида!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom