Бисери oд училишни денови

= CyBeR =

'-.-
Член од
14 јануари 2009
Мислења
126
Поени од реакции
171
Хем: Јован ја гледаш варатата
Јован: Да
Хем: Епа низ прозор ќе леташ
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Толку сум јак што некад си љубоморам сам на себе.:pos2::pos2:
 
Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
-Вид влечуги ? -приколка
-Со што дишат рибите ? -со бели дробови
 
Член од
8 октомври 2009
Мислења
310
Поени од реакции
79
-Гледаш ли ја белата линија?
-Да.
-Епа позади жолтата!

Наставничката по македонски пита еден збор шо е да и кажеме (глаголски прилог беше). Ние сите трескаме на среќа:
-Глаголска придавка?
-Не.
-Глаголска именка?
-НЕ!
И никој не знае само едно дете дига рака.
Нас.:-Кажи петар.
-ГЛАГОЛСКА СОГЛАСКА!
:pos2::pos2::pos2:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
Одговараше едно дете и за да го потсети проф. му вика:
ПРОФ: еве на пр. што си ти ?
М: човек...
Проф: ама во која група спаѓаш? (цицачи)
М: па......хмммммм........водоземци?
:pipi:
верувале или не детево 4ка има по биологија :uvo: и после ќе се буните зошто имало тестирање на крај. епа заради вакви ученици, кои имаат по се 5ки и 4ки а појма немаат од животот, ќе има тестирање.
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
Професорката по Хемија:Браво Љупка 4ка на контролната
ПОсле 2-3 минути повторно му се обраќа:Ајде Милка кажи за комплексни соединенија >

Абе Абе деца абе вие кај шо сејте дома можит да научите на грешка xD Бај професорката по историја ЛОЛ!
 
Член од
26 јануари 2010
Мислења
908
Поени од реакции
185
Денешно пресно од наставничката по Музичко.
-Деца имаме учено за метар и ритмика(се мисли на ритам и метрика)
Нас. по Македонски јаз.
-Пишете наслов безгласни и беззвучни гл.(се мисли на гласни и безгласни гл.):toe:
 
Член од
23 април 2010
Мислења
33
Поени од реакции
1
На македонски, раскажување на драма. Раскажува некое време дечкото ( а си нема појма од драмата) и овој нешо не се сеќава и наставничката го поттикнува:
- И двајцате се самоубиле меѓу себе ( го зафркава пошо тој незнае )
И овој вика :
- Да, да се самоубиле меѓу себе и после ....
И нормално сите му се газиме од смеење а тој поцрвенува, добива кец и си седнува на место.:kesa:
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
ОВа се има случено пред неколку години на час кај матурантите од професорката по Биологија :

Матурантите:Огромна галамааааа
Профф: Ајде деца престанете да почниме со урокот..
После доста мачење ги скротила
Профф: Е сега можеме да почнеме со размножувањето хахах претходно темата била за размножување нешто :pos2:
 
Член од
26 април 2010
Мислења
7
Поени од реакции
1
*Абе ти ќе заќутиш више, или сакаш да те самоубијам?
*Леле види го детенооо....Црно е како СНЕГ.
*Абе ќе ми дадеш да препишам, или ќе ми дадеш да препишам?
*(Професорот по физика, за време на земјотрес) - Абе Златко, ај гурни ми ја катедрата уште еднаш и ќе видиш ти што е преобразба од ѓавол у ѓавол....
*(Професорката по информатика) Ај не ми се прајте на 3 ипол....абе ти у последна клупа.....ти реков да не ми се праиш на 4 + 1 половина??
*Абе наставнику, овие врвките ми играат само кога ги трчам!
*(Професорката по македонски) Деца ова фејсбуков е лош за вас....Сега признавам, Скајп служи за да прашате што имаме домашна, ама за да губите цел ден на него....
*Абе како се викаше оваа по географија? Каролина, Катарина....како беше бе? - Абе Маријана.... - Е да, таа!
*Наставнику, учевме за дистрибутивно, за асоцијативно својство...а кога ќе учиме за комуникативно? (инаку се вика комутативно)
*Абе кој број помножен со нула дава нула?
*Абе ти што религија си? - Како мислиш?? Аааа ми текна...Абе јас сум атеист... - Аааа добро...А чив Бог е тоа?
*(Наставничката по биологија) Ај ќе стаиме клупа, врз клупата ќе стаиме клупа, и врз клупата ќе стаиме столче. Ќе се качиш да го закачиш хамерот, или имаш хемофобија? (наместо клаустрофобија)
*Наставничке, да излезам у табла? - Ајде излези. Што се хомоними? - А тоа незнам. - Добро ајде оди на место, и седни си на табла...
*(Наставникот по техничко) Леле кога влегов во соба кај 6/2. Кога видов дека не се на место.....! Одма им дадов тест!
*(Наставничката по ликовно) Кој е отсутен нека стане!
*(Дежурниот наставник) Абе ти....оф леле...како ти беше името, ти со косата? Ќе се храниш ли? - Ааааа да наставниче...не бе.... - Ало! - Да? Не!
*(Наташа од прва клупа) Како настануваат дождовите? ..Јас и објаснувам пола саат и и викам „Ме сфати што ти кажав?“ - Аа да, да. Абе ај повтори уште еднаш!
 
Член од
22 април 2010
Мислења
23
Поени од реакции
0
Седиме на час по македонски и професорката испрашува за Кирил и Методиј и лектирата Панонски Легенди,седиме со еден другар на прва клупа и професорката ајде да видам кој од вас двајца прв ке одговара, и некако успеавме да се договориме да одговара тој,и го прашува: Зошто се создала Охридската Книжевна школа ? тој :Да збориме,и свите у класот се згазивме од смеење:pos2::pos2:
 
Член од
26 април 2010
Мислења
7
Поени од реакции
1
Абе заборавив, има уште....

*(Наставничката по религија) Леле деца, имам голем страв од Богови. Еднаш еден дух ме спобрка по гробишта у 3 саат ноќеска...
*(Наставничката по англиски) Деца кој тест ви е полесен, овој или тој? - Ааа наставничке овој БЕШЕ полесен....уште да знам да го решам...
*Абе имавме домашна?.... - Да бе чласен кас, и физичко. - Аааа?
*(Наставникот по математика) Абе шо праиш ти за време на цел тест? - Еве препишувам... - Ааа добро...а јас си помислив дека препишуваш...
 

Belle

A Jedi
Член од
12 април 2009
Мислења
1.006
Поени од реакции
552
ДецаЧ наставнику мажен сте
наст. не сеа треба да се мажам хуху

на историја.

наст. нешо прашува за како некои ке ги натераат другите да стапаѕ неш у договор
дете. ке им платат бесплатна стриптизерка
 

Veljan

Топџија
Член од
29 април 2010
Мислења
14
Поени од реакции
3
Што сме ние?
- Влечуги! :) :pos2:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.636
Поени од реакции
43.404
-Што е националност?(или нација,така нешто беше..у секој случај исти курац ти е коа ќе го видиш одговорот)
-Христијанството професоре..


:nesvest:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom