Блам држава

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 март 2009
Мислења
15.839
Поени од реакции
10.722
I vmro taka praese, ako ne pa da gi vratime na vlas :icon_lol:

Copyright: graxani heroi
ај прво прочитај убаво за што се работи.... сега речиси воопшто немало седници, Аласиев многу убаво напиша...
друго, кога беше вмро на власт и почна соросоидната хајка против Бонева, бргу излезе на виделина дека од опозиционата пратеничка група на СДСМ неколку пратеници земаа многу повеќе пари за превоз од Бонева
 

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.199
Поени од реакции
7.180
ај прво прочитај убаво за што се работи.... сега речиси воопшто немало седници, Аласиев многу убаво напиша...
друго, кога беше вмро на власт и почна соросоидната хајка против Бонева, бргу излезе на виделина дека од опозиционата пратеничка група на СДСМ неколку пратеници земаа многу повеќе пари за превоз од Бонева
(y)
 
Член од
12 март 2009
Мислења
15.839
Поени од реакции
10.722
КАЦАРСКА, НИНЏА И ВИЦОТ ЗА ЛАЖНИТЕ СВЕДОЧЕЊА

не сум во тек за деталите околу Јане Ченто, но до колку е точно што се наведува во видео доказите за неговото движење како и телефонски комуникации, ова е ГОЛЕМ правен Тероризам, многу полош од оној кога Македонија го држеше МАСРИ а кога после Македонија не само што мораше да го обештети дебело туку доби и големи шлаканици...
не знам само дали во групата Слобода за Јане има асални правници, Дали поднеле до меѓународен СУД ???
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.091
Поени од реакции
4.009
Член од
8 јануари 2012
Мислења
7.814
Поени од реакции
9.010
Кога го предложија помислив дека Америте толку одлепиле и не им пречи луѓе што се молат во свети Белград да уживаат дипломатски имунитет на нивна територија, ама добро е, телињата само не ги исконсултирале на време.
Iskreno koga go predložija mislev deka e toa nagrada od amerite za prespanskiot dogovor.
Po moe licno mislenje, Frle e glavniot od nasa strana koj go sostavuval dogovorot
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
11.581
Поени од реакции
10.944
Osven kaj judaizmot, oni iako se najgolemi vernici imaat najgolem IQ.
Последен пут кога бев, се погоди и една сабота, струјата ја имаа исклучено во снек барот, да неможеш кафе да се напиеш.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
2.896
Поени од реакции
4.637
џабе дудлаше во калето....му го спуштија за сите пари...

Еден мој колега напиша статус: и овие ни го вратиле капарот :D
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
7.045
Поени од реакции
19.568
Чекајте малце Другари.....Што е ова бе се убив од смеење,улицата Владимир Назор во населбата Голи Оток,и тоа во Кавадарци :pos:
Автоматски споено мислење:

Да не имаат и кино или театар што се вика Едвард Кардељ? :pos:
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
563
Поени од реакции
329
Чекајте малце Другари.....Што е ова бе се убив од смеење,улицата Владимир Назор во населбата Голи Оток,и тоа во Кавадарци :pos:
Автоматски споено мислење:

Да не имаат и кино или театар што се вика Едвард Кардељ? :pos:
А плус фирмата се вика „ИЗОЛАЦИЈА“:pos:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
83.819
Поени од реакции
193.817
Измамена кочанчанка која дала златен накит за наводно растурање на магија

Блам држава - блам народ. Вакви "жртви" како оваа ич не се за жалење.
За вакви ич не ми е жал. Пола женски муабети на фб групине се полни лековерни како оваа што бараат бајачи наместо доктор или боже сачувај, проблемот во самите нив да го лоцираат. Да си бајач во Македонија е подоходовно отколку програмер или адвокат.
Ќе кажев со лесно на тие што ги вдомиле ваквите ама тие па сигурно се викенд пројден на VLT и остало тип на народ.
 
Последно уредено:
Член од
1 декември 2014
Мислења
1.749
Поени од реакции
3.604
Автоматски споено мислење:

Да не имаат и кино или театар што се вика Едвард Кардељ? :pos:
Имаше булевар, го променија името
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
4.638
Поени од реакции
4.127
За вакви ич не ми е жал. Пола женски муабети на фб групине се полни лековерни како оваа што бараат бајачи наместо доктор или боже сачувај, проблемот во самите нив да го лоцираат. Да си бајач во Македонија е подоходовно отколку програмер или адвокат.
Ќе кажев со лесно на тие што ги вдомиле ваквите ама тие па сигурно се викенд пројден на VLT и остало тип на народ.
Иван исцелител е пун као брод, вози џип и пари не жали на раскош... кога кај овој одат што очекуваш друго.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom