Битка на ликовите (Daenerys Targaryen Vs. Cersei Lannister)

Daenerys Targaryen vs Cersei Lannister


  • Вкупно гласачи
    50
H

HoT IcE

Гостин
Навистина е криминал споредбава помеѓу Џои и Чендлер. Било кој од нив да избереш нема да биде погрешен избор, сметам дека изборов ќе падне на Чендлер затоа што повеќето ќе се пронајдеме во неговиот лик, буквално како што рече Ио. Чендлер е генијално осмислен лик кој навистина не отсликува во глобала машкиве, додека Џои е лик кој е поим за комедија и funny face expressions.
Мојот глас иде за Чендлер!
1_article_photo.jpg
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.596
Поени од реакции
11.485
И јкас гласам за Чендлер иако ми е тежок изворот...
1000345_659752304037549_1306149127_n.jpg

Иначе најинтересни моменти ако морам да издвојам ми се кога ќе се кријат со Моника после хук апот во Aнглија :vozbud:
I`v had a very long hard day :pos:
 
B

Blade Torch

Гостин
Џои .

Чендлер е едноставно оверрејтед лик . Демек ја измислил иронијата . Аха.
 

Shakti

The blue-lidded daughter of Sunset
Член од
6 ноември 2012
Мислења
918
Поени од реакции
3.372
Како да се избере еден од овие двајца,а?
Најдобрите пријатели, цимери, браќа...Ко петок и сабота.Џои со неговото детско и искрено однесување од една страна, и Чендлер со неговиот препознатлив хумор од друга.И кај двата лика најмногу ми се допаѓа тоа што се секогаш тука еден за друг во сите животни ситуации.
Сепак мојот глас оди за Ms.Chanandler Bong.:pipi:
 

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Истите што гласаат за Џои, се смеат на гафовите од Игор Трпески.
 

Limbo

maybe an alien
Член од
26 декември 2007
Мислења
831
Поени од реакции
1.457
Уффф tough call... Чендлер, Чендлер. Нема збор дека Џои е like-able карактер ама кај него е премногу е дојдено до израз играњето на картата глупав. Чендлер ја добива биткава :D
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.917
У пм, не да ја ебавте склопката сега, еден од потешките избори, уште на времето стално бев во дилема кого да одберам за омилен. На крајот за нијанса секогаш ми одеа симпатиите накај Џои, го имаше тоа детското во него, што треба сите да го имаме во некоја доза. Колку и да делуваше глупав во некои ситуации знаеше да направи многу комични сцени, he is what he does, не глуми (иако глумеше актер во самата серија :D), не изиграва паметен, не се прави голем курац.
Овојпат тесно, многу тесно, гласот иде за Џои :)
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Тежок избор дека карактерите еден со друг им се надополнуваат, хуморот е на основа на глупоста на Џои и саркастичните коментари на Чендлер, па некако тешко ми е да ги замислам да функционираат еден без друг.

Сепак, за нијанса подопадлив ми е Џои и он го краде гласот. Во сит-ком секогаш ми биле интересни наивни, детски и малку мутави карактери, и онака повеќе Чендлер ќе се форсира.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom