Битка на ликовите (Daenerys Targaryen Vs. Cersei Lannister)

Daenerys Targaryen vs Cersei Lannister


  • Вкупно гласачи
    50

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.537
Поени од реакции
14.670
зошто биткава ???
не гласам за никој пошо двајцата се awesome, бинг е малку посмешен ама сепак недоволно за да добие глас
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Чендлер. Повеќе ми се свиѓа целиот хумор, општо поинтересен ми е. Џои е супер, го сакам многу, го обожавам, но хуморот му е малку попластичен, затоа повеќе ми се свиѓа Чендлер. Општо Чендлер мене ми беше омилен лик во серијата, иако сите ги љубам премногу.
 

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.582
Поени од реакции
13.217
Ко мал ко ги гледав на А1 најомилен ми беше Џои. Ко потпораснав Чендлер ме запозна со сарказмот морам да признаам и ми беше најомилен лик и никогаш не мислев дека ќе ми биди некој поинтересен во серијата. Но, ко пораснав скроз (190 цм сум сега) омилен ми е Рос, на мое големо изненадување. Типот според мене е најпотценет од серијата а според мене има најдобри актерски способности, Чендлер има голема предност што најдобрите puns и шеги беа за него пишувани. Џои чак и ме иритираше на моменти со неговата нелогична и невозможна глупавост. Ок забегав. :D

Чендлер.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.100
Поени од реакции
5.839
Чендлер секако, биткава воопшто не е рамномерна, затоа што Џои не му е не може да му се фати ни на малиот прст на Чендлер.
Ок разбираме глупавоста е смешна (посебно за глупите американци), ама понекогаш Џои се граничеше со ретардираност, и дури жал ми паѓаше за него, а не да ми биде смешен.
 
Член од
22 август 2013
Мислења
150
Поени од реакции
48
Тежок избор, но за влакно Чендлер. Џои е бегањето од реалноста, онаа невина наивност и игнорантност, која сите треба да ја имаме а во денешно време некако ми фали, а Чендлер со смотаноста, несигурноста и тој негов одбранбен механизам во сарказмот ми е некако поистоветлив, поблизок.

Чендлер Бинг.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.356
Поени од реакции
4.878
Џои дефинитивно. Зошто? Невината глупавост пред иронијата и сарказмот.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Чендлер Бинг!!!
Не дека Џои не е смешен, откачен е и он целиот, How you doiiin е фраза која сите ја знаат, ама Чендлер си е Чендлер бре.
Мислам дечкото отиде во Јемен за да раскине со Џенис...доволно е тоа, за да сфатиш колку awesome е.
А да не зборувам за моментот кога заглви со супермодел и тие епик разговори со самиот себеси што ги имаше и џвакањето на мастиката:pos:
 

Forrest Gump

низа1
Член од
12 ноември 2009
Мислења
7.038
Поени од реакции
29.618
Чендлер, али ко филмски лик, никако ин риалити. Замисли пер имаш некој ко него со тој ебен сарказам покрај себе? Ма додека сања дека цвета у љубичица или друго нешо такво питомо би го скинал, шо го еам!

Фиби (рецимо) да. И би ја женел.

Метју Пери го подигна хуморот на еден повисок левел насекаде низ светов. Чендлер ко лик е толкав уникат и раритет ко српски бар на златним пјасцима. Џои од друга страна не ми е по бон тон. Никако. Он зборува со уста полна празни зборови.

Чендлер има и препознатлив аутфит у вези сексоите. Интелегентен, али не еб*. Лесно се пронаоѓа чоек :ROFLMAO:

Џои е некако за колективен патнички оргазам рецимо ко кога прв пат го здогледуваат морето. Чендлер е за убај пипл. И така. Рецимо, се вратив од сФадба, а снемав вино, би си легнал.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.122
Поени од реакции
15.937
Повеќе ќе се мислев да беше изборот меѓу Чендлер и Рос, сепак ќе го изберев Чендлер, иако на Рос му се случуваат најмутавите смешки и прави извонредни гримаси.

Џои или Чендлер, piece of cake за мене.
Џои е смешен ради тоа мутавоста, иначе друго смешно кај него нема. Колку и да е сладок како тапчо, сепак малце ме иритира кога удираат само на мутавоста.
Е, на оваа сцена сум се пресмеала од него, а немаше врска со тоа дека е тапчо. :D

A Чендлер е легенда, иронија и сарказам само во него, али мене ми е срцка, омилен лик од серија, ма го обожавам. :love:
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
joey.

chandler ti e zensko, i postoi samo vo filmovi... ako nekogas bi bil vistinski lik bi bil nekoj ko io sono ili psyside, koga togas ke sfatat deka se pederi :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.501
Поени од реакции
33.643
dzes/mara, opomena pred napustanje cas

retardiran humor so pinganje luge za dopolnitelno vnimanie e zabraneto.. osven od mene.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom