Бисери oд училишни денови

ЧакНорис

████████████
Член од
27 март 2010
Мислења
188
Поени од реакции
3
Сеа кога прочитав погоре бисер од трето одд,ми текна и мене еден.

На математика едно дете го скорна учителката на табла и го праша колку е 8-7.. Овој се мислеше,се мислеше,но никако не му текна колку е. И така учителката му вика ај покажи 8 прсти и овој покажува цела рака и 3 прста на другата (накај учителката) и сеа она му вика ај одземи 7 и овој почнува од таа раката на која има 5 дигнати прсти и брои: 1,2,3,4,5(ја спушта раката),продолжува на другата 6(палецот),7(показалецот) и останува свртен накај учителката покажувајќи и



:pos2:
јакоо :pos2::pos2::pos2:
 
Член од
30 март 2010
Мислења
1.441
Поени од реакции
400
Во основно училиште наставничката постави прашање и никој не го знаеше па ни јас, ама одеднаш ми текна да кренам два прсти иако не го знаев прашањето. И ми вика ајде ти и јас "Наставничке може до ВеЦе ??
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Во основно училиште наставничката постави прашање и никој не го знаеше па ни јас, ама одеднаш ми текна да кренам два прсти иако не го знаев прашањето. И ми вика ајде ти и јас "Наставничке може до ВеЦе ??
Јаките муда...јас на отепе во 6то игравме пренеси баксуз и јас држев клуч а ракава ја имав наклупа и изгледаше како да кревам рака...во меѓувреме наставникот прашал нешто а никој не го знаеше одговорот и оп мене ме стана а јас -Наставник а да го повторите прашањето:kesa:
 
Член од
30 март 2010
Мислења
1.441
Поени од реакции
400
Јаките муда...јас на отепе во 6то игравме пренеси баксуз и јас држев клуч а ракава ја имав наклупа и изгледаше како да кревам рака...во меѓувреме наставникот прашал нешто а никој не го знаеше одговорот и оп мене ме стана а јас -Наставник а да го повторите прашањето:kesa:
Тоа незгода :vozbud:. А го знаеше прашањто на крај ?
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Моментално иам информатика,од класниот. Е сеа човекот е од турска националност и е муслиман и влегува на час и ни вика: Среќен празник деца и пола од класот му рекоа: Фала и на вас професоре :nesvest::tapp::kesa:
 

vLaCki-AK47

Πρώην Τουρκική Δημοκρατία της Ελλάδα
Член од
14 јули 2008
Мислења
137
Поени од реакции
7
На класен час, на класната ѝ викаат дека Јоцо бил педофил....

Едно девојче: Мислам дека Јоцо е педофил

Класната: А на кого го ебел ?!

И цел клас почна да плаче од смеење, а другарот што седеше до мене почна да свири од толку смеење хахаха :pos2::pos2::pos2:
 
Член од
6 април 2009
Мислења
28
Поени од реакции
4
Историја:
Проф.: Знаеш ли ти каде е Нил бе?
Ученик: Не знам професоре...
Проф.: Како бе не знаиш?! Таму долу у Африка че одиш, че видиш една голема река, це удавиш у неа бе ејјј, жив че изгориш...!
Цел клас... патос :pos2:
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.394
Поени од реакции
2.431
Историја:
Проф.: Знаеш ли ти каде е Нил бе?
Ученик: Не знам професоре...
Проф.: Како бе не знаиш?! Таму долу у Африка че одиш, че видиш една голема река, це удавиш у неа бе ејјј, жив че изгориш...!
Цел клас... патос :pos2:
:tapp::tapp:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
денеска една се караше со професорката по мат.и и вика:
Мартина: е да бе ја за 3 ако сум......
Проф: епа ајде госпоѓице повели на табла да одговараш.
Мартина: ау на табла заради тебе ќе се кршам, да ми речеше до табла ај ама на табла бе....пфф....нема услови за НА табла

и проф. не 3ка туку 2ка и ја пиша. и ја изнервира и и се обраќаше како со другар да си зборува :pos2::pos2: пак нека се глупира
 
B

BooBojan

Гостин
Еднаш на Македонски обработуваме лектира Македонска крвава свадба и на мене досадно никој не прае глупости станувам да раскажувам лектирата и професорката ми вика за тие жените во сарајот на Осман бег дали сакале да бидат потурчени и дали ако имале некој како Цвета што го имала Спасе би се оттргнале од рацете на Турците и не би се потурчиле.И јас веднаш "Па има шанси професорке да не би биле потурчени ама шо да прават жените немало кој да и гоне работата(да оди да се жали кај судијата)".
 

Johnny B

Психопат
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.103
Поени од реакции
9.698
ова од основно: го прашува еден наставничката по биологија:кажи ми кој е систем за варење...и овој:тенџере!!!!!!
а па еден друг...го испитува по англиски и го тера да преведува зборови...и му вика:што е briliant???? и овој:масло за јадење

а ова е од средно: пишува детево на табла по сметководство...и требаше да книжи нешто односно да пресмета цена за кабел и нормално прво да напише дека е кабел а потоа да пресметува....и се мисли овој се мисли....и еден му вика....пишиии кабел...и другиов до него:бежичен

а па еднаш ни се дере класната(онака на смеа):вие вакви; вие такви; вие никакви со вас само со лошо треба...покојна мара(бивша професорка-почината) со чевлите фрлаше по децата....и еден до мене: и на крајот вистина ги фрли професорке :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Час по историја:

Професорот: Во Аргетина се смета дека има 30000 Македонци ... бла бла, така нешто.
Ученик: А па изгледа Меси Македонец е! ::D
 

Martin_GSM

бившиот torrent
Член од
13 април 2006
Мислења
2.076
Поени од реакции
68
Професорката по биологија:
-бурекот е најевтин на сабајле.

Професорката по латински вика "прва клупа надвор" и нездравите што седеле на прва клупа ја земале и ја изнеле надвор.
абе ова кај мене се деси еднаш ние ја извадовме последна ама за малце ке влезевме во гомна и ние и проесорот(спрема кој пак испаднавме фер) вака беше цела ситуација:

јас и тој до мене праевме муабет и ни вика професорот последна клупа надвор и ние ја вадиме клупата ама во исто време директорот поминваше тука и не виде ни вели шо прајте бе, ама дека јас техничко учам и в работилница носиме ако се скрши клупа за да се завари и му рековме на директорот скршена е не пушти професорот да ја однесиме в работилница и тој ни вика епа добро и ја однесовме в работилница а здрава клупата, после му кажавме на професорот шо се деси и дури и не оправда за то шо не запиша дека фер ме испаднале кај директорот
 

ЏамПЏет

DeaDShoT
Член од
2 декември 2009
Мислења
653
Поени од реакции
89
Оваа икона е од новиот век, односно од праисториското време. - Нашата наставничка :tapp: :tapp:
 

Comic

Syntarginaris
Член од
14 април 2010
Мислења
430
Поени од реакции
32
ученик:Софија нели главниот град на бугарија...
Професорка: чекај чекај... кај прочита дека Софија е главен град на бугарија


најсмотана професорка ни предава ОМГ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom