Битка на ликовите (Daenerys Targaryen Vs. Cersei Lannister)

Daenerys Targaryen vs Cersei Lannister


  • Вкупно гласачи
    50

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.358
Поени од реакции
25.053
Следниот дуел мислам дека ќе привлече најмногу дискусија, а во темата за Брејкинг Бед веќе нешто почнаа да се расправаат...

Волтер Вајт


vs.

Џеси Пинкман


Кога би морале да бирате еден... кој има поголема фан база на форумов, кој кого заеба? :icon_mrgr: Битка на титаните. Ќе биде крваво. :oops:
Во постовите дајте барем минимум 2-3 реченици образложение, не бидете мрзи. :)
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Анкетава сигурно е ресетирана бе? Пошто многу гласови ко за еден сааат собрано, плус и некој од the others гласале... Ko IoSono etc... :cautious:
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.247
Поени од реакции
5.204
Епа да му ебам мајката ова ти е ко да бираш меѓу својот лев и десен тестис, мислам ти требаат и двата така :icon_lol:. Anyway ако мора да се бира тогаш Волтер затоа што направи транформација од обичен "човек", татко до криминален гениј, во споредба со Џеси кој направи трансформација од џанкер до човек што е многу почеста нели од транс. на Волт :icon_lol:
 

Makaveli_Gunner

The_Motherfucker*
Член од
4 февруари 2011
Мислења
647
Поени од реакции
274
Тешка одлука хмм ама ипак Џеси бидејки се подобри како личност и покул ми делуваше со некои сцени башка Bitch! :D
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.335
Поени од реакции
57.915
Изгледав 3 сезони и за двајцата подеднакво ме заболеа ушите, ама во секој случај зад Волтер стои некоја идеја додека Џеси е копук најобичен. Така да лесен избор за мене, колку да помине побрзо времето додека дојде Воловиц на ред.
 

ИвањушкА

some-thing
Член од
17 јули 2009
Мислења
342
Поени од реакции
526
Од женска перспектива ко да треба да бираш меѓу лева и десна цицка, тешка одлука сепак. Го сакам Џеси како лик пошто е воден од емоциите и се става у каша али стана човек и цело време си навивав за него, а и Волт е ебано добар лик кој доживеа луда трансформација. Ќе си ги ставам и двајцата во еден прслук на крај! :pipi:
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
Волтер, затоа што е најголемата трансформација во историјата на тв сериите, а згора на тоа пропратена е со неверојатна глума, за која дополнителна потврда е и човекот до Вoлтер на мојот аватар, the fucking Sir Anthony Hopkins :cuc:
 
D

dystopian

Гостин
Мислам дека многу подобар дуел ќе беше Волтер Вајт vs Тони Сопрано.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.310
Ептен опасна биткава. Фенонемален character development имаа и двајцата, можеби најдобар во историјата на ТВ. Без да должам и да пишувам реферати, и без политички да кажам дека гласам за двајцата, еден бел бумбар и син метамфетамин добива Волтер бидејќи од излегување по бели гаќи во Ново Мексико па се до Baby Blue навивав за него (со мали исклучоци во првите сезони кога Џеси ми беше подбар лик, ама кога ќе се земе се во обзир гласот го давам за Волт)
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
5
Поени од реакции
3
Гласам за Волт. И двајцата се феноменално изградени ликови кои поминаа низ неколку фази како се одвиваше серијата, ама генијалноста на Волт и пред се храброста и решителноста да се иде до крај ме решава да гласам за него. Несакам да го потценувам ликот на Џеси, уште помалку да му ја намалувам значајноста во серијата, ама ликови како него ми се помалку симпатични наспрема ликови како Волт затоа што мразам плачковци кои не знаат да се носат со товар на грб, товар пред се кој самите го створија, додека Волт, и начинот на кој заврши серијата само покажа колку е голем и како се справи, иако е само серија.
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
Ја следев серијава активно од прва до четврта сезона и, као, коа искочи петта бев

Гласав за Волтер пошто Џеси ја рокаше таа шо ми се свиѓаше. (таа комшиката хорсајликата)
 
P

PewDiePie

Гостин
Гласав за Џеси за да не биде ептен one way street анкетава,ама не би можел да кажам кој е подобар лик,вака на прв поглед делува дека Џеси е еднодимензионален лик,"прост" ама не е воопшто така,за трансформацијата на Вајт нема што да се збори. Фактот што едниот глумец има 3 еми освоено а другиот 2 говори се. Се што можам да кажам е дека се најдобро дуо во историјата на тв,дека прекрасно се надополнуваат,и дека ни едниот ни другиот не би биле тоа без својот партнер.
(y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom