Блам држава

Член од
9 мај 2018
Мислења
1.628
Поени од реакции
2.167
Се е поврзано. Само будала можи да кажи дека Грујо избега. Гарант е пуштен со приватен авион во највисока класа со сите почести. Мамето нивно!
 
M

Macedon1um

Гостин
Seirot na strana ama od razgovorot moze da se zakluci kako i dvete golemi partii si go gledaat interesot niven i bas im e gajle na lugjeto.
Многу јасно тоа, ама и Верушевски е до некаде во право со тоа дека стотици илјади си отишле во странство останал само џганот па не вредело за нив да се бориш. 90% од народов тука се шитка за ефтини пари (работно место, некаква ситна корист и сл) така да чесен политичар тешко успева во државава
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Многу јасно тоа, ама и Верушевски е до некаде во право со тоа дека стотици илјади си отишле во странство останал само џганот па не вредело за нив да се бориш. 90% од народов тука се шитка за ефтини пари (работно место, некаква ситна корист и сл) така да чесен политичар тешко успева во државава
Фала богу претходно не беше таков народот, па изградивме супер држава, ама коа се иселија тие добрите се ни отиде у курац.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
M

Macedon1um

Гостин
Фала богу претходно не беше таков народот, па изградивме супер држава, ама коа се иселија тие добрите се ни отиде у курац.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Поентата ми беше друга, голем дел од оние што беа критички настроени не спремни да се шитнат за една плата во администрација се иселија..
Секој ден сме се помалку спремни за промена тоа е вистината
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.830
Поени од реакции
24.226
Seirot na strana ama od razgovorot moze da se zakluci kako i dvete golemi partii si go gledaat interesot niven i bas im e gajle na lugjeto.
Сериозно телефонски разговор ти беше потребен да слушнеш за да го воочиш ова?
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.182
Поени од реакции
21.308
Сериозно телефонски разговор ти беше потребен да слушнеш за да го воочиш ова?
Ne, ne e do mene problemot gi odbivam i dvete strani. Se nadevam nekoj glasac na ovie ke se osvesti. Drugo e vaka ko ke cues nemas argumenti da negiras, neli.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
Член од
24 март 2010
Мислења
15.144
Поени од реакции
25.570
Заев: „Шејшели мејшели ќе си ебат мајката!“... „Ти кажа Сашо кој го сопре Сејшели да не излегуваат?“
Наводно станувало збор за снимка од групен секс на Груевски со црни момци од Сејшелите :icon_lol:

Верушевски: „Фатени се во криминал, има манијаци, има педофили, Груевски е бисексуалец...“

Значи ова бисексуалците каква штета нанесуваат на геј правата, тоа чудо некое.
За пред камери се сликаат со млади сопруги и спонзоруши, гласаат закони на штета на геј заедници, иницираат промени на устави за дефинирање на брак како заедница на маж и жена,
а по хотелски соби на егзотични острови се чукаат у газ со црнци!

Грујо, читаш ли? Кај ќе ти иде душата скапана, гнасо? :love:

Туку шала на страна, ова веројатно е причината што Груевски така тивко се повлече и исчезна, бил уценет со видеото. А братучед му кога дознал, кренал раце од него и почнал да се спогодува со Заев.

Шпанска серија...
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Јона Хил - Александар Верушевски.
Енди Гарсија - Зоран Заев.
Бенедикт Камбербач - Сашо Мијалков.
Бенито Мартинез - Бранко Црвенковски.
Никол Кидман - Радмила Шекеринска.
Ричард Гир - Зоран Верушевски.
Роберт Де Ниро (со 50 техники за подмладување) - Никола Груевски.
Мерион Котијард - Гордана Јанкуловска.

бонус, Леонардо Ди Каприо во улогата на Латас.
И обавезно Џо Пеши ќе има епизодна улога. Ќе го глуми тоа нервозното чиче што одеше на контрапротести на ВМРО и што го покажуваше курот пред Собрание.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.976
Поени од реакции
55.043
И обавезно Џо Пеши ќе има епизодна улога. Ќе го глуми тоа нервозното чиче што одеше на контрапротести на ВМРО и што го покажуваше курот пред Собрание.
Да бе, Бате Геле :vozbud: :pos: :pos: :pos: :pos:

Харви Кајтел истотака со 60 техники за подмладување може да влезе во улогата на големиот Петре Шилегов.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.804
А шо е ова со шејшели мејшеле? Стварно не го разбирам. :confused:
Ја да сум на местото на Груевски би излегол и јавно би побарал кој ја има таа снимка од Сејшели, нека ја пушти слободно у јавност.
(пошто ако знам дека такво нешто не постои нема од што да се плашам)
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.144
Поени од реакции
25.570
Зарем жена му ќе ја пушти снимката :) Поише ми делува како швалерка некоја.
Жена му. И снимката од гатачката. Затоа Заев го дупи овој малиов од Верушевски, после снимката од гатачката знаете се што имам, и од кого. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom